Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здраейте, от доста години не съм писал във форумите на калкал:) може би 2007 :D та да минем към главното въпросче ..
играя контър страйк 1.6 попаднах на едни пичове тази вечер, които се замоабетих, но почна единият да се изхвърляха за хакер.. спирал интернет крадели пароли за админ акаунти и т.н..
админ акаунтите се крадат спрямо сървър платформата на играта и т.н това няма значение, но да ми спре интернета въобще не вярвах.. накарах го този същият да ми спре интернета да видя дали верно може
и му беше нужно само моето IP.. спря ми интернета за около 15-20 мин ей така изведнъж.. директно рестарт на рутера.. не стана, после направо го върнах към заводски настройки и го сетъпнах отново.
викам си след фактори резета ще се оправи нема къде да иде, ама уви.. нищо.. После четох из форумите това било т.наречените DDoS атаки , ТА въпросът ми е как мога да се защитя от такова нещо, защото четох, че
след като ми има IP адреса вече може да ми го спира кога си иска.. нещо някакви портове ли иска да се блокират какво .. не знам.. очаквам помощ - рутера е TP link WR841N v8
ГЛАВНИЯТ ВЪПРОС ОТ ЦЯЛАТА МИ ТЕМА, ОБОБЩАВАМ е как да се защитим от такива атаки моля помогнете приятели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Spas Sharkov написа:

....но да ми спре интернета въобще не вярвах.. накарах го този същият да ми спре интернета да видя дали верно може
и му беше нужно само моето IP..

преди 47 минути, Spas Sharkov написа:

след като ми има IP адреса вече може да ми го спира кога си иска.

Здравейте..!  И вие доброволно ли им предоставихте IP  адреса си..?Ако е така какво въобще очаквате..?  И тук мисля че има разлика ..едно е да ти хакнат IP , съвсем друго е DDoS-атака ( Distributed Denial of Service ) ...!!!

https://bg.wikipedia.org/wiki/Атака_за_отказ_на_услуга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да попиташ доставчика ти да ти смени услугата с динамично IP. И никога не си давай IP-то никому! По същество, дос атаката не ти "хаква" рутера и т.н., а само ти изпълва капацитета на връзката. Въпросният "хакер" или има по-бърз нет от твоя (и е много тъп), или има мрежа от зомбита и те флуди от тях (така се прави най-добре). Примерно твоята интернет скорост е 80 мегабита (10 мегабайта)/сек, той те флуди със 100 мегабита(12.5мегабайта) и капацитетът на връзката ти се запълва. Като така прави проблем и на доставчика ти, не само на теб. Според мен, без значение дали те флудят или не, абсолютно задължително е всеки дом да има пълноценен рутер като този. Така ще си филтрираш устройствата вкъщи, ще си анализираш и контролираш трафика. Ако ти се занимава, тъй като не си я свършил тази работа при атаката (да видиш от един или много адреси те флуди), иди разговаряй с доставчика. Те ще видят от кои адреси са те флудили, ама по закон не би трябвало да ти кажат кои са, защото това е лична информация. Ако е един или само няколко, нормално би било да се свържат със съответните доставчици да докладват за атаката. Ако всичко е минало и приключило, не си губи времето, не губи времето на хората в доставчика ти, а си направи един нормален рутер като от видеото и спазвай елементарните правила за лична информация. Просто го направи от себеуважение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..и като допълнение към горния пост ..:

Използвайте виртуална частна мрежа (VPN). Тя  е в състояние да скрие вашия IP адрес,...Хакер, който се опитва да открие вашия IP адрес, ще открие само адреса на VPN. Трафикът от DDoS атака първо ще достигне сървърите на VPN, където се надяваме да бъдат премахнати, преди да ударят домашната ви мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за отделеното време, колеги.. дано да бъдете полезни с отговорите си и на другиго, не само на мене.. Разбрах как стоят нещата и стигнах до заключението, че рутерчето просто си е старичко, ISP няма да ги закачам.. не ми се занимава, той и рутера е фирмен, тука има още 3 компютъра свързани с него, аз не мога просто ей така да ида и да си правя каквото си искам.. еми значи ще си остане така всичко, важното е , че разбрах какъв е процеса на нещата.. Аз самият му позволих да се пробва да го спре, не вярвах , че тоя пич ще може да го направи, но ето.. Първо ми хрумна иначе , че трябва някакви портове да се блокират от сетъпа на рутера.

Ако има някакъв начин без да сменям рутерчето и без да се свързвам с доставчика, моля кажете.. нека пробвам, аз все експериментирам, овърклоци и глупости все са ми в главата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото което можеш да направиш е да провериш сменя ли ти се IP адреса и колко често - за да си наясно.

Също така можеш да разгледаш какви настройки за сигурност имаш в рутера си и кое е пуснато и кое спряно сега - каза, че си връщал фабрични настройки!

След като прегледаш нещата, можеш да си направиш бекъп на настройките - така ако пак се наложи да се ресетва ще ги имаш готови.

следваща стъпка от по-горно ниво е OpenWRT - но там най-добре да се упражняваш на друг рутер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичките защити са пуснати а -у еди какво си що си, що ли си мисля, че има някакъв начин да се спре получаването на пакети от някой си или някакъв порт за блокиране.. доста четох и установявам или нов рутер с по-як софтуер за защита или някакви си платени програми.., в крайна сметка ще остана както съм си.. то тва момче нема да ме закача повече и да ми спира интернета, просто исках да се защитя ако мога, все пак:)

п.с. IP адресът ми не се е променял от години :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Masakra написа:

Може да попиташ доставчика ти да ти смени услугата с динамично IP. И никога не си давай IP-то никому! По същество, дос атаката не ти "хаква" рутера и т.н., а само ти изпълва капацитета на връзката. Въпросният "хакер" или има по-бърз нет от твоя (и е много тъп), или има мрежа от зомбита и те флуди от тях (така се прави най-добре). Примерно твоята интернет скорост е 80 мегабита (10 мегабайта)/сек, той те флуди със 100 мегабита(12.5мегабайта) и капацитетът на връзката ти се запълва. Като така прави проблем и на доставчика ти, не само на теб. Според мен, без значение дали те флудят или не, абсолютно задължително е всеки дом да има пълноценен рутер като този. Така ще си филтрираш устройствата вкъщи, ще си анализираш и контролираш трафика. Ако ти се занимава, тъй като не си я свършил тази работа при атаката (да видиш от един или много адреси те флуди), иди разговаряй с доставчика. Те ще видят от кои адреси са те флудили, ама по закон не би трябвало да ти кажат кои са, защото това е лична информация. Ако е един или само няколко, нормално би било да се свържат със съответните доставчици да докладват за атаката. Ако всичко е минало и приключило, не си губи времето, не губи времето на хората в доставчика ти, а си направи един нормален рутер като от видеото и спазвай елементарните правила за лична информация. Просто го направи от себеуважение. 

Доставчикът няма да му направи смяна на IP от статично на динамично. Едно че динамичните пулове не са безкрайни и второ ще има повече оплаквания от клиенти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване