Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 12 клас съм, насочил съм се към професията системен администратор, масово получавам мнения за кандидатстване в ТУ за КСИ или КСТ, но не виждам хардуерни учения в програмите им, четох доста из интернет и разбирам, че без академично листче...няма да е, но преди това искам да изкарам висше, на къде мога да се насоча, така че да имам възможно най-солидна подготовка? Съжалявам ако темата не е за тук и благодаря на отговорилите предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое те накара да се насочиш към тази професия?

Какво завършваш сега?

Какво можеш да правиш към днешна дата? Как си с езиците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Системен администратор" е доста широко понятие и не е задължително обвързано с нуждата да пипаш хардуер. За това, че е желателно да имаш обща култура на тема хардуер, не споря изобщо - лично смятам, че трябва да я имаш дори да си програмист. Образованието в България в някои отношения е доста през пръсти, а много фирми ще те вземат на работа и без висше такова, стига да можеш да покажеш адекватни умения и опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такава професия като системен администратор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Няма такава професия като системен администратор.

Кажи го на коя да е по-голяма софтуерна фирма и ще се повеселят стабилно на твой гръб. Има си я професията, също както има една камара други, които може да не е имало 5-10 години назад - и тестъри, и специалисти по социални медии, и SEO специалисти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, killchain написа:

Кажи го на коя да е по-голяма софтуерна фирма и ще се повеселят стабилно на твой гръб. Има си я професията, също както има една камара други, които може да не е имало 5-10 години назад - и тестъри, и специалисти по социални медии, и SEO специалисти...

Не, няма такава професия. По съшия начин няма и WEB дизайнер. Това, че е прието така да му казваме е нещо съвсем друго. А софтуерните фирми могат да си се смеят колкото искат. По принцип системният администратор е лице, което се занимава с поддръжката на една компютърна система. Това означава хардуер, софтуер, защита, компютърни мрежи. Трябва доста четене и познания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Костов написа:

Не, няма такава професия. По съшия начин няма и WEB дизайнер. Това, че е прието така да му казваме е нещо съвсем друго. А софтуерните фирми могат да си се смеят колкото искат. По принцип системният администратор е лице, което се занимава с поддръжката на една компютърна система. Това означава хардуер, софтуер, защита, компютърни мрежи. Трябва доста четене и познания.

системен администратор е длъжност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

системен администратор е длъжност.

ТОЧНО!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за поддръжка става въпрос. Уча системно програмиране, имам базови познания по C++ и C#, но в никакъв случай не бих се нарекъл програмист, спря да ме привлича, а липсата на интерес, често води до некомпетентност, точно затова се насочих към сис админ. Наясно съм, че се изисква яко четене, но тези неща са ми интересни и ги уча сравнително бързо, хардуера и системите със сигурност ме привличат повече от какъвто и да е било коудинг, че и без него няма как да мине...ясно е, но да е на по-ниско ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване