Премини към съдържанието
adamsg

Наблюдение на няколко дрона едновременно

Препоръчан отговор

Здравейте,
Не знам дали пиша на правилното място, за което се извинявам и моля модератор да ме позиционира където е мястото за моето запитване.

Става дума за следното:
Искат от мен да настроя няколко (4-5) дрона да летят на различни места (не над една местност), НО да излъчват така, че на един компютър да могат да се наблюдават всички едновременно ?!?
Някои има ли си на идея как може да стане това?

За сега не съм правил нищо по темата, но идеята ми е всички да излъчват в един youtube канал (или пък в различни), но все още не ми идва на идея как мога да ги пусна да се гледат едновременно. Контролера DJI предлага излъчване в youtube, facebook и не помня още къде.. За сега съм настроил само първия да излъчва в канал и да се гледа този канал на PC.

Ще съм благодарен на всеки, който може да помогне за справяне на проблема ми, понеже гоня и срок smile.gif

За илюстрация - дядо иска да си гледа 4те ниви на различни места с 4 дрона на авто-обход, но от вкъщи на РСто си по едно и също време докато не дои козичките и кравите wink.gif

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно малко "селско" решение, ама става

"Пускаш" ги в различни канали към тубата. След това, на компа, стартираш 4 или 5 сесии на VLC и пускаш във всеки отделните канали! 

ПС: Във VLC,  трябва да направиш това 

Ето пример с два клипа от тубата, едновременно

Untitled-1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

N приемнника за N дрона, N-канален DVR или N-канален видео кепчър и си гледай на воля сигнала от всеки дрон.

преди 1 час, adamsg написа:

на един компютър

Задължително ли е да е на компютър или може на един монитор?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново и благодаря за бързите отговори.

Понеже аз не разбирам много, но пък хората са още по-боси, трябва да намеря такова решение, че хем аз да мога да го направя, хем и те да могат да го използват smile.gif

Варианта с VLC ми се струва лесен, но не знам те как могат да го пускат (а не ми се иска аз да ходя всеки ден да им пускам нещата). Другия вариант е да измисля как мога да направя нещо като плейлиста и да си я пускат сами.

Варианта с кепчъри и ДВР не е много практичен, понеже дроните ще са на различни места, всеки си е оборудван с таблет и сим-карта (или телефон, не съм сигурен). Знам, че ще използват DGI Go или там каквото ползват и почти нищо друго не знам..

До ония ден имаха само 1, като на таблета бях направил настройка да си излъчва лайв в тубата, а тубата да му прави някакви записи.. И до днес всичко беше наред, но днес ми обявиха, че искали да вземат още дрони и да ги гледат едновременно. Понеже знам какъв беше зор да ги науча да гледат един през тубата, чак се плаша как ще ги науча да гледат няколко канала едновременно.

Имало някакъв вариант с RMTP сървър, но такова никога не съм правил и не съм сигурен дали ще успея да го направя.

Събирам още мнения и информация. Аз ще проуча евентуално това с VLC как мога да го направя..

Благодаря за двата коментара и очаквам още :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване