Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Човеко е лекар и иска здрава и сигурна машина ,и аз съм за уоркстейшън но тия карти ме тревожат ,а и няма пълно щастие в живота :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

Човеко е лекар и иска здрава и сигурна машина ,и аз съм за уоркстейшън но тия карти ме тревожат ,а и няма пълно щастие в живота :)

Вкъщи ми се подмята Lenovo ThinkPad W530 с куадро K1000M -работи под Ubuntu 18.04 LTS. Куадрото е изключено от биоса и въобще не работи(и никога не е работило). С пуснато куадро от биоса, не мога да изкарам видео през мини-дисплей порта. Разботи си само на вграденото интелско видео от процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това и му предложих последния Делл  бизнес серията  в дългосрочен план е значително по-добра инвестиция .С MQ процесор и 8гб рам ще му бъде предостатъчно .Метално шаси ,алуминиеви капаци .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Ивайло Димов написа:

За това и му предложих последния Делл  бизнес серията  в дългосрочен план е значително по-добра инвестиция .С MQ процесор и 8гб рам ще му бъде предостатъчно .Метално шаси ,алуминиеви капаци .

Единствения сериозен недостатък на този лаптоп от преди 4-5 години  липсата на IPS матрица...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ,тва е недостатък но пък е много добро изпълнение ,IPS матрицата е голям бонус .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Ивайло Димов написа:

Да ,тва е недостатък но пък е много добро изпълнение ,IPS матрицата е голям бонус .

Този им е от "премиум" серията, преди да ги разделят на друга номерация 3-та(ниска), 5-та(среден клас), и 7-ма(най-високата), след 2014г -до сега включително.

Реално погледнато, ако не се търси външно видео -до 1200лв, втора ръка съм сигурен че може да се намери с поне 6-то поколение -скайлейк лаптоп от класа на Dell Latitude 5570 и алтернативния вариант на Леново.  Като например ето това чисто НОВО:

LENOVO ThinkPad T560

ГОТОВ ЗА БИЗНЕС ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МОБИЛЕН 15,6-ИНЧОВ ЛАПТОП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия U процесори са щета ,заеби за кво му е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, rosko написа:

LENOVO ThinkPad T560

това го изключвам като опция веднага. Core i5 процесор ? Точно след 2-3 години само тогавашния  windows няма да може да отлепи , да не говорим за дрг софтуер, който ще се появи през годините.

Засега оставам на идеята, която ми даде @Ивайло Димов за Dell Latitude E6540 , като обаче лошото е, че точно този модел го няма в магазина, от който трябва да закупя машината. Четейки постовете и на останалите участници все повече ми се изясняват нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Ивайло Димов написа:

Тия U процесори са щета ,заеби за кво му е ?

5570 го има и с 6300HQ, и ако не се лъжа 6820HQ, съвсем друг е въпроса че много по-трудно се намират, последната доставка в Квант-а свърши за кратко време.

За ето това иде реч:

Dell 15.6" Latitude E5570 Intel i5-6300HQ 2.3GHz

Че и даже му влиза в бюджета + една записвачка портабъл за 50лв и е готов.

Или това:

Dell Latitude E5570 - Intel Core i7, 1000GB SSD, 16 GB, Windows 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами трудно се намират щото са търсени ,У процесорите са пълна щета поне според моите разбирания де.

Докторене знам ква отстъпка ще ти направят от предпочитания от теб сайт ,но в plasico  машината идва с 10-ка ,вероятно ОЕМ лицензирана .Предполагам ,че и стях можеш да се пазариш с поне едно 10 % да свалят цената :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Trichocephalus написа:

това го изключвам като опция веднага. Core i5 процесор ? Точно след 2-3 години само тогавашния  windows няма да може да отлепи , да не говорим за дрг софтуер, който ще се появи през годините.

Засега оставам на идеята, която ми даде @Ивайло Димов за Dell Latitude E6540 , като обаче лошото е, че точно този модел го няма в магазина, от който трябва да закупя машината. Четейки постовете и на останалите участници все повече ми се изясняват нещата.

Ако, няма да се взима лаптоп с външно видео и ще се разчита на вътрешното имай впредвид че видеото от вариантите на Dell Latitude E5570 е през 2 поколения по-ново и поне 30-на процента по-добро. Отделно, ако намериш някой от тия 2 варианта с процесорите, печелиш и по-лек и удобен лаптоп за пренасяне... единствено губиш CD-то заради по-тънкия профил.

HD 4600 vs HD 520

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.03.2019 г. в 20:04, Trichocephalus написа:

...

Та - дайте акъл на магарето към кое да се насочи, моля.

Пари на вятъра! В противен случай е класически выпендрёж за пред клоуните.
И за бога, откога глината_37 e фактор относно Fujitsu!? Да се подведеш по сказки на фалирал председател на колхоз! Първият от посочените Fujitsu бла-бла е най-истинската машина, а на хартия най е втория - HP. Последните два в "ауспуха". HP са най-фекалните производители. Справка сервизите. След тях са мечтата ти.

Новият комп без IPS FullHD екран е пари на вятъра и това трябва да е генералната линия при избора. Проблемът на посочените от теб модели е проца. Той е U-серия. На хартия морска сирена, в реалността скопено куцо магаре с изпилени предни зъби. Почему? Вот, смотри !

17 инча може да ти бъде янковия, но мобилен - Mein Got. Доктор Шварценегер или бивш школник от батальона на майор Деянов към Школата за железни мъже "Христо Ботев". Понимаешь я к чему?

Отваряш самсунг-а. Мажеш с MX-4, GD900, GD900-1 и обратно в строя. Що се касае SSD e въпрос единствено на шекели, тоже плочка 8GB  рамец.
Гнусното на Samsung мобилните е традиционно тънката платка от 0.45mm. Засере ли се с фъшкии води до прегряване и отлепане на BGA чиповете.

шабат шальом!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Profruit написа:

Новият комп без IPS FullHD екран е пари на вятъра и това трябва да е генералната линия при избора. 

Точно така, особено като ще гледа постоянно на неконтролируема светлина от разни CD резултати от изследвания на пациентите му.
Едно от условията му беше да се вижда добре отвсякъде, от различни ъгли значи, под различен наклон и евентуално ако иска да покаже екрана на пациент, които е встрани а не точно срещу екрана, си трябва IPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Profruit написа:

шабат шальом!

Гюнайдън, баш Микрохирург , пред когото магарето стои мирно ,ефенди ! 

Я очень се радвам да те видя в добро психическо и физическо здраве. Всичко е пари на вятъра, сещаш се.В крайна сметка и всички ще умрем, ще станем на прах и ще се явим пред Създаделя си, който е Всеблаг и Милостив.Но искам да се поглезя, което автоматично праща последния съвет в кошчето.Самсуляка просто вече го мразя.Ето и в момента стрелките не бачкат.Трябва да си слагам курсова с мишока или с тъчпада.Тъпо е, знам.Отваряне, почистване, смазване.Хубаво.Но кутия изтъркана, решетки строшени ? Новая премяна ? Шит. Няма да стане.Решил съм и ще се глезя, паък ако ще и турско да стане ! Внимаелно изгледах видеото, пичът очень добре обяснява и мен тръпки ме побиха из ануса в смисъл, че ИКСАМ нещо тънко и добре изглеждащо, а точно това ще ми затрие головата-всички ултранотбуци са с U-процесор.Дилема. Дето викат бракята србе : "Или ти кур+ц у г+зо, или ти ла+но у уста".Покорно благододаря за Фуджицуто- върщаме се към него като фаворит 2 за мен. Фаворит 1 се сещаш какво е - нещо с ябълка. Знаеш от години, че си имам мечта да изглеждам максимално снобски пред околните товаришчи :shy11: Да, да - така се започва, знам.Не ме кори, моля те. Вкус и г+з приятел нямат. Виж обаче , щом и @Белгиеца каза, че за гледане на образни изследвания е нужна IPS-Full HD матрица - вторият лаптоп задължително трябва да бъде такъв.Не съм ли ти споменавал каква е специалноста на кара миа ? Да, точно така.Образен диагностик . У дома она гледа, я само преживям . Какво ти разбра мъжко прасе кладенчова вода или магаре от рози ? И тук опираме единствено до lenovo-thinkpad-t540  или до някоя работна стандция на HP (ама ти сам изхвърли всичко от тази фирма към гарбриджа). С двата лаптопа ( Фуджицуто и Леновото ) ще успея да бия много приятна цена, а ще имам всичко, което ми е нужно, без снобарията.А тя е важна.факт. Много, ама много ми се иска ябълка.Направо съм влюбен в тях. Хората, които ми казаха, че ще ми правят подарък за ЧРД казаха просто "избери си от тия". Да, ама тия хора са ми приятели и не ми се ще първо да ги набутвам с моите мечти, и второ -чувствам се неудобно. И  пак съм в разкрачено положение - хем ми се иска-хем не ми стиска. Ябълките освен,ч е имат по-слаби характеристики ще имат проблем със взаимодействието си в къщи с другите елементи на инфраструктурата ми и ще се наложи да чета и експериментирам на дърти години с нова ( за мен ) ОС. А характеристиките не са за пренебрегване, не ли ? А съм решил изхвърляйки дестопа следващата покупка да ми е NAS с два харда, на който да отива да се синхронизира всичко от трите устройства  -  моето, на жена ми и на детето. И да си свиркам.Писна ми от кабели, от захранвания, от тоци и т.н. искам всичко да е тихо, енергоспестяващо , с  максимално изчестен дизайн  и веднъж като се настрои да не се пипа повече.Толкова ли много искам ? Апропо - докато си пишем тук се оказа, че онази ябълка, от първия ми пост ВЕЧЕ е продадена и няма друга на онази цена.Има същата, но с 200 шекела по-скъпа неизвестно защо.Много мразя така.Да съм принуден да избирам нещо от торба, и хем да ми се иска, хем да не ми стиска.В крайна сметка тайм лапса изтича до вторник-сряда, когато окончателно трябва да съобщя решението си.И не, не искат да ми дадат пари, а с тях да си купя нещо друго.Не.Сакат от там.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се на форумните гурута, но обяснете на мен неукия какво в това Fujutsu, което му предложих не отговаря на изискванията на доктора?

Мобилна машина - 15,6 инча (Която и да е 17,3 инча лично на мен не ми се вързва да е мобилна)

IPS Full HD със SVP сертификация.

Елегантно и същевременно здраво шаси , изработено не от пластмаси от бъркалки, а от ''истински''материали, издържащо на натоварване от 200 кг.

Портове-каквито иска, че и в повече.

16 GB памет, 256 GB SSD.

Има сензор за автентификация на пръстови отпечатъци, чип за сигурност и слот за смарт карти. Лаптопа се доставя с потребителски сензор за пръстови отпечатъци и може да бъде персонализиран, за да има вграден компактен сензор за удостоверяване на автентичността.

Много добър процесор от 4-то поколение и професионална видео карта, които за нуждите на доктора са предостатъчни.

Гаранция от 12 месеца за лаптопа и 3 месеца за батерията.

Сега, ако довода е, че не е от посочения от него магазин може спокойно да не ми отговаряте, щото не ми се слушаш глупости.

Ако някой има да каже нещо съществено-да каже. Ако не - приятен уикенд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Trichocephalus написа:

...
Много, ама много ми се иска ябълка.Направо съм влюбен в тях.
...

Щом сърбежа е голям - на харизан мак проца се не гледа и както е рекъл пийпълса, таз' година макове, след две NAS с два харда.
Честито!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са ти разнородни приоритетите и някои са взаимоизключващи се.

Няма такова жувотно което да е мощно, леко, здраво, с бахти дисплея,  егати ябълската визия, от точно ей тоя магазин и баш в тоя бюджет...

Нищо против работните станции - ама на мен са ми далеко от мобилни.

Нищо против и визията на маковете, ама визията не смята по-бързо от тухлата.

Гледам ги тия убавци - с по 13 инча екранчета и незнам дали те устройва. За капак на всичко по дърто нещо от Haswell проц на интел не бих пипнал в момента, и без това са на по 5+ години.

За да си по-качествен сноб - дабъл на бюджето щото епъл последно време барат слаби продажби, преглъщаш сд, портове и ос, и си ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@skalata_73 - както казах Фуджицуту става.Щом и @Profruit потвърди - това ще е.

@zlinaka - така си е. Аз заради това и пуснах темата, щото съм в момента като английския парламент и брейкзитя. В понеделник ще им пратя линковете към два от моделите, които най-ми харесват. Единият от тях ще е фуджицуто. Проблемът е в другият и или ще се престраша за мака ( както каза @Profruit  - на харизан мак да не гледам спецификациите ) или ще преглътна мечтата си, да си седи на топло, и вторият линк ще е към леновото с IPS-full HD матрицата и се кротвам в следващите две години, като аз ще чеша от фуджицуто, а на жената- леновото. И толкоз.

До тук това разбрах от постовете ви и приемам тези мнения, като пречупвам всичко през моя мироглед и нужди.Все пак вие тук се гурутата по хардуера и знаете кое какво е.Аз съм ламер.Просто ламер и слушкам какво ми казвате вие, батковците.

Сега, понеже се уморих, мисля да си сипя първата биричка за вечерта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Trichocephalus написа:

@skalata_73 - както казах Фуджицуту става.Щом и @Profruit потвърди - това ще е.

@zlinaka - така си е. Аз заради това и пуснах темата, щото съм в момента като английския парламент и брейкзитя. В понеделник ще им пратя линковете към два от моделите, които най-ми харесват. Единият от тях ще е фуджицуто. Проблемът е в другият и или ще се престраша за мака ( както каза @Profruit  - на харизан мак да не гледам спецификациите ) или ще преглътна мечтата си, да си седи на топло, и вторият линк ще е към леновото с IPS-full HD матрицата и се кротвам в следващите две години, като аз ще чеша от фуджицуто, а на жената- леновото. И толкоз.

До тук това разбрах от постовете ви и приемам тези мнения, като пречупвам всичко през моя мироглед и нужди.Все пак вие тук се гурутата по хардуера и знаете кое какво е.Аз съм ламер.Просто ламер и слушкам какво ми казвате вие, батковците.

Сега, понеже се уморих, мисля да си сипя първата биричка за вечерта.

За кой точно мак говориш? Че то от мак до мак планина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво имаш предвид под " тежки приложения за графика  " но повечето хора визират в това фотошоп и без конкретика за мене нищо не значи " тежки приложения за графика "

В това Фуджитсу всичко е перфектно освен видео картата тя на практика е единственото което може да се прецака в точно този модел което не променя факта че е идеална машина но и не променя факта че не бих дал 1 200 пари за ползван лаптоп.

Ако не държиш на нея модела е Fujitsu LifeBook E754.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Can Oa написа:

Ако не държиш на нея модела е Fujitsu LifeBook E754.

Точно това е моделът към който съм се насочил :) 

наздраве :beer: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно съм се заблудил помислих че говорите за модела с кудро картата :)

наздраве :beer: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...