Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. От край време се замислям за лаптоп. Бюджета ми не е голям, а може и да го взема на изплащане. Спрях се на този Lenovo Thinkpad E580

От много чудене дали просто да не отида в големите търговски вериги и да не си взема първия, който хвана за 600-700... или втора ръка...

Ще се ползва за браузване, филми и много леки игрички. Програми: Photoshop от време на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре да е с 8GB DDR4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е определено ще е, но е въпрос на лични нужди. Но като се замисля има доста по-евтини лаптопи с i3-ка и 8GB RAM. Че даже и по-голям хард. Чудя се дали си струва плащането на такива само заради марката. Но пък ми се иска лаптопа да е направен здраво. Да е добра сглобката и да ме изкара с години. Имате ли досег с такива? За старите топузи ясно. От новите Thinkpad или Probook? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Glenarvan написа:

Е определено ще е, но е въпрос на лични нужди. Но като се замисля има доста по-евтини лаптопи с i3-ка и 8GB RAM. Че даже и по-голям хард. Чудя се дали си струва плащането на такива само заради марката. Но пък ми се иска лаптопа да е направен здраво. Да е добра сглобката и да ме изкара с години. Имате ли досег с такива? За старите топузи ясно. От новите Thinkpad или Probook? 

То този лаптоп който си се спряла е с възможно най бюджетната конфигурация, отделно им е и бюджетната линия. За нов ако избираш -поне лаптоп с mx150(GT1030) и поне i5-ца за предпочитане щом ще се работи и на фотошоп. Пробука е  сравнително добър избор -стига да ти стигне бюджета. Иначе за добра сглобка/удобна клавиатура -един Dell Precision M4800 ще свърши повече от добра работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетен, но пак го хвалят по ревюта. За това се чудя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

~1200 лв. за 4GB RAM и 15.6-инчов (39.62 см.) - 1366x768, матов?

На каквото и да се спреш ти трябват поне 8GB RAM и FHD, с опция и за IPS.

Иди и разгледай на живо нови и употребявани лаптопи - вземи си зареждаща флашка ако трябва и някакво хубаво видео - като ще гледаш филми параметрите на екрана са ти важни. Казваш леки игри - виж какви са им системните изисквания. Като си харесаш няколко конкретни модела от нови и употребявани - разгледай подробно какво пише за тях в интернет, посъветвай се разпиши -/+ за всеки и накрая .. го харесай по цвят :) така де вземаш този който най-много се доближава до важните от теб изисквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Glenarvan написа:

Бюджетен, но пак го хвалят по ревюта. За това се чудя. 

Истинския Тинкпад е Т серията, на този E/L серии не са лоши, но отстъпват по качество -достатъчно е да се видят колко струва цената на единия и на другия нов. Колегата горе -много добре е казал какво точно плащаш за тази цена и какво получаваш, отделно и качеството на материалите е традиционно едно ниво по надолу. Аз за тия пари на този лаптоп бих се замислил за Acer Swift 3 14" или 15.6", наред с пробука в диапазона на цената за този Тинкпад, поне получаваш сравнително здрава сглобка -капака/около клавиатурата шасито/удобни клавиши,повече рам и прилична FHD IPS матрица, за разлика от тинкпад-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/lenovo/ideapad-330s-81fb002wbm-p414498441/

като казваш да ти добавят още 4 рам и 120/240 nvme ssd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.03.2019 г. в 1:15, Glenarvan написа:

Здравейте. От край време се замислям за лаптоп. Бюджета ми не е голям, а може и да го взема на изплащане. Спрях се на този Lenovo Thinkpad E580

От много чудене дали просто да не отида в големите търговски вериги и да не си взема първия, който хвана за 600-700... или втора ръка...

Ще се ползва за браузване, филми и много леки игрички. Програми: Photoshop от време на време.

Добре е лаптопа,  но е добре малко повече рам - да кажем 8 ГБ и малко по-голям ssd диск поне около 250гб.

На скоро си купих този лаптоп на промоция https://ardes.bg/product/acer-aspire-3-a315-41-r6r0-nx-gy9ex-003-8gb-250ssd-118250 Работи отлично и го препоръчвам.  Също може да въведеш и този код  PUKK   за 5% отстъпка - с него ще ти излезе 823лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, sky1 написа:

Добре е лаптопа,  но е добре малко повече рам - да кажем 8 ГБ и малко по-голям ssd диск поне около 250гб.

На скоро си купих този лаптоп на промоция https://ardes.bg/product/acer-aspire-3-a315-41-r6r0-nx-gy9ex-003-8gb-250ssd-118250 Работи отлично и го препоръчвам.  Също може да въведеш и този код  PUKK   за 5% отстъпка - с него ще ти излезе 823лв.

Хубав е да но няма IPS матрица а усещането на тънките рамки(което има леновото) е страхотно. Но си остава хубава машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Can Oa написа:

Хубав е да но няма IPS матрица а усещането на тънките рамки(което има леновото) е страхотно. Но си остава хубава машина.

OMG, за компютър ли говорим или за произведение на изкуството? Компютъра е само инструмент, протеза.... нищо повече. Не се превъзнасяйте по неща, които няма да окажат (или ще оказат много малко) влияние на това машината да работи добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

:offtopic_s:

преди 27 минути, capnemo написа:

OMG

Кептън, някои хора възприемат машините по визията им, а не по функционалността им.
Ие се трошат едни щури пари за дизайн.
Все си напомням изявлението на президента на Шоми по повод айфоните. В общи линии звучи така:
"Защо да се прави телефон за 1500+ долара, като същия можем да направим за 300"
Е, това го възприемам с някои условности.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, capnemo написа:

OMG, за компютър ли говорим или за произведение на изкуството? Компютъра е само инструмент, протеза.... нищо повече. Не се превъзнасяйте по неща, които няма да окажат (или ще оказат много малко) влияние на това машината да работи добре.

Като няма да окажат влияние защо да не се изберат. Като няма да окажат влияние как разбираш кое е правилния избор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP Probook 650 g4 ;)

на 26.03.2019 г. в 1:51, Ралева написа:

За кво ти е този боклук, LenovoThinkpad E480 например ще ти подхожда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, DarkEdge написа:

Кептън, някои хора възприемат машините по визията им, а не по функционалността им.
Ие се трошат едни щури пари за дизайн.
Все си напомням изявлението на президента на Шоми по повод айфоните. В общи линии звучи така:
"Защо да се прави телефон за 1500+ долара, като същия можем да направим за 300"
Е, това го възприемам с някои условности.

И кои точно ги трошът... хората с много пари и големи бюджети които се чудят къде да си профукат парите... и на преден план излизат едни малки, леки и тънки машини с никакви рамки от класа асус зенбук,hp spectre,lenovo yoga.

Ако целта е да се докажеш в кафето -ДА, за работа има добри машини на двойно по-ниска цена със същия хардуер(без тъндърболд3 -той е за богоизбрани) които ще свършат абсолютно същата работа, като и скъпата машинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, rosko написа:

хората с много пари

Не е задължително - виждал съм хора без лев в джоба, но със "ало" за по 2к.
"За вижте ме едно кило сол изяждам"

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Танер Заит Расим написа:

HP Probook 650 g4 ;)

За кво ти е този боклук, LenovoThinkpad E480 например ще ти подхожда.

Имам си аз няколко и стар и нов и настолен. Точно такъв боклук нямам. Не, че ми и трябва де...ама все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, upper@D написа:

Имам си аз няколко и стар и нов и настолен. Точно такъв боклук нямам. Не, че ми и трябва де...ама все пак

Като си сменяш имената трудно мога да те разпозная, мина цяла вечност ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.03.2019 г. в 7:27, Танер Заит Расим написа:

Като си сменяш имената трудно мога да те разпозная, мина цяла вечност ..

Има ли нещо по Zamunda-та?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, лаптоп с вградена в него батерия не е окей нали? Из форума четох, че от такъв трябва да се бяга възможно най-на на далеч :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах също и този HP 250 G6, който е със сравнително добри характеристики за офис работа, но пък странното е, че се продава от фирма, която се занимава с продажба на пердета, кърпи, завивки, хавлии. Което е супер странно. Не се продава директно от Емаг и не знам до колко може да се има доверие... Каква е уловката според вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване