Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте
Днес се записах в бюрото по труда и желая да получавам обезщетение за безработни. Покривам всички изисквания като стаж и внасяни осигуровки. По време на самата процедура служителката ми каза че трябва да се запиша за курс за професионално развитие. Въпроса ми е : Задължен ли съм да го направя и мога ли да откажа? 
Не знам дали е от значение, студент съм редовно 27 години.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Студент редовно и безработица ... и курс за професионално развитие ...

Ами 8 години не съм спирал да работя и да плащам данъци и т,н..  и останах без работа и искам да получавам обезщетение. Имам право . Но не мога да ходя на тези курсове които и без друго са без мислени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам дали ще ти е от полза този пост, но преди 5-6 години, дъщеря ми се записа като студентка и направи регистрация в бюрото по труда
имаше около 2 години стаж и изплатиха обезщетение за 4 месеца, като всеки месец ходеше да се подписва
предлагаха ѝ курсове, но тя отказа, като доводът за отказ беше, че се е записала да учи и няма възможност да ходи на тези курсове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да посещаваш курсове. Ако ти предложат работа принципно трябва да отидеш евентуално на интервю, стига да ти влиза в квалификацията, но пак можеш да откажеш ако не ти хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване