Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте скоро си купих yamaha rx v 357 не съм много наясно с функциите му :) както и да е искам да си взема тонколони за него може 2 за стерио само може и 4 5 какво ще ме посъветвате като говорим по скоро за употребявани и до около 500 лв може би макар че гледах и jbl e80 които са по скъпи...

иначе в момента като варианти се продават 

Pioneer S-ES3TB  --- 300лв

CAT MBC 313B  ---400лв

CAT KS 380 b --- 150 лв

jamo  е470  ---- 180лв

Jamo FC6000 --- 200лв

Jamo E-430 --150лв

jamo e350 ---220лв

Jamo Cornet 175 --- 240лв

Yamaha NS-6900 --170лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/rx-v357.shtml

Това е твоят ресийвър. Написано е, че тонколоните не трябва да имат импеданс по-малък от 6 ома. Това ще рече, че трябва да ползваш 6 или 8-омови тонколони. Ако видиш 4 ома - не е за теб. Важно е ти каква музика обичаш (мек/тежък бас, наситени/орязани високи и т.н.). Най-добрият съвет, който може да ти се даде, е по възможност да ги чуеш как свирят посочените от теб озвучителни тела и да си избереш тези, които свирят най-добре за теб. Имай предвид, че си зависи от помещението, местоположението им в него и т.н. Надявам се, че тези неща са ясни.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво означава това че не стават за 4 ома питам информативно само понеже си тествах усилвателя на говорители за кола 4 ома :) 

а може ли поне тия марки които съм посочил да ми ги подредите по хубост примерно jamo по добре ли е от cat ? или пък pioneer 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За импеданса на колоните, които можеш да свързваш. Погледнах ръководството. В спецификациите пише, че за модела, предназначен за Европа, към терминалите за предни /фронт/ колони/ може да се свързват и колони с импеданс 4 ома и мощността е до 105 вата за канал - а при модела за Азия - колони с импеданс 6 ома и мощността е 100 вата на канал.

Ресивърът има по два чифта изводи за фронт колони - фронт А - на врътки, и фронт В - на щипки. Ако ползваш само фронт А изводите, спокойно можеш да си включиш и колони с импеданс 4 ома.

Но ако искаш да включиш колони по схема бивайъринг - с отделни кабели за нискочестотните и високочестотните говорители - с по 4 кабела за колона, тогава трябва да се ползват изводи фронт А плюс фронт В. В този случай импедансът на колоните не трябва да е по-нисък от 8 ома.

В последния случай, ако включиш колони с по-нисък импеданс от 8 ома, при голямо усилване на ресивъра можеш да го повредиш поради голям ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iliyan.i написа:

какво означава това че не стават за 4 ома питам информативно само понеже си тествах усилвателя на говорители за кола 4 ома :) 

Ако сложиш колони с по-нисък от допустимия импеданс, може да изгориш усилвателя. Колегата Михайлов е обяснил. Закона на Ом важи тук - намаляваш съпротивлението, увеличаваш тока. За най-сигурно май е най-добре да си ползваш 8-омови колони.

преди 2 часа, iliyan.i написа:

а може ли поне тия марки които съм посочил да ми ги подредите по хубост примерно jamo по добре ли е от cat ? или пък pioneer 

Първите две поне на мен нищо не ми говорят. Pioneer не е ли най-добрият вариант в случая? Видях, че всичките колони са по 8 ома и има добри отзиви за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"а може ли поне тия марки които съм посочил да ми ги подредите по хубост..."

Приятел!

Как по хубост бре? Това да не ти е букет цветя?   Когато посочващ примери, както в първият си пост на колони, пускай линкове към тях, за да е по лесно на хората да ти отговарят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека вземе Pioneer-ите. Виждат ми се най-"хубави". По 8 ома са, тъй че няма от какво да се притеснява, а и както вече казах, добри отзиви са дали за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Объркал съм се, мислех, че става дума за една идея по-съвременен модел - 375.

Извинявам се на всички споменати изасегнати. Грешката е моя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

То и аз така прочетох.

Нека вземе Pioneer-ите. Виждат ни се най-"хубави". По 8 ома са, тъй че няма от какво да се притеснява, а и както вече казах, добри отзиви са дали за тях.

Е, щом е по хубост, той трябва да си избере, а не аз или ти да му препоръчваме. Може да имаме различно мнение спрямо неговото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Колев60 написа:

Е, щом е по хубост, той трябва да си избере, а не аз или ти да му препоръчваме. Може да имаме различно мнение спрямо неговото.

Аз това казах още в първия си пост. Всеки си има различен критерий за добър звук. Ако питащият има възможност, нека ги изслуша как свирят посочените от него колони и сам да прецени кои да си вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като казах да ги подредите не по красота а по качество на свирене.

Pioneera е продаден.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, iliyan.i написа:

Като казах да ги подредите не по красота а по качество на свирене.

Pioneera е продаден.... 

Аз имам друго предложение: 

Ако сте от София или наблизо, ви предлагам да посетите ето този магазин за втора употреба техника:  http://audiozavar.com/archives/category/3-озвучителни-тела

Там ще имате възможност да си изберете колони на място, да ги чуете и хората, които ви обслужват да ви дадат информация, кои ще са най добре за вашият усилвател.Със сигурност ще останете доволен. Тези, които сте публикувал, не съм ги гледал и няма да ги гледам, щото кой знае кой ги е ползвал и как ги е ползвал. Колони така не се купуват, защото именно ТЕ са една от най  важните елементи на домашната аудиотехника.  . Усилвател може да имате и за 200000 лева, няма ли кой да просвири записа  както е направен, няма никаква файда от прескъпият ви усилвател.Остава Вие да решите. И това не е единствената фирма за аудиотехника в България. Има такива магазини в по големите градове на страната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ви е мнението за Diamond 8.3 ? 

пуснаха ми ги днес не са зле, но утре ще ходя утре да ми пуснат и CAT MBC 313B 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iliyan.i написа:

А какво ви е мнението за Diamond 8.3

пуснаха ми ги днес не са зле, но утре ще ходя утре да ми пуснат и CAT MBC 313B 

Изслушай ги и двата варианта и ще прецениш кой е по-добрият. Тук имаш характеристики, отзиви и съвети за избор на аудио система. Ако не разбираш руски, Google Translate е насреща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От двата модела тонколони ( CAT MBC 313 B , Wharfedale Diamond 8.3).

Първите слизат по ниско и ще имат повече бас (по спецификации).

Но, като качество и вярност на звука (което не е маловажно), ще трябва да се чуят на място и да се прецени.

Ако прослушването е на едно място добре, ще се чуят разликите. В противен случай, ще трябва да избирате на сляпо.

Забележка: имайте в предвид, че  многоканалните ресийвъри (като вашият) свирят по зле от един приличен стерео усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, iliyan.i написа:

купих Wharfedale Diamond 8.3 

Много добър модел тонколони от близкото минало, оценени от списанията съвсем подобаващо (1981-82) Стига да са в добро състояние, ще ви радват. От мен, честито.

Wharfedale_Diamond_8_3_550.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ниските ще са ти малко според мен. Зависи как си свикнал да слушаш.

Ето малко измервания:

Параметры АЧХ

Неравномерность характеристики, ±дБ (100 Гц – 20 кГц) — 
1,4
Дисбаланс, дБ (160 Гц–1300 Гц) — 
0,2
Неравномерность характеристики, ±дБ (160 Гц – 1300 Гц) — 
2,1
Дисбаланс, дБ (1300 Гц–20 кГц) — 
0,01
Неравномерность характеристики, ±дБ (1300 Гц – 20 кГц) — 
1,3
Дисбаланс, дБ (угол 45°) — 
34,7
Неравномерность характеристики, ±дБ (угол 45°) — 
24,0
Граничная частота, Гц (по уровню –10 дБ) — 
29

Входное сопротивление

Среднеквадратичное отклонение сопротивления, Ом — 
5,7
Среднее значение сопротивления, Ом — 
9,2
Максимальное сопротивление, Ом — 
27,8
Минимальное сопротивление, Ом — 
4,4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм с  ресийвър sony str dh590 и си купих от технополис тези колони -https://techmart.bg/Тонколони Pioneer S-ES21TB-T

отделно и баса купих за 240лв. ,но по форуми и такива неща чета че старият модел който си писал за 300 лева били по добри(аз лично и от моите съм си доволен)

Довчера видях моите колони на промоция в емаг за 370 лева,така че си прецени пускат ги и на промо :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, bartolomeo1 написа:

аз съм с  ресийвър sony str dh590 и си купих от технополис тези колони -https://techmart.bg/Тонколони Pioneer S-ES21TB-T

отделно и баса купих за 240лв. ,но по форуми и такива неща чета че старият модел който си писал за 300 лева били по добри(аз лично и от моите съм си доволен)

Довчера видях моите колони на промоция в емаг за 370 лева,така че си прецени пускат ги и на промо :) 

Ресивъра макар и бюджетен бива, но колоните с тези конусни високочестотни говорители не са най - добрия избор, но щом ви харесват като звучене това няма значение. Никой не знае имат ли филтри и ако имат с какъв срез са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...