Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) Имам дилема кой от двата лаптопа да избера, тъй като не съм имал наблюдение върху нито един от двата. Имам бюджет до около 1000-1100лв, като се причудвам заслужава ли си да се купи лаптоп, който е бил ъуркстейшън ( не се знае как е ползван, може само ъурд да е подкарван на него) и вече е реално на около 4 -5 г. възраст, НО има година - две гаранция ? В момента не мога да си позволя да дам около 2800-3000 за нов с 4 или 6 ядрен неенергоспестяващ процесор, което за мен е главният фактор. Избирайки един от двата, да имам ли притеснения за дъно ? Ще съм много благодарен на отговорилите за мненията, също и съвет откъде да го взема.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е вероятно да дадеш една бала пари за мобилна графична станция и да я ползваш само за word. 

Има малко ползвани за повече пари и такива по-евтини дето за тея 4 години буквално са им скъсали гъза от бачкане  карани на 24/7 режим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, затова и аз имам колебания дали да не взема някоя нова "пластмасарка" за 1600-700 .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ined написа:

Малко е вероятно да дадеш една бала пари за мобилна графична станция и да я ползваш само за word. 

Има малко ползвани за повече пари и такива по-евтини дето за тея 4 години буквално са им скъсали гъза от бачкане  карани на 24/7 режим

То тия където са до 4 години не дефектират толкова лесно... материалите... качеството на изработка е на много високо ниво, съответно и е поддържал по-ниски температури в корпуса... На високия клас машини -мобилни работни станции им дават първите няколко години от 3 до 5 процента възможност да дефектира... при консуматорския клас НОВ е в пъти-повече заради ниското качество на материалите.

Отделно имаш 6 месеца гаранция, които за 80-100лв може да я удължиш на 2 години! На моя W530 имам една година стандартно от събинчо, но както казах винаги може да се удължи...

На новите пласмасарки, освен Dell(3 години) -да не би да имаш повече от 2 години?

преди 2 часа, gogata96 написа:

Здравейте :) Имам дилема кой от двата лаптопа да избера, тъй като не съм имал наблюдение върху нито един от двата. Имам бюджет до около 1000-1100лв, като се причудвам заслужава ли си да се купи лаптоп, който е бил ъуркстейшън ( не се знае как е ползван, може само ъурд да е подкарван на него) и вече е реално на около 4 -5 г. възраст, НО има година - две гаранция ? В момента не мога да си позволя да дам около 2800-3000 за нов с 4 или 6 ядрен неенергоспестяващ процесор, което за мен е главният фактор. Избирайки един от двата, да имам ли притеснения за дъно ? Ще съм много благодарен на отговорилите за мненията, също и съвет откъде да го взема.  

Аз бих взел без колебание, както и в другата тема Dell-a... Качеството на изработка е по-добро, с 4-та серия(Хасвел) е всеизвестно че Леново намалиха качеството на изработка. Конкретно тоя модел е "рефрешнат" W540 със осравремен тъчпад, с който се бяха оакали с предшественика му... Машина за една торба пари с дървен кликащ тъчпад. Евентуално, ако 3K матрицата представлява интерес конкретно в конфигурацията за този модел, тогава може и да си заслужава, но тя винаги е осезаемо по-скъпа.

Отделно на Dell-a картата е на слот, и по спомени дори търпи ъпгрейд до геймърската GTX 965M, която пък е от класа на 1050(Паскал архитектура) на MXM a слота. При Леновото няма карти на слотове...

[MXM Graphics Upgrade] Dell Precision M4800 GeForce GTX 965M

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението колега, общо взето си е кантар работа - ново за 2 пъти повече пари и некачествено, я изкарало година след гаранцията, я не, или старо с 2 години - Ходих до събинчо, видя ми се много свестен и разбран човек, може и да пробвам с някоя 48-ца пък каквото стане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, gogata96 написа:

Благодаря за мнението колега, общо взето си е кантар работа - ново за 2 пъти повече пари и некачествено, я изкарало година след гаранцията, я не, или старо с 2 години - Ходих до събинчо, видя ми се много свестен и разбран човек, може и да пробвам с някоя 48-ца пък каквото стане :)

Свестен е да. Ако искаш можеш и 2 часа да си тестваш. За новото, не е само гаранцията проблема... другия проблем в лаптопите до към 2500-2700лв е масово че не работят на 3.6-4GHz а масово при продължително натоварване работят на 2.4 до 2.8 макс(+30-35 процента над базовата честота)... ревютата са в лаптопбг т.е. плащаш за хардуер на 3.8-4.2 гхз... на хартия... получаваш нещо на 60 процента да работи... Това ако не е подигравка... няма кое друго да е, ама парите 1500-2000лв си ги даваш като казак-запасняк!

Купил си си ферари... ама работи... само като наточен опел(само) -нещо такова се получава... ама парите си ги платил(като за ферари, разбира се :D).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре че съм фен на наточените опели :D В интерес на истината и аз забелязах това, гледайки ревютата - на 5тата минута от макс честотата тротълват повечето нови и термалната защита им намалява скоростта ... отделно че за сервизиране са просто отвратителни, мисля че само асус рог-овете са по-ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, gogata96 написа:

Добре че съм фен на наточените опели :D В интерес на истината и аз забелязах това, гледайки ревютата - на 5тата минута от макс честотата тротълват повечето нови и термалната защита им намалява скоростта ... отделно че за сервизиране са просто отвратителни, мисля че само асус рог-овете са по-ок.

Обективно погледнато, аз не съм против новите лаптопи, но сложени в адекватно шаси. Не може да плащаш една торба пари за процесор на хартия който трябва да работи от 3.6 до 4.2(според зависимост от ядрата)... ама той да работи на 2.4-2.8гхз... В тоя случай някоя "дърта" мобилна станция която под пълно натоварване  работи на 3.4-3.6гхз, в най-лошия случай работи най-малко със същия перформънс като новото, за да изравни разликата в перформънса на мегахерц спрямо поколенията т.е. така наречения 25-35 процента разлика между 4-то и 8-мо. Да ама тази станция работи и на по-ниски температури(разбирай по-дълъг живот), и е осезаемо по-евтина(до 2 пъти) спрямо мултимедииния нов лаптоп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване