Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

От време на време картината се разпада (забързва,размазва) за кратко.Ползвам интернет телевизия,някой знае ли защо картината се размазва в определени моменти ?

Телевизора е SAMSUNG QLED 6F 55 инча ! Скоростта на интернета ми е 100мб и това няма как да е причината.Получава се най-често на спортните програми ,където има бързо движение на екрана !

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си подобен файл локално (от компютър/телефон/плеър) - ако върви гладко, значи проблемът е в доставчика на услуга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорът ли декодира или е външен декодер (кутийка)?  Така както описваш е от интернета - временно пропадане и буферът се стреми да компенсира. Като сте много маймуни на клона е така. Това от оператор ли е или? Може и да сте се накачили много маймуни / устройства на рутерчето и то да се задъхва от коненциите. Обикновено са китайски евтинджоси със слаб процесор и малка памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Teodor Ganchev 15 написа:

Телевизора е SAMSUNG QLED 6F 55 инча ! 

И какво от това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си от Ютюб едно тестово видео-казва се "Японка на въже"    Запиши го на една флашка и го пъхни в телевизора-трябва да няма накъсване на движението. Ако има, отвори настройките на картината и там има опции за настройване на това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Скоростта на интернета ми е 100мб и това няма как да е причината""

Погледни си договора от доставчика. Там е написано точно, а дали отговаря на написаното, вече е друг въпрос.

Скороста на интернета ти не може да бъде 100 мегабита.  Тя е определена от доставчика - До 100 мегабита. Почти съм уверен, че нямаш и 80 мегабита а е максимум 1/2 от това, което са ти посочили като до 100 мегабита.  Най вероятно е от самия интернет и колегите по горе са посочили как да процедираш за да разбереш кое е основната причина. Във форума неведнаж са посочвани линкове за сваляне на тестово видео за да разбереш в бързите динамични кадри, какво "умее" да прави телевизора ти с монтирания на него процесор. Това се проверява още на място, при покупката, независимо какъв телевизор и от коя марка ще си купуваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално тази прословутата японка, хич не е мерило, според мен. Дали го гледам на 144хц монитор или на 60 хц телевизор, не виждам нещо различно от към движение. 1 към 1,та още преди време потърсих коментари, защо тъй, из нета. Руснака пишеше, че това е любителско клипче, правено с любителска камера и вероятно е правено на 60хц....сега от телефона не ми се търси източника. Но тая японка не става....;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Zaza Zaraza написа:

Специално тази прословутата японка, хич не е мерило, според мен. Дали го гледам на 144хц монитор или на 60 хц телевизор, не виждам нещо различно от към движение. 1 към 1,та още преди време потърсих коментари, защо тъй, из нета. Руснака пишеше, че това е любителско клипче, правено с любителска камера и вероятно е правено на 60хц....сега от телефона не ми се търси източника. Но тая японка не става....;)

Във мрежата има професионално направени видео клипове и публикувани със съответните фирми -производителки на телевизорите. Преди 2 години бях качил на най основните, които се внасят в България, а те бяха над 20, но с течение на времето никой не прояви никакъв интерес към това и ги премахнах. Ако искаш, бих могъл да ги потърся отново, но преди година затвориха украинския тракер и едва ли ще мога да ги открия. А ако евентуално съм запазил нещо от тях на облаците, които ползвам, ще ти дам линк на лично съобщение, но ще стане, когато имам по вече време. ОК?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Zaza Zaraza написа:

не виждам нещо различно от към движение

Виждането или невиждането са субективни категории. За нормална картина дори от канали с HD качество е достатъчна интернет скорост от 4-5МБ/сек. Следователно интернета е много малко вероятна причина. А повечето телевизори имат по подразбиране настройка , от която зависи това накъсване и това няма връзка с херцовете на картината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Колев60 написа:

ОК?

Ок.... Да, би ми било интересно, само информативно да хвърля едно око. Благодаря. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Zaza Zaraza написа:

Ок.... Да, би ми било интересно, само информативно да хвърля едно око. Благодаря. :wors:

Току що проверих тракера- под никакъв предлог не се отваря или е преместен на друг адрес. Навремето ме уведомиха че се закрива. Остава да проверя по другия начин и ако има, веднага ще ти пратя линкове за изтегляна на лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, B3M2W0 написа:

връзка с херцовете на картината.

Да, няма. Съгласен. Тогава търсех друго, защо при повече опресняване, бързото движение не е по мазно. Само казвам, че това е само едно любителско клипче ... ;)

В тубето има истински 144хц клипове, и там вече се вижда разликата.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и какъв е рутера и как е свързана тази "кутийка" - ако си през WiFi е напълно възможно сигнала да прекъсва или връзката да е много по-бавна, отколкото с кабел. Най-добре се обърни към доставчика да дойдат на място и да проверят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

имат по подразбиране настройка

На моето Сони имаше същия проблем, оправи се с японката и с настройка на параметрите на картината (Моушън флоу-виж снимката и потърси в твоите менюта къде е това)

456.jpg

преди 3 часа, Zaza Zaraza написа:

има истински 144хц клипове, и там

Тук говорим за обикновен (макар и QLED телевизор, силно се съмнявам кадровата честота да е повече от 60 хц) телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

60Hz само в щатите и Япония, където е NTSC. В Европа няма такова - Всичкото PAL е 50Hz. Много мнения, я питащият никакъв го няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.03.2019 г. в 19:17, Филипов написа:

В Европа няма такова - Всичкото PAL е 50Hz

През цялото време имах усещането, че съм прочел някакъв абсурд, чак одеве, като погледнах за какво става дума, разбрах. Нали говорим за цифрови телевизори и цифрова телевизия- какви Пал и Секам приказваш, това са тв стандарти за аналогови телевизори. Темата ни няма нищо общо с индустриалната честота на ел. мрежа в разни страни, направо съм шаш...

3344.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване