Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , какво мислите за бизнес интернета като цяло и по-специално за гейминг??? При гейминг скоростта не е толкова важна,а самата мрежа, макар че за някои скоростта е важна за свалянето на големи ъпдейти на игрите. Смисъл гледа се пинга в гейминга да е максимално малък, а това зависи от мрежата. Булсатком има за 28 лв 50 mbps интернет бизнес и 100 mbps за 48 лв с:

• Internet BGP - Гарантиран достъп и капацитет до международното Интернет пространство.
  • Peering BGP - Гарантиран достъп и капацитет до българското Интернет пространство.
  • VPN - Виртуални частни мрежи.
  • Metro MAN - Оптична свързаност чрез изграждане на портове към MAN мрежи (Transparent Ethernet Service).
  • Dark Fiber (тъмно влакно) в селищни оптични мрежи.
  • Мрежи от IP адреси.
  • Гарантиран SLA 99.7
  • Конфигурация и поддръжка на активно мрежово оборудване.
  • -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  • А виваком лъжат и мажат, пише,че скоростта е :
  • Еднакво висока скорост към български и към международни сайтове,но не е така за домашни потребители(в speedtest на fibernet100 показва около 15-20 mbps към NEW YORK).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Константин Петровски написа:

100 mbps за 48 лв

Аз съм на булсат 15 лв 100 мбпс симетричен канал скоростта не е гарантирана но максимално достижима 94мбпс даун 90 95 мбпс ъплауд което ме радва . Какво ще рече бизнес интернет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, adersa написа:

Аз съм на булсат 15 лв 100 мбпс симетричен канал скоростта не е гарантирана но максимално достижима 94мбпс даун 90 95 мбпс ъплауд което ме радва . Какво ще рече бизнес интернет ?

А я пусни в speedtest.net към NEW YORK SPEEDTEST , да видим каква е скоростта :) .

Бизнес интернет значи с по-висок приоритет на мрежата за тебе.

Имаш резервн оптични трасета, което значи,че интернета почти никога няма да ти спре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Константин Петровски написа:

А я пусни в speedtest.net към NEW YORK SPEEDTEST , да видим каква е скоростта :) .

Бизнес интернет значи с по-висок приоритет на мрежата за тебе.

Имаш резервн оптични трасета, което значи,че интернета почти никога няма да ти спре.

Ето ти до прословутият  New York и до бг сървър тест на виваком,на теб ли да вярвам ,или на очите си?

Екранна снимка (58).png

Екранна снимка (59).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не знам на каква тарифа си защото виж колко ти е малък upload-а :/ . Аз съм на fibernet100 оптика за 14,80 лв на месец с iptv и рутер от виваком nokia 240w-a. 

Untitled.png

Untitled1.png

Ползвам cat 5e обикновен лан кабел,който е вързан в tp link суича предоставен от виваком,а суича е вързан в рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето не е оптика ,а vdsl по меден кабел,но скоростта ми е еднаква до бг и международни сървъри.Аз съм махнал суйча им ,защото няма смисъл от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Слави Маринов написа:

Моето не е оптика ,а vdsl по меден кабел,но скоростта ми е еднаква до бг и международни сървъри.Аз съм махнал суйча им ,защото няма смисъл от него.

Е у нас има 4 лан кабела за телевизорите и 1 лан кабел за лаптопа ми.

По-добре някоя ланка местен оператор,отколкото тоя vdsl,който е пълен шит с 18 ms ping ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Зависи каква игра играеш и къде е сървърът. Бизнес интернет не може да ти гарантира, че няма да имаш проблеми при играене.

преди 1 час, adersa написа:

Е горе точно е написано:

• nternet BGP - Гарантиран достъп и капацитет до международното Интернет пространство.
  • Peering BGP - Гарантиран достъп и капацитет до българското Интернет пространство.
  • VPN - Виртуални частни мрежи.
  • Metro MAN - Оптична свързаност чрез изграждане на портове към MAN мрежи (Transparent Ethernet Service).
  • Dark Fiber (тъмно влакно) в селищни оптични мрежи.
  • Мрежи от IP адреси.
  • Гарантиран SLA 99.7
    • Конфигурация и поддръжка на активно мрежово оборудване.
      преди 1 час, Константин Петровски написа:

• А виваком лъжат и мажат, пише,че скоростта е :
      • Еднакво висока скорост към български и към международни сайтове,но не е така за домашни потребители(в speedtest на fibernet100 показва около 15-20 mbps към NEW YORK).

Fibenet100 няма нищо общо с Бизнес интернет.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Константин Петровски написа:

Но бизнес интернета ти гарантира най-добрите мрежи за тебе.

Гарантира това, което е написано. Никъде не се споменава за гейминг и за гарантира стрийм към даден game server.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Гарантира това, което е написано. Никъде не се споменава за гейминг и за гарантира стрийм към даден game server.

Но предлагат да се договарят условията за всеки бизнес потребител,което значи,че 99.7% могат да ти гарантират  перфектен  стрийм към даден game server.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Константин Петровски написа:

А я пусни в speedtest.net към NEW YORK SPEEDTEST , да видим каква е скоростта :)

Нямам сега възможност в момента но днеска пробвах един до Канзас показа 94мбпс даун и 90 мбпс ъп . Това стига ли ти ? И щом е оптично трасето пак е гарантирано да н спре работа . Бизнес интернет всичко е направено да са на далавера и аз имам 94мбпс към всички точки по света хайде стига вече .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Константин Петровски написа:

Но предлагат да се договарят условията за всеки бизнес потребител,което значи,че 99.7% могат да ти гарантират  перфектен  стрийм към даден game server.

Могат, но не зависи само от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, adersa написа:

Нямам сега възможност в момента но днеска пробвах един до Канзас показа 94мбпс даун и 90 мбпс ъп . Това стига ли ти ? И щом е оптично трасето пак е гарантирано да н спре работа . Бизнес интернет всичко е направено да са на далавера и аз имам 94мбпс към всички точки по света хайде стига вече .

Не е така , дават ти 1 мрежа при обикновенния интернет и ако тя умре, оставаш без интернет, докато при бизнес интернета , когато умре 1-та мрежа,автоматично те прехвърлят към друга мрежа , и имаш интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми може и така да  е при чисто оптично трасе без активни устройства и само с един сплитер едвали от най-малкото ще спре работата .Ето тук в Добрич откакто булсат опаса квартала с оптики и си направи централни табла никога не съм виждал да ровят вътре ето това гарантира 100 % надежност на трасето , че може да издържи на най-тежките метеро условия .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, Константин Петровски написа:

Не е така , дават ти 1 мрежа при обикновенния интернет и ако тя умре, оставаш без интернет, докато при бизнес интернета , когато умре 1-та мрежа,автоматично те прехвърлят към друга мрежа , и имаш интернет.

Ако ще и 5 мрежи да ти дадат нищо няма да те спаси ако имаш физически проблем по трасето ( примерно скъсана оптика, изгорял суич или рутер и т.н) и тези мрежи няма да те спасят ако сървърът към който си се свързал си има технически проблеми.

БИ ти дава това, което ти е написано. 

По-добре си вземи интернет от два доставчика. По има шанс да нямаш ядове. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Ако ще и 5 мрежи да ти дадат нищо няма да те спаси ако имаш физически проблем по трасето ( примерно скъсана оптика, изгорял суич или рутер и т.н) и тези мрежи няма да те спасят ако сървърът към който си се свързал си има технически проблеми.

БИ ти дава това, което ти е написано. 

По-добре си вземи интернет от два доставчика. По има шанс да нямаш ядове. 

Хмм, дали е по-изгодно спрямо бизнес интернета ? Не знам. Ако беше по-изгодно,нямаше да предлага бизнес интернет, замисли се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Константин Петровски написа:

Хмм, дали е по-изгодно спрямо бизнес интернета

Почваш да ставаш смешен с този бизнес . Казах ти направили са го за допълнителна печалба ако не беше така нямаше да имам симетричен канал за 15 лв каква е разликата ? никой не е застрахован .

Преди 10 15 години да имаше симетричен канал само за бизнес интернет но сега  почти всички доставчици и малки и големи предлагат изгодни тарифи за симетричен канал .

за домашен интернет .

и гигабитов вече се предлага при булсат е 98 лв .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Константин Петровски написа:

Хмм, дали е по-изгодно спрямо бизнес интернета ? Не знам. Ако беше по-изгодно,нямаше да предлага бизнес интернет, замисли се.

Младеж!

Бизнес интернета е за фирми, и предприятия. Стига си писал глупости. Ти, с тия игри се явяваш единствено - частно лице. За да ти се даде бизнес интернет, трябва да представиш документи че си фирма, която е регистрирана в данъчно управление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Константин Петровски написа:

Виж прави каквото искаш. То си е твое желание.  Като ти се появи проблем с гейминга , а той ще се появи, ще го разбереш сам. Бизнес Интернет услугите се използват за съвсем друго нещо,а и всяка фирма си има и така наречената резервна или backup свързаност. Не разчита само на един доставчик. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джиткането на игрички НЕ Е бизнес. Пре него се гарантира ширината на канала (Up/Down). За домашните потребители в натоварените часове се поделя и е ДО обявените цифри. Гарантиран канал е поне няколко пъти по-скъп от негарантиран (домашен). Колко е пингът, който ти е важен зависи от други неща. Дай сървър да видим и тестваме.

Като дойде пияният с багера да копа нещо може да съсипе нета на целия квартал. Та толкова и за надеждността.

Странни са ми и клиенти, които идват да си купят "професионално" дистанционно. С какво ли е повече от оригиналното, с  което производителят е комплекувал уреда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Филипов написа:

Джиткането на игрички НЕ Е бизнес.

Не е точно така! Но в конкретния случай мисля, че си прав.

Питащия - не се занимавай с глупости! Целта ми не е да те обидя, играй и се забавлявай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Колев60 написа:

Младеж!

Бизнес интернета е за фирми, и предприятия. Стига си писал глупости. Ти, с тия игри се явяваш единствено - частно лице. За да ти се даде бизнес интернет, трябва да представиш документи че си фирма, която е регистрирана в данъчно управление.

Не е вярно,всеки може да се възползва от бизнес интернета. Така пише в сайтовете на интернет доставчиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Константин Петровски написа:

Здравейте , какво мислите за бизнес интернета като цяло и по-специално за гейминг???

ако е отбор  на едно място а не соло ти у вас  другите у тех

преди 7 часа, Константин Петровски написа:

Смисъл гледа се пинга в гейминга да е максимално малък, а това зависи от мрежата.

пинга зависи от сървъра на играта колко е далече от твоята къщичка 

до 100 пинг е поносимо от българия до франция и от българия  до иран 

повече пинг ти носи забавяне в реакцията  може да стигне до 1 сек което в реално времеви игри е фатално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При бизнес интернета имаш VPN и няма нужда да плащаш за WTFAST примерно, или друг VPN!!!

Определено се замислям,че има голям смисъл от бизнес интернет. Пускат ти vpn-а и пинга ти намалява в игрите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване