Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте.

Минаха 2 години и е ред да сменям стария Самсунг, от който пиша в момента (NP600B4B-H01PL) със следните характеристики :  Intel Core i5-2410M , Video Intel HD Graphics 3000 , Рам 4 гига  , 14 `` екран ,  тежест : 2.7 kg Работи под Windows 10. 

Защо го сменям е ясно : не задоволява вече изискванията ми, лагва, охлаждането не е на ниво и пече като котлон.

Какво ми трябва  ( и да бъде актуално през следващите 2 години ) : 

1.)Процесорът да е по-съвременен, разбира се.

2.)Рам - поне 8 гига, а най-добре 16 . 

3.)Диск : минимум 256 гигабайта и да е SSD. Мисля, че ми е крайно време да се разведа с HDD технологията.

4.)Видео - да е достатъчно , за да се гледат филми с високо качество без накъсвания и тежки приложения за графика

5.)Дисплей - да е  с възможно дай-голяма резолюция задължително, с добра подсветка, която да не уморява очите и да се вижда от всякакви ъгли.Големите също не е за подценяване, като минимумът е 15 инча.

6.)Оптично устройство - препоръчително е да има, въпреки, че ще се използва само при нужда, а не ежедневно. Нужди се случват поне няколко пъти на месец - преглед и запис на изображения на дискове. Ако ли няма вградено записващо устройство  - поне да има възможност да се включва външно записващо оптично устройство.

7.)Интерфейси - да има VGA за връзка с мултимедия, USB-портове - колкото повече, толкова по-добре.HDMI - препоръчително.

8.)Тежест и дизайн - възможно най-лек, тъй като ще се разнася навсякъде . Да е здрав - защото , седейки в раницата ми постоянно ще бъде изложен да бъде сритан или ударен с нещо тъпо и тежко. Ултратънките ноутбуци много ми харесват като дизайн, но пък не предлагат оптично устройство...

Бюджет : до 1200 лв. 

Избор : задължително ще бъде втора употреба, а не нов ! И ще е от hop.bg, тъй като там ще ползвам отстъпка от цената. 

Варианти : 

https://hop.bg/bg/лаптопи-111/lifebook-e754-111(id=46038)

https://hop.bg/bg/лаптопи-111/пре_hp_zb-14_i7-5600_16_256-ssd_cam-111(id=45903)

https://hop.bg/bg/лаптопи-111/lenovo-thinkpad-x1-carbon-111(id=43805)

https://hop.bg/bg/лаптопи-111/macbook-air-6(dot)2-111(id=46051)

Разбира се, снобизмът ме кара да въздишам по макбука, но с оглед на това, че основните цели, за които ще бъде използва е текстообработка с MS Office ( Word, Exel и особено PowerPoint ) , и задължителната съвместимост на написаното от мен със Windows-компютри , както и нуждата след това да закупувам преходници зад а мога да използва мултимедията и HDMI връзката с телевизор и други устройства леко ме отчайва.......  Но само леко. Ако реша - мога и на него да скоча, защото си имам мерак от години да си поиграя с мак у дома.

Та - дайте акъл на магарето към кое да се насочи, моля.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Trichocephalus написа:

Здравейте.

Минаха 2 години и е ред да сменям стария Самсунг, от който пиша в момента (NP600B4B-H01PL) със следните характеристики :  Intel Core i5-2410M , Video Intel HD Graphics 3000 , Рам 4 гига  , 14 `` екран ,  тежест : 2.7 kg Работи под Windows 10. 

Защо го сменям е ясно : не задоволява вече изискванията ми, лагва, охлаждането не е на ниво и пече като котлон.

3.)Диск : минимум 256 гигабайта и да е SSD. Мисля, че ми е крайно време да се разведа с HDD технологията.

4.)Видео - да е достатъчно , за да се гледат филми с високо качество без накъсвания и тежки приложения за графика

5.)Дисплей - да е  с възможно дай-голяма резолюция задължително, с добра подсветка, която да не уморява очите и да се вижда от всякакви ъгли.Големите също не е за подценяване, като минимумът е 15 инча.

6.)Оптично устройство - препоръчително е да има, въпреки, че ще се използва само при нужда, а не ежедневно. Нужди се случват поне няколко пъти на месец - преглед и запис на изображения на дискове. Ако ли няма вградено записващо устройство  - поне да има възможност да се включва външно записващо оптично устройство.

7.)Интерфейси - да има VGA за връзка с мултимедия, USB-портове - колкото повече, толкова по-добре.HDMI - препоръчително.

8.)Тежест и дизайн - възможно най-лек, тъй като ще се разнася навсякъде . Да е здрав - защото , седейки в раницата ми постоянно ще бъде изложен да бъде сритан или ударен с нещо тъпо и тежко. Ултратънките ноутбуци много ми харесват като дизайн, но пък не предлагат оптично устройство...

Избор : задължително ще бъде втора употреба, а не нов ! И ще е от hop.bg, тъй като там ще ползвам отстъпка от цената. 

Варианти : 

Разбира се, снобизмът ме кара да въздишам по макбука, но с оглед на това, че основните цели, за които ще бъде използва е текстообработка с MS Office ( Word, Exel и особено PowerPoint ) , и задължителната съвместимост на написаното от мен със Windows-компютри , както и нуждата след това да закупувам преходници зад а мога да използва мултимедията и HDMI връзката с телевизор и други устройства леко ме отчайва.......  Но само леко. Ако реша - мога и на него да скоча, защото си имам мерак от години да си поиграя с мак у дома.

Ще съм извън изискванията ти за интернет сайт, размер и малко надвишаване на цената, но е желателно да го огледаш по обстойно. Аз към посочения модел нямам никакви забележки. Отлична и здрава машина макар и втора ръка. Пожелавам ти успех в избора. Машините са реновирани и може и да не са употребявани. 

https://outletpc.bg/dell-precision-m6800-2151/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Trichocephalus написа:
преди 47 минути, Trichocephalus написа:

Големите също не е за подценяване, като минимумът е 15 инча.

Колко от предложенията ти покриват това конкретно изискване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сегашния ти лаптоп ако смениш термопастата на охлаждането с MX-4 примерно, почистиш го основно, увеличиш RAM паметта и най-вече добавиш SSD за системен диск, машината ти ще литне. Също така не си мисли, че новите лаптопи не греят, в повечето случаи вдигат доста високи температури и тротълват при сериозни натоварвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колко от предложенията ти покриват това конкретно изискване?

Нито един , но се доближават .
Както винаги съм казвал - размерът има значение , но няма да нося телевизор в раницата си все пак .
14 инчовият екран в момента ме задоволява ( в бъдеще също ) , но все пак ми се иска промяна .
По-важното от размера е разделителната способност : на въоросния екран ше се гледат образни диагностични изследвания .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛИНК

Това е най-добрия вариант ,само дето не е лек :)

Този също ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

На сегашния ти лаптоп ако смениш термопастата на охлаждането с MX-4 примерно, почистиш го основно, увеличиш RAM паметта и най-вече добавиш SSD за системен диск, машината ти ще литне. Също така не си мисли, че новите лаптопи не греят, в повечето случаи вдигат доста високи температури и тротълват при сериозни натоварвания.

Сегашният освен, че остаря морално, физически въобще не е в добро здраве : от едната страна не работят usb-портовете поради физическа увреда - оставяйки раницата по подовете на стаи и превозни средства съм успял да го ударя така, че платката е заминала там. DVD-то разчита дискове само когато си поиска, решетките над вентилаторите са изпочупени, а по капака има такива деруги, че Гранд Каньон би завидял.

преди 4 минути, Ивайло Димов написа:

ЛИНК

Това е най-добрия вариант ,само дето не е лек :)

Много се чудя за тия "работни станции" ...... Много.

Характеристики добри, а дизайн като тухла.

Тежат не по-малко.

Това е действително един от вариантите, които ме замислиха сериозно.

А има ли смисъл да скачам на Ябълка със по-слаби характеристики, но с много добър дизайн и диспелй ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знаеш ,че няма пълно щастие ,макбука има ретина дисплей но в работата ще ти е трудно ,7 mq процесорите си греят но пък мобилните графични работни станции са върха при мобилните машини.Там няма компромиси със нищо!

една здрава раница за новата придобивка няма да е излишна да знаеш !

Ябълката е преоценена ,и няма по-добър дизайн :)  Доколкото знам си лекар ,там със софтуера как ще се оправиш не ми е ясно .Чисто работния ти софтуер !Не скачай на нещо за работа с което не си работил и не знаеш дали нема ти се наложи да цъкаш само в калдата с него ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

Да знаеш ,че няма пълно щастие ,макбука има ретина дисплей но в работата ще ти е трудно ,7 mq процесорите си греят но пък мобилните графични работни станции са върха при мобилните машини.Там няма компромиси със нищо!

една здрава раница за новата придобивка няма да е излишна да знаеш !

Аз този спокойно мога да го взема за домашна употреба без да се налага да се разнася техниката  като мен постоянно.Десктоп компютъра у дома също е за смяна, а вече ме дразни голямата му кутия, монитора и мястото, което трябва да отделям за всичко това. 

Проблемът е, че аз не мърдам от къщи без лаптоп - постоянно ми се налага да пиша нещо във word/exel/powerpoint .

Трябва да съм хем мобилен, хем съвместим със всякакви техника, хем снобски изглеждащ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Trichocephalus написа:

Нито един , но се доближават .
Както винаги съм казвал - размерът има значение , но няма да нося телевизор в раницата си все пак .
14 инчовият екран в момента ме задоволява ( в бъдеще също ) , но все пак ми се иска промяна .
По-важното от размера е разделителната способност : на въоросния екран ше се гледат образни диагностични изследвания .

Не знам, мен са ме учили, че когато минимума е 5Ф6,5/м не се допуска да се слагаш 4-3, 2 и т.н., но какво разбирам аз.

преди 1 минута, Trichocephalus написа:

хем снобски изглеждащ.

Това не виждам защо ти е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е ,че уоркстейшъните имат външно видео ..........принципно тия машини са дуракоустойчиви и нема място за притеснение ...........но човек винаги трябва да има едно на ум .

Това е твоя лаптоп ЛИНК

чЕСТИТО ДА ПРЕБЪДЕ :) 

Само не си взимай с Uлаф процесор ,че ше се ядосваш :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Ивайло Димов написа:

Проблема е ,че уоркстейшъните имат външно видео ..........принципно тия машини са дуракоустойчиви и нема място за притеснение ...........но човек винаги трябва да има едно на ум .

Това е твоя лаптоп ЛИНК

Тежък ми се види ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма пълно щастие както казах по-горе .Ся няма прави марш на скок с него .Тежък е щото доста алуминий и магнезиева стомана .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Ивайло Димов написа:

Това е твоя лаптоп ЛИНК

За около 800лв се намира същия с 1920х1080, този е с много кофти матрица:ph34r: (Дисплей15.6" (39.62 cm) LED HD WXGA (1366x768)). Отделно идва и с Radeon HD 8790M, която е близка като перформънса на GTX745M на Нвидиа. Тази карта е на едно ниво с последното интелско видео в процесорите и реално може да поиграва по някоя игра без проблем.

Dell Latitude E6540

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко ходих до AйСтайл в 'парадайс"-мол.

Поразцъках малко макбуците, които са изложени там. Лекички, хубав дизайн. Като хардуер не са нещо впечатляващо, но като софтуер си имат всичко,  което ми е нужно - даже инсталиран MsOffice, работят много добре.

Вижда ми се обаче малко тъпичко да оставят само по един порт и да се налага да се купуват допълнително преходници за всяка периферия.

Още мисля.

мерси на всички за предложенията, събирам още мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роско ми дай да го видим тоя с тази резолюция или само ше плямпаме тука да събираме мнения!Дадох му избор за бизнес клас машина без допълнително видео от ,което Доктора е очевидно ,че няма нужда .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Ивайло Димов написа:

Роско ми дай да го видим тоя с тази резолюция или само ше плямпаме тука да събираме мнения!Дадох му избор за бизнес клас машина без допълнително видео от ,което Доктора е очевидно ,че няма нужда .

Абсолютно, и съм ти благодарен за съвета.

@skalata_73 обаче ми изостри вниманието към тия пусти Фуджицута и лекичко се поразубедих. Задължително трябва да го пипна в ръцете си да видя как седи.

Днес обаче съм влюбен в макбуците, още ми текат лигите :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе виж ся ,очевидно имаш нужда от корава машина начи избора с свежда до бизнес клас-а или уоркстейшън .Заеби тия мак боклуци !Фуджицу Делл Леново и Hp  се ориентирай ,мобилните графични станции са с профи видео чипове  със ненормално охлаждане което може да видиш само във естремния клас геймърски лаптопи .Плюса при тези машини е ,че имат хубав ,голям дисплей със чудесна резолюция ,минуса е теглото и винаги трябва да имаш наум с тези видео чипове .Бизнес класа от друга страна е създаден с цел за хора които носят машината си навсякъде ,там не се пести от скъпи материали .Според мен на теб ти трябва бизнес клас машина с добър процесор и рам памет .Няма нужда от графична станция и от таралеж в гащите с тия видео чипове .Макбука единствено може да те грабне със ретина дисплея ,ма все пак няма да разчиташ древни свитъци от мъртво море :) .Казвам ти го като сопЦтвеник на дърта бизнес клас машина ,за 2-ра ръка това е най-добрия вариант .Мога да ровя за още ако държиш за други модели и марки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Ивайло Димов написа:

и винаги трябва да имаш наум с тези видео чипове .

Чак пък едно на ум... ако са тези бизнес машини на HP и Dell  които ги обсъждаме тука, чак такива притеснения човек не трябва да има -от гледна точка натова че куадро професионалната карта е на слот и е заменяема...

Да не се случва, но ако дефектира то винаги  може да сложиш друга със същия размер на слота. При Леново и Фуджицу не е така и там по-скоро трябва да се внимава всичко да е на ниво с охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бизнес класа Роско се отличава със аскетизъм :) Нема външно видео нема изгъзици ,машина направена за пътувания ,за мъкнене .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно ли ще даваш толкова пари за нечия стара машина с 2 ядрен процесор?

Принципно стария ти Самсунг не е лош и да с малко рам е но като процесор е същата работа а другото е въпрос на профилактика.

Иначе предложения за по-сериозни машини не липсват като гледам просто не купувай нищо от това в първия ти пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Какво да ги гледаме... от близо една година този модел който си го препоръчал  го следя на пазара -цените му варират на различни места от 750-800лв за Dell Latitude E6540 с Radeon HD8790M. Само с двуядрен процесор и без външно видео е на цена 550-650лв.  По-големия му брат, който е на практика един и същ лаптоп но с професионална видео-карта Радеон про Dell Precision M2800 се продава по-скъпо, нищо че е най-ниския клас 2-ра серия на серията "Precision" т.е. още с пускането го водят като бюджетен. Ето му представянето от Dell в средата на 2014г:

Dell Precision M2800 Mobile Workstation Overview

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зайо байо тва дето съм му предложил е със 4 ядрена 7 ца :) Говорим зе последния Делл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.03.2019 г. в 19:04, Trichocephalus написа:

Здравейте.

Варианти : 

Здравей!

При така зададените критерии, на твое място аз бих взел някой Dell Precision M4800 -като ето този хубавец:

Dell Precision M4800

Щом изискването е и да има: Оптично устройствоDVD+/-RW, или алтернативния HP ZBook 15 G1/G2. И двата може да се намерят на 800-1200лв с 6 месеца гаранция, която може да се удължи до 2 години. А ако не искаш външната карта да работи, просто е изключваш от биоса -да работи само с вградената в процесора Intel HD 4600.

преди 27 минути, Ивайло Димов написа:

Зайо байо тва дето съм му предложил е със 4 ядрена 7 ца :) Говорим зе последния Делл

Никъде не съм и спорил приятел...затова, но му предлагаш 15" лаптоп с най базовата 1366х768 резолюция9разбирай всичко е много едро), разбирам да е дърт пенсионер с риск да се обиди някой човечец с по лошо зрение(нищо лично), ама най-вероятно иде реч за младеж, юноша който все още няма проблем с очите. Такива конфигурации обикновенно се взимат за хора които имат проблеми с очите. Неслучайно по-високата резолюция се слага в този лаптоп в по-високите конфигурации(по-скъпите) -които са се продавали навремето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване