Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер,

Реших отново да си ъпгрейдвам системата. Бих желал да сменя дънната платка, кутията и процесора. В момента съм с Gigabyte GTX970,  i7 4470- 3,4 GHz, дънната платка е на медион MS 4878. Какво бихте ми препоръчали? 

Peace 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много неща, но за какви пари си говорим все пак? Монитор трябва ли и какъв е сегашния? Ако минаваш на нова система, ще трябва и RAM памет, може би и захранване, кутия и така нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Philips 27 инча, рам 12 гб, около 700 евро да кажем. От www.ebay.de или www.amazon.de ще се купуват частите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да смениш I7-4770 ще ти коства доста пари и подобрението няма да е кой знае колко значително ако говорим за I5-9400F или R5 2600.

Това са процесори за около 350 лв. + 150 лв. за дъно и около 200 лв. за рам и ще си дал към 700 лв. за удоволствието.

При видеокартата вече подобрението ще е по-значително. Например VEGA 56 редовно се пуска на около 300 евра.

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Gigabyte-Radeon-RX-Vega-56-Gaming-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1228240.html

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-G-Skill-Aegis-DDR4-3000-DIMM-CL16-Dual-Kit_1111126.html

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Gigabyte-B450M-DS3H-AMD-B450-So-AM4-Dual-Channel-DDR4-mATX-Retail_1267297.html

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-2600X-6x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1233731.html

Ако е необходимо ново захранване - https://www.mindfactory.de/product_info.php/650-Watt-BitFenix-Formula-Non-Modular-80--Gold_1212318.html

ако не е може да вземеш по-добро дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не ти стига в сегашната конфигурация? Можеш евентуално да смениш процесора, дъно и RAM паметта с някой Ryzen 6/12 или intel 6 ядрен, дъно и 16 GB DDR4, като си запазиш сегашната видеокарта, докато събереш пари за по-добра. Друг вариант е да си вземеш по-мощна видеокарта RTX 2070/1070 TI или подобна, с която ще имаш доста значителен прираст на кадрите и да останеш със сегашните си компоненти, но това е в случай, че гониш висока резолюция - 2К или повече. Сегашната ти видеокарта е напълно достатъчна за 1080p на високи настройки в почти всяка игра. Също е хубаво да се види какво захранване имаш и дали ще е достатъчно, както и каква ти е кутията и колко е голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Occult написа:

Добър вечер,

Реших отново да си ъпгрейдвам системата. Бих желал да сменя дънната платка, кутията и процесора. В момента съм с Gigabyte GTX970,  i7 4470- 3,4 GHz, дънната платка е на медион MS 4878. Какво бихте ми препоръчали? 

Peace 

Не си упоменал за какво се ползва машината и какво налага ъпгрейда. Ако гониш повече точки в бенчове или търсиш къде да пилееш ненужно пари е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Raze написа:

Сегашната ти видеокарта е напълно достатъчна за 1080p на високи настройки в почти всяка игра.

Даже 1080 Ti се дъни при някои игри на 1080p, а да не говорим за 970. Картата е абсолютно за смяна, ако смята да ползва компа за гейминг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, дай примери? Аз съм с GTX 970 и не съм срещал игра, при която с настройки над средните и 1080p да не изкарам 40-50+ кадъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Интересно, дай примери? Аз съм с GTX 970 и не съм срещал игра, при която с настройки над средните и 1080p да не изкарам 40-50+ кадъра.

При Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands - игра, която мъчи 1080 Ti, дори и не на макс и при която кадрите на моменти падат и до 40. Друга подобна е Deus Ex: Mankind Divided - там при антиалайзинг над 2х следва подобен спад на кадрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ghost recon е доста процесорно зависима, понеже е и отворен свят. Играл съм я и с нормален клок на видеокартата и ръчни настройки си държа стабилни 40+ кадъра. Deus Ex не съм я играл, но съм я пускал и не съм имал подобни проблеми. Все пак MSAA е доста товарещо видеокартата, особено ако се комбинира с други високи настройки. Все пак говорим за приемливи кадри, а не 60+ минимум и високи, не максимални настройки при тежките игри. То ако става въпрос и AC: origins/odyssey на максимални настройки и 1080p с добър процесор и при 2080 смъква кадрите под 60 на места.

Току що тествах Ghost recon wildlands и при клок на картата +163 ядро и +450 памет на high preset не падна под 60 кадъра, средни даде 73. Реално мен ме спъва и малко стария процесор в по-динамичните сцени, но с неговия ще е доста по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите! Искам ъпгрейд, защото докато съм в игра, компютъра засича спонтанно и се оправя след 10 до 20 секунди, често се случва и да ме изхвърли от самата игра..  Търсих в интернет решение на проблема, за жалост без успех. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това след покупката на видеокартата ли се получи? И веднага или след време?

За кой модел офис сглобка говорим понеже това дъно нищо не ми говори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температури на компонентите по време на игра гледал ли си - видеокарта, процесор, чипсет? Какво е захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Agentpat™ написа:

При Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands - игра, която мъчи 1080 Ti, дори и не на макс и при която кадрите на моменти падат и до 40.

Каква е останалата част от конфигурацията ? Ако е тествано с някоя i3 или g4560 може и да си прав.  Изобщо не съм съгласен с това твърдение . Към момента 1080Ти все още е карта , която си е живо разхищение на хардуера при използване на FHD резолюция.  Единственото заглавие при което съм имал подобни дропове на кадрите  на 1080р е ARK SURVIVAL EVOLVED като това се получаваше само на EPIC настройки и тогава бях с райзена ( с други думи честота и сингъл кор перформънса са на долу).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е китайско, няма марка, 550W. Оригинално комп. е купуван от Сатурн в Германия, марката производител е МЕДИОН. 

Никога до сега не съм следил температури etc. Каква програма би ми препоръчал и какво да гледам? 

Peace

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятно е проблема да е захранването. На първо време си вземи някое по-хубаво, за да си сигурен, че не е то проблема, а и може да се оправят забиванията. По-горе са ти дали предложение. Иначе програми за температури много, но най-добре си инсталирай MSI Afterburner - с него ще можеш да следиш температурите по време на игра, както и натоварването на компонентите. Как се настройва може да видиш в youtube - има достатъчно клипове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно процесора какъв е?

Набий му една Вега 64 за 399 евро с 3 игри и едно ново захранване за 100-на евро и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И новото ще е китайско колкото и да е добро и все пак ако ще е Vega най-добре да се смени.

Мен ме притеснява кутията каква е. Виж ако кутията е с горен монтаж на захранването (в горната част вместо в долната) направо я сменяй без да го мислиш.

Ако е в долната не че това гарантира добър въздушен поток виж има ли 2 вентилатора (отпред да вкарва студен въздух и отзад да изкарва топлия). 

И преди да купуваш видеокарта се увери че се събира. Например модел с 3 вентилатора ще е +/- 30 см.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pepy86 написа:

Каква е останалата част от конфигурацията ? Ако е тествано с някоя i3 или g4560 може и да си прав.  Изобщо не съм съгласен с това твърдение . Към момента 1080Ти все още е карта , която си е живо разхищение на хардуера при използване на FHD резолюция.  Единственото заглавие при което съм имал подобни дропове на кадрите  на 1080р е ARK SURVIVAL EVOLVED като това се получаваше само на EPIC настройки и тогава бях с райзена ( с други думи честота и сингъл кор перформънса са на долу).

Цъкни на банера в подписа ми и ще видиш останалата част от конфигурацията. А проблемите с дропването на фреймовете с 1080 Ti в Ghost Recon: Wildlands, при FHD, са широко дискутирани в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като има FIX на този проблем , нали не мислиш ,че проблема идва от видео картата ?   Това ,че разработчиците на някои от заглавията са спали или умишлено са  докарали до това положение нас крайните потребители е друга тема . Къде с драйвери, къде и с други спънки изключения винаги ще намерим .  Но не искам да се отклоняваме .  Продължавам да съм на мнение ,че поне към момента все още няма смисъл от такава карта за 1080p . (към това число добавям 2080/2080Ти).  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, pepy86 написа:

След като има FIX на този проблем

Къде е фикса и защо ли не е приложен своевременно към лицензната версия на играта? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.03.2019 г. в 18:37, Occult написа:

Благодаря за съветите! Искам ъпгрейд, защото докато съм в игра, компютъра засича спонтанно и се оправя след 10 до 20 секунди, често се случва и да ме изхвърли от самата игра..  Търсих в интернет решение на проблема, за жалост без успех. 

Моя съвет - първо открий къде се корени проблема, реши го и чак тогава купувай хардуер, ако разбира се прецениш че сегашния ти не ти достига. И между другото аз лично бих странял от масови геймърски OEM машини.

преди 23 часа, Tommygun написа:

Последно процесора какъв е?

Набий му една Вега 64 за 399 евро с 3 игри и едно ново захранване за 100-на евро и си готов.

Същата карта в продължение на няколко дни беше 369 в MindStar, седмица преди това - 379, в момента е 389. Дори и при най-ниската си цена не се продаваше никак добре, което едва ли е случайност в предвид проблемите които има. Към днешна дата може и да са решени, не знам. Може би фактор е и факта че не се предлага с AAA игрите от ''Raise the game Fully Loaded'' промоцията на AMD, а други от Asus такава. Аз лично определено бих предпочел DMC5 и RE2 (TCtD2 не толкова), пред Insurgency: Sandstorm,  Warhammer: Vermintide 2 и Grip: Combat Racing. Според мен ако човек е готов да даде 400 за Vega е най-добре да дебне Sapphire Nitro+ на намаление, знаейки че залага на най-доброто (ако не броим лимитираното издание). Ако може да пазарува извън страната в момента се намира за точно 400 във Франция (линк).

Ако човек не е със свръх чувствителен слух до преди няколко дни Vega 56 Airboost беше 249. На тази цена няма никаква конкуренция, в предвид бруталната окомплектовка. Ако й се намали консумацията до 140-160W и се уцели бройка със Samsung памет за по-високи честоти (след флаш с V64 bios) е невероятна оферта за 1440P.  Естествено ако човек попадне на такава карта (линк) ще има лошо изживяване, но едва ли е често срещано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До миналата седмица тази карта от линка ми беше 299 евро със 6 игри. И тези от Асус и тези от АМД, но за съжаление мина промоцията. Но и за 400 не е зле, особенно с този охладител и с ъндърволтинг. Но дори и без не е лоша карта, затова и съм споменал захранването. За 800 лева едва ли има какво друго да се купи с подобна скорост. Може да е печка ,но все пак си е 1080 ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.03.2019 г. в 15:26, Agentpat™ написа:

При Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands - игра, която мъчи 1080 Ti, дори и не на макс и при която кадрите на моменти падат и до 40. Друга подобна е Deus Ex: Mankind Divided - там при антиалайзинг над 2х следва подобен спад на кадрите.

За първата не знам (всъщност мисля че проблема е очевиден), но при DE:MD просто не използвай вече остарелия MSAA. Играта изглежда е правена из основата със TAA, аз се изненадвам че изобщо са добавили MSAA. Според HardOCP (линк) единствения му плюс е че прави някой позамазани текстури (размазани в резултат на TAA) по-остри. MSAA сам по себе си в тази игра изглежда ужасно. Според мен пробвай multisampling от много по-висока резолюция, това би трябвало да подобри не само текстурите, но и цялата картина. Всъщност ако наистина си на 47''1920х1080 60HZ телевизор с 1080Ti, то може би ще е най-добре да играеш всичко така.

Ако подписа ти е актуален, и наистина настройките на паметта ти са 2133MHz, CL15-15-15-36 то именно тя е проблема във Wildlands и не само. Паметта ти спъва брутално цялата система и най-вече видео картата, особено щом си на 1920х1080. 4.2GHz мисля че е сравнително консервативен резултат за 6700K, но и на 4.8 да го пуснеш няма смисъл, защото ще е още по-спънат от паметта. ''Пръстенната'' шина на дефолт мисля че трябва да е на 4GHz (?), но ако го държиш на доста по-малко това също е голям фактор.

Според мен се насочи към хубав комплект памет. Като гледам в QVL-а на дъното има F4-3200C14Q-64GVK, който са dual rank b-die, дават го да работи пълноценно (и четирите стика, както и само два). Може например да купиш същия кит, но single rank 2x8 модела (F4-3200C14D-16GVK), който би трябвало да се базира на същото PCB (A1 PCB ) и чипове. Би трябвало да работи. Trident Z 3200/14 (и подобните от 2016) са същите PCB и чипове. Дали ще може да му разкриеш възможностите на това дъно не знам, но дори и да постигнеш ''само'' 3600MHz със стегнати настройки ще е огромно подобрение, heck, дори и само със XMP профила ще имаш огромно подобрение. Ако процесора ти е добър може да го ''скалпираш'' (ако вече не си), от което все ще спечелиш още поне 200MHz.

Дори и с добре настроена система ще има игри, при които 6700K ще е лимитиращия фактор, при 1920х1080. Ако не ти се занимава със смяна на дъно може да сложиш i7 8700K на твоето. Повече инфо виж във win-raid - линк, линк. Имай на предвид че със Gigabyte дъната трябва да изолираш повече пинове, ако не ги изолираш ще го убиеш. Според този архив (линк) дъното не е със особено блестящ VRM - 4 фази, като Low Side мосфетите са Sira12DP, ако ''изтормозиш'' по-сериозно 8700К със сигурност VRM ще е лимитиращ фактор. Изхождам от Asus Strix Z370 дъната (сходен VRM със същия Low side мосфет), който не могат да понесат 8700K със по-сериозен клок. За дъното има моноблок, но не си струва инвестицията, овен ако вече нямаш наличен кръг - приводняването определено ще помогне за клока, защото SiRA 12DP има 25A package limit, но 25A само ако успееш да ги държиш на ниски температури (не 100+ градуса).

По-високия клас Z170X-Gaming G1 и Z170X-SOC Force имат абсолютен безумен VRM (16 фази само за проецсора....), и най-вероятно са били със още по-безумни цени

преди 1 час, Tommygun написа:

До миналата седмица тази карта от линка ми беше 299 евро със 6 игри. И тези от Асус и тези от АМД, но за съжаление мина промоцията. Но и за 400 не е зле, особенно с този охладител и с ъндърволтинг. Но дори и без не е лоша карта, затова и съм споменал захранването. За 800 лева едва ли има какво друго да се купи с подобна скорост. Може да е печка ,но все пак си е 1080 ниво.

Да не е била ''refurbished'' или е цената е такава, за лоялен клиент  ? Наскоро четох в amd sub реддит че в Alternate.de е имало refurbished (до колкото си спомням) Sapphire Pulse 56 за 199 която се е продала на мига.

Strix 56/64 имат проблеми именно със охладителя (линк). Чел съм мнения че слагането на други термоподложки помага, но изкривява картата и други подобни шуротии. Защо са се изложили не знам -  подозирам че са нямали много време за разработване и просто са решили да сложат охладителя от Strix GTX 1080, но може и да е чиста немарливост.

Да, захранването определено е супер важно, особено за AIB моделите. Не че някой разумен човек би ползваш такава карта както е ''от кутията'', но във връзка с коментара ти - сигурен че има доста захранвания за 100 евро, който ще активират OCP (пример ранните бройки Seasonic Focus Plus 750W), със например въпросния Strix V64 модел със настройки директно от кутията, без да се оптимизира картата.

update: Мисля, че е е по-добре модератор да премести коментара за да не се разводнява още темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Inno написа:

Ако подписа ти е актуален, и наистина настройките на паметта ти са 2133MHz, CL15-15-15-36 то именно тя е проблема във Wildlands и не само. Паметта ти спъва брутално цялата система и най-вече видео картата, особено щом си на 1920х1080. 4.2GHz мисля че е сравнително консервативен резултат за 6700K, но и на 4.8 да го пуснеш няма смисъл, защото ще е още по-спънат от паметта. ''Пръстенната'' шина на дефолт мисля че трябва да е на 4GHz (?), но ако го държиш на доста по-малко това също е голям фактор.

Актуален е. Да, знам, че паметта ми не е "върха на сладоледа", но тогава нямах възможност да взема по-добра, а сега не ми се занимава да я сменям, заради 1-2 игри. Дъното тогава беше скъпичко, но си заслужаваше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване