Премини към съдържанието
Svetiv

Анкета относно средното образование в България, и желани промени

Препоръчан отговор

Здравейте, хора! :)

Имам огромна нужда от помоща ви! Казвам се Светла, и в момента съм в последния си семестър от бакалавърска степен. Реших да напиша дипломната си работа върху тема, изучаваща и анализираща средното образование в България и за това как вие, гимназистите, се чувствате в училище, какво ви харесва и какво не, и какви евентуални промени бихте желали, които биха ви допринесли за вашето сегашно и бъдещо развитие.

Ще съм изключително благодарна на всеки един от вас, който желае да попълни анкетата, която изготвих, искрено сподели мнението си относно зададените въпроси, и пожелае да я сподели със семейство/приятели/ познати учащи в гимназии. Анкетата е напълно анонимна, и съм отворена към всякакви мнения, идеи, и впечатления от ваша страна по темата. А ето и линкче към нея: 

https://www.surveymonkey.com/r/5FZ2PS9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм ученик но

твърде много часове са отделени на  български  литература математика алгебра геометрия

а химията  почти  никаква практика освен теоретично и писане в тетрадките 

с писане в тетрадка нищо не може да се научи

а за фалшивата история  да не говорим

по добре да оборудват училището с по един телевизор и да се пускат сериали

мисля че всеки ден трябва да има по 1 час физическо

и да се направи  реформа в българската азбука и правопис

особено  пълния член да отпадне 

другото което е може да има нов предмет

примерно свързан с документите и законите на държавата

човек да си знае правата

и ученика да избира 3 предмета и родителите 3 всичко друго да отпадне 

или нов специален предмет сичкознание  и да се учи от  всичко по малко 

не е тайна  че половината от учениците  ходят  в училище за да се бият

тези ученици може държавата  да ги отдели в специални училища  и да станат спортисти полицаи и военни  да си изразходват енергията  или товарачи на тирове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 25 минути, Yvan Sergeеv написа:

не съм уч

Пич сина ти ако е добитък,нашите не саа 

Имай дете и тогава плямпай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има грешчици в анкетата

Единият въпрос за извънкласните занимания е крайно огранечен откъм отговори, защото извънкласни занимания не означава само уроци по чужди езици и допълнително часове по нещо което вече учиш. 

Спортът и музиката не са просто хобита, а много разтоварваща извъкласна форма за прекарване на времето. В този ред на мисли часовете по Музика и Изобразително изкуство са под всякаква критика!

Позволих си да ти попълня анкетата- въпреки че не съм ученичка, мога да кажа че покрай детето си имам доста добър поглед и върху материала, и върху преподавателите, и проблемите са много повече отколкото могат да се изброят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, мишка-диверсант написа:

Пич сина ти ако е добитък,нашите не саа 

Имай дете и тогава плямпай

няма да съм глупав като  ...... да му казвам да учи

а ще  му кажа да заляга кинти да изкарва

и да   не  се занимава с литератури и алгебри

а ако някоя  учителка  ми каже че има слаби оценки ще и кажа че съм  му разрешил да не  учи каквото не му е интересно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Svetiv написа:

Имам огромна нужда от помоща ви! 

Анкетата е напълно анонимна, и съм отворена към всякакви мнения, идеи, и впечатления от ваша страна по темата. 

https://www.surveymonkey.com/r/5FZ2PS9

Не съм дечко, но си представих че съм на 16 години, без да ми е ясно сега как се учи в българско училище.
Естествено отговарях на въпросите с яко пренебрежение към училището, но накрая написах че съм щял да кандидатствам в университет в чужбина.
Представи си сега че съм ти отговорил, че са ми най-интересни междучасията.

Обаче, кофти си формулирала някои от въпросите, според твоите представи, че трябва да съм тъп спортист ако ти отговоря по някакъв начин.
Ако искаш да ти говоря по отделните ти въпроси, какво смятам че не е добре питано, пусни тука целия ѝ текст, щото не ми се занимава да копирам на парчета. Ти имаш нужда от моето мнение, не аз от твоята анкета. Ти трябва да направиш така , че да ти обяснявам и да ми е лесно с примерите които ще ти давам, а не да ми ги скриеш в код на страница, който е динамично променящ се. Що си въобразяваш че ще тръгна да полагам особени усилия аз да изкарам целия ти текст ?

Така, без да имаме всичките въпроси на разположение лесно да ти ги посочваме, мога да ти кажа че абсолюно не си предвидила варианта на съществуването на дете на което не му е трудно да учи, но го мързи да учи тъпотии.
Много си зле да знаеш !
Въобразяваш едни нереални неща относно децата.
Едно 16 годишно надарено момче може да бяга от часове по предмети които са му досадни, но де не бяга от други които са му интересни. Как така ги сложи всички в един куп, ако бяга от час значи е двойкаджия. Трябва да е диференцирано бягането от училище, да са ясни подбудите за него. Щото един бъдещ инженер може да бяга от часовете по литература и история, но да не бяга от часовете по физика и математика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване