Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В момента лаптопа ми е с 10-ка и има ли вариант да добавя и 7-ца без да скапя всичко понеже гледам и чета, че първо се инсталира по-старата версия и след това по-новата ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти е нов лаптопа с 7-мо и по-ново поколение процесор влизаш в такъв неприятен сценарий въобще да му инсталираш 7-ца и без да в комплект с 10-ка, а двете да са в комплект ще е някакъв ужаст.  Карай си го с 10-ката, и без това януари 2020 7-цата я спират от поддръжка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ined написа:

Ако ти е нов лаптопа с 7-мо и по-ново поколение процесор влизаш в такъв неприятен сценарий въобще да му инсталираш 7-ца и без да в комплект с 10-ка, а двете да са в комплект ще е някакъв ужаст.  Карай си го с 10-ката, и без това януари 2020 7-цата я спират от поддръжка.

Лаптопа е samsung np300e5z-s01 и си е на годинки като го купих си беше с 7-ца и след това сложих 10, нямам проблеми с 10-ката но в комплект с 7 не знам какво ще стане с буутването и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично толкова стар лаптоп бих си го карал само с 7-ца, но след като нямаш проблеми с 10-ката не виждам защо трябва сам да си ги създаваш. Нещо като работи не се бута.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ined написа:

Аз лично толкова стар лаптоп бих си го карал само с 7-ца, но след като нямаш проблеми с 10-ката не виждам защо трябва сам да си ги създаваш. Нещо като работи не се бута.

Трябва ми 7-цата понеже ще ползвам софтуер за диангостика апък на версии от 7 на горе трудно се подкарва затова питам какъв в варианта и има ли изобщо такъв без да се омаже всичко😀

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За моженето - може. И е лесно.
Преоразмеряваш дял С или дял D,  така че да остане незаделено място на диска примерно 30-40GB.
Рестартираш лаптопа от USB и като ареди инсталатора избираш Advanced метод на инсталиране. Указваш "дупката" за създаване на дял, на който инсталираш Windows 7.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

За моженето - може. И е лесно.
Преоразмеряваш дял С или дял D,  така че да остане незаделено място на диска примерно 30-40GB.
Рестартираш лаптопа от USB и като ареди инсталатора избираш Advanced метод на инсталиране. Указваш "дупката" за създаване на дял, на който инсталираш Windows 7.

Да това ми е ясно, въпроса ми беше да не се омаже всичко и после да се наложи да правя чиста инсталация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, няма. Но след инсталацията ОС по подразбиране ще е Win7,  а не Win 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Спокойно, няма. Но след инсталацията ОС по подразбиране ще е Win7,  а не Win 10.

Това ще доведе ли до някакви странични ефекти ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Refoll написа:

Трябва ми 7-цата понеже ще ползвам софтуер за диангостика апък на версии от 7 на горе трудно се подкарва затова питам какъв в варианта и има ли изобщо такъв без да се омаже всичко😀

Само за протокола (понеже явно е тайна за каква диагностика става дума): Имам Аутоком Делфи и лаптоп 10" с инсталирана 10-ка. Бачка без грижи.
Ако за това става въпрос, не виждам защо ти е гимнастиката със 7-цата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, bmvtooo написа:

Само за протокола (понеже явно е тайна за каква диагностика става дума): Имам Аутоком Делфи и лаптоп 10" с инсталирана 10-ка. Бачка без грижи.
Ако за това става въпрос, не виждам защо ти е гимнастиката със 7-цата?

Bosch KTS 540, който на 10-ката дава ерор почти след всяка диагностика и трябва рестарт което е досадно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Refoll написа:

Bosch KTS 540, който на 10-ката дава ерор почти след всяка диагностика и трябва рестарт което е досадно.

А пробва ли да стартираш приложението в Windows 7 съвместим режим? Коя версия на продукта е инсталирана?
aa_as_exefile_setup_bosch_passthru_v11410_65669.zip

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

А пробва ли да стартираш приложението в Windows 7 съвместим режим? Коя версия на продукта е инсталирана?
aa_as_exefile_setup_bosch_passthru_v11410_65669.zip

Пробвах и пак след всяка успешна или не успешна диагностика излиза ерор и трябва рестарт.Не съм сигурен понеже приятел я краква за по старите автомобили но и той си каза, че на 8 и 10 не се получава много добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolon
      здравейте,
      не съм много сигурен как точно трябва да формулирам темата, но ще опитам.
      повечето от новите лаптопи, които се продават, имат инсталиран windows 10. обадих се в магазин от верига и попитах една служителка дали ако махнат windows 10 от определен лаптоп и ми го дадат с ms-dos, например,  няма да ми намалят цената със 150 - 200 лв. служителката ми каза, че нямало да го направят защото получавали лаптопите така - с инсталиран windows 10 и въобще им било забранено да ги пипат. 
      въпросът ми е дали на такъв лаптоп с windows 10 ще мога да инсталирам някаква друга ос, например linux-distro? мисля си, че не би трябвало да има проблем, обаче често се случва да си мисля едно, а то да излиза съвсем друго.
      какъв е вашият опит?
    • от meccho
      Здравейте, първо искам да се извиня, ако темата ми не е в най-подходящият раздел.
      Проблемът ми е следният:
      Искам да пусна музика от телефона и тя да се слуша през лаптопа. Знам, че това може да случи чрез bluetooth. Телефонът ми е samsung galaxy a30s, а лаптопът е с windows 10.  Когато инсталираха windows-а той дойде с вграден bluetooth. Т.е. не е с допълнителен адаптер. Проблемът е че, когато се опитам да свържа двете устройства излиза проблем. Сдвояват се, но като пробвам да свържа телефона с лаптота, излиза "неуспешно свързване". И има единствено функцията "използвайте за повиквания". Драйверите са ми инсталирани, няма нови актуализации, но не става. Пробвах да свържа телефона с windows 7 и нямаше проблем, сдвоиха се. После свързването беше успешно и ставаше да се пусне музика и да се слуша на лаптопа. Но с моя, който е с windows 10 нещо не се получава. Пробвах съвети от интернет, да изключа bluetooth, да го рестартирам, но това не оправи проблема. Искам да кажа, че може да се праща от лаптопа на телефона, както и от телефона на лаптопа през bluetooth без проблем файлове.
      Затова искам да попитам, дали нещо има, което може да се пробва? Дали не трябва да се свали някакъв плъгин, понеже не излиза въобще функцията "аудио" , докато, когато пробвах на онзи с windows 7, излезе?
      И втори въпрос, има ли друг метод, с който може да се стриймва музика от телефона на компютъра освен чрез bluetooth. Чрез USB или WI-FI, понеже в интернет не открих информация?
      П.П. Благодаря предварително!
    • от Liliya Pavlova
      Здравейте!
      Свързахме Джойстик GENESIS MANGAN 200 NJG-1425 към компютъра ( Windows 10), разпознаха се, пише, че работи нормално.

Но като влезем в Fortnite нищо не реагира. Нямаме друга игра, на която да тестваме …
      Моля за мнение къде може да е проблемът и / или джойстик, който със сигурност сработва.
      Предварително благодаря!
    • от ninov
      здравейте закупих от германия компютър с windows  10 ъпдейтван от windows 7. но на немски сега искам да го инсталирам на български мога ли директно да  кача windows 10 Компютъра е с оригинален windows 7 ключ прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ
    • от kris.petrov
      От няколко дни се опитвам да си закача Google Chrome и Spotify на task bar-а, но не ми позволява да ги сложа с теглене(показва едно зачерктано кръгче) нито с десен бутон, смисъл самата опция си е там, но когато я използвам иконката не се закача пробвах с много програми и останових че програмите издадени от Microsoft се закачат(Microsoft Edge;One Note) не успях да намеря решение на проблема сам.. Някой да помогне ако знае как моля!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване