Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да Ви помоля, ако някой е преживял подобна луксация да сподели своето мнение. Изчетох всичко налично в нета и въпреки всичко, всяко едно споделено лично преживяване ще ми е от полза за оценяване и сравняване на ситуацията. Знам, че е строго индивидуален всеки случай и възстановяване.

Накратко случая е следния: Извадено рамо във фитнес, наместено още на момента в залата. Ръката се движи с малки ограничения в посока назад. Няма отоци, хематоми или други видими поражения. Не е посещаван лекар. 

Важно е да знам за какво да следя, като евентуален постравматичен ефект.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Meri Meri написа:

Здравейте,

Искам да Ви помоля, ако някой е преживял подобна луксация да сподели своето мнение. Изчетох всичко налично в нета и въпреки всичко, всяко едно споделено лично преживяване ще ми е от полза за оценяване и сравняване на ситуацията. Знам, че е строго индивидуален всеки случай и възстановяване.

Накратко случая е следния: Извадено рамо във фитнес, наместено още на момента в залата. Ръката се движи с малки ограничения в посока назад. Няма отоци, хематоми или други видими поражения. Не е посещаван лекар. 

Благодаря предварително!

А защо не е посещаван лекар и откъде сте сигурен, че всичко е наместено правилно. Отидете да ви се направи снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

А защо не е посещаван лекар и откъде сте сигурен, че всичко е наместено правилно. Отидете да ви се направи снимка.

Обстоятелствата са такива. Не става въпрос за мен, а за дъщеря ми. Доста ми е през път, да та се намеся директно. Няма как да я накарам. Комуникираме с наличните средства, но притеснението и евентуални последствия, нали се сещате, че ще са за моя сметка. 

Знам какво е редно по-принцип и не бих подценила ситуацията. Нооо, деца! :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 минути, Meri Meri написа:

Обстоятелствата са такива. Не става въпрос за мен, а за дъщеря ми. Доста ми е през път, да та се намеся директно. Няма как да я накарам. Комуникираме с наличните средства, но притеснението и евентуални последствия, нали се сещате, че ще са за моя сметка. 

Знам какво е редно по-принцип и не бих подценила ситуацията. Нооо, деца! :( 

Ами ще си страда тя, щом и е дебела главата Не, че го пожелавам но след време ще има болки в рамото или намаляване или ограничаване на движението на ръката.

Задължително да се отиде на снимка и ако се наложи терапия с раздвижване и прочие.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Емил Костов написа:

Ами ще си страда тя.

Да, вероятно е така!

Притесненията ми са в близките часове, след, като се охлади мястото и за през нощта, ако се влоши, какво може да очаква!

Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 22.03.2019 г. в 18:13, Meri Meri написа:

Не става въпрос за мен, а за дъщеря ми. 

:lol6: Още по-зле. 

Четете из интернет - лошо няма.Ръката си е нейна. Ама без конкретен преглед от ОРТОПЕД ( не личен лекар, не дежурен в спешно отделение,  от дерматолог, не от кардиолог, дори не от такъв като мен - само да напомня  това са едни лекари, дето се учат как да се справят с травми 4 години СЛЕД като завършат за лекари 0 тоест общо 10 години учат и се занивам само с травми) - нищо няма да направите. 

Да, може и нищо да и няма.

да, може и повече никога нищо да не и стане.

Но по-вероятното от нататък, до края на живота и ръката и да излиза от ставата при движения.И да, боли. предполагам, че боли много, тъй като хорицата искат упойка за да им наместим ръката. Преди седмица намествахме еднин чичка, който ръката му излиза за 23-ти път. И оправия няма, защото преди години, когато за първи път му се е случило си я е наместил сам.И решил, че нищо му няма. 

Та тъй и с вашата дъщеря - ваша си е, правете какво си искате с ръката и.Аз само предупреждавам, пък вие двечките си правете сметката.То станалото е станало - ако действително е било предна луксация на ставата ( в което дълбоко се съмнявам, щом са я наместили във фитнес зала без анестезия)  то ротарнния маншон вече се е скъсал и ви предстят дълги години забавления с ортопеди по повод Хил-сакс дефект или лезия на Банкарт ( и за двете може спокойно да четете из интернет= от четене лошо няма, но четенето не лекува ) ;) 

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа Вие сте доктора във форума?! :)

Благодаря за становището Ви! Абсолютно съм съгласна с Вас!

преди 11 минути, Trichocephalus написа:

Аз само предупреждавам, пък вие двечките си правете сметката.

Каква сметка със Скорпион?!

Шегувам се аз, ма както каза и по-горе Емил Костов, като е дебела глава, ще си сърба каквото си надроби. Не е малка вече, прави си изборите и ще си търпи последствията от всяко действие или бездействие. Аз каквото успях дистанционно направих. 

Без да навлизам в подробности, само ще кажа, че няма влошаване на състоянието й за момента. 

преди 26 минути, Trichocephalus написа:

То станалото е станало - ако действително е било предна луксация на ставата ( в което дълбоко се съмнявам, щом са я наместили във фитнес зала без анестезия)  то ротарнния маншом вече се е скъсал и ви предстят дълги години забавления с ортопеди

Не съм медицинско лице, но това е малко крайно мисля. Днес (като ми отшумя паниката) проведох разговор с хирург-ортопед, който пък ме поуспокой, въпреки, че и той препоръча задължително снимка и преглед.

Какво да Ви кажа Докторе - БЛАГОДАРЯ! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Meri Meri написа:

....

Не , аз съм просто форумното магаре.Не съм все още "доктор", каквото и да значи това в днешни дни.

Както и казах - ръката си е нейна, последствията са си за нея. И както и предположеих по-горе, вероятно не е било "предна луксация", ами някой там от фитнес-залата се е направил на голям мъж и разбирач.Пък вие си се шашкате. Нормално е, подобни случки се разиграват редовно в ежедненивието ми. 

Поздрави и успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Trichocephalus написа:

но четенето не лекува ) 

Така е, не лекува, но пък спасява понякога от утежняване на случая! 

преди 9 минути, Trichocephalus написа:

някой там от фитнес-залата се е направил на голям мъж

Не, сама с рязко движение назад е върнала рамото на място. Дори никой не е разбрал, че има проблем някакъв. Тя си е малко екстремна и дългогодишна спортиска. Както и да е. Минало е, дано да няма фатални последствия!

Приятна и спокойна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.03.2019 г. в 17:57, Meri Meri написа:

Здравейте,

Благодаря предварително!

Преди 30 години имах подобна контузия - падане от велосипед върху десен лакът .........изхвърча ми кокала , изцяло излезе от ставата без счупвания на ставата....

Също (бивш) спортист - 10 години плуване . Имало значение - развити стави . Лечението беше електро-акупунктура - 30 сеанса (1 месец) в медицински център . Оздравя напълно !

Сега "болната" ми ръка е по-здрава от здравата......дето се казва : " Да чукна на дърво ! " - нямам никакви оплаквания .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, by_chechi написа:

десен лакът .........изхвърча ми кокала....

По различно е, мисля!

преди 8 минути, by_chechi написа:

Оздравя напълно !

Сега "болната" ми ръка е по-здрава от здравата......дето се казва : " Да чукна на дърво ! " - нямам никакви оплаквания .

Чудесно! 

Радвам се, че го споделихте и благодаря! :) 

Като си дойде ще я притисна поне за една снимка, ей така за мое си успокоение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Meri Meri написа:

.....По различно е, мисля!....

(съжалявам за неясното обяснение)

Имам предвид раменна става . На лакътя нищо си му нямаше !

....освен порядъчно охлузване , което не е болка за умиралка.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, by_chechi написа:

Имам предвид раменна става

преди 36 минути, by_chechi написа:

изхвърча ми кокала , изцяло излезе от ставата

И къде се позиционира рамото? Някъде под брадичката, нали? Как го наместихте? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Meri Meri написа:

И къде се позиционира рамото? Някъде под брадичката, нали? Как го наместихте? 

Раменната става си беше където й се полага . Кокъла на ръката (между лакътя и рамото - не знам как се казва по докторски) беше излязъл изцяло от раменната става.....Доктор го намества до 1 час от падането .....

Без упойка ! :shock11:Щрак и готово ! .....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

между лакътя и рамото - не знам как се казва по докторски

Хаха да, правилно - и аз не знам по докторски, така, че по-добре да спрем до тук с опитите! :)

Хубава вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване