Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, питането ми е следното: искам да направя една екскурзия от Ница до Сен Тропе и обратно като проблемът е, че трябва да ползван услугите на общественият транспорт. До момента изрових някаква алтернатива с маршрут Ница - Сен Рафаел с влак за 1.22ч и след това с автобус 7601 до Сен Тропе за още 1.40ч.

Някой ако е пътувал с влак по целият маршрут дали ще се включи с информация?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на сайта на френските железници ще си намериш всичко каквото ти трябва
а ако не знаеш френски, по-добре не тръгвай, щото франсетата български не са учили и имат лошия навик да не могат да сричат на инглиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 14 минути, Белгиеца написа:

а ако не знаеш френски, по-добре не тръгвай, щото франсетата български не са учили и имат лошия навик да не могат да сричат на инглиш

недей го лъжи - навсякъде се опитват да помогнат и поназнайват английски.Да, с тежък акцент, да малко думи, но винаги можеш да се оправиш там.

Миналата година изкарах 1 месец именно в Ница, Драгинян, Фрижус , в Сен Тропе ходих два пъти даже ( единия по време на празника на града) и доста други места из прованса без да знам бъкел френски и нямах никакви проблеми с местните и ориентацията. 

За съжаление няма как да помогна много на автора, защото бях с колата си, но пътят Ница-Сен Тропе е над един час и половна  с кола.С влак и друг транспорт няма как да е по-малко.

Доколкото си спомянм, до самото Сен Тропе с влак няма как да стигнеш.влакът стига до Сен Рафаел, а от там трябва или с автобус, или с такси или на стоп да стигнеш до Сен Тропе.  Ама има и ферибот от антиб до сен Тропе.Тоест - с влака до Антиб,  а от там с ферибота.Но като време не мис е вярва да излезе по-малко.Разстоянието не е малко, особено за Прованса.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Белгиеца написа:

Белгиец не, че нещо ама.... Това което съм написал съм го намерил там където ме пращаш.

пс. Чакам и офертата/линка/ за 1ТБ HDD за до 25Е.

преди 9 часа, Trichocephalus написа:

недей го лъжи - навсякъде се опитват да помогнат и поназнайват английски.Да, с тежък акцент, да малко думи, но винаги можеш да се оправиш там.

Миналата година изкарах 1 месец именно в Ница, Драгинян, Фрижус , в Сен Тропе ходих два пъти даже ( единия по време на празника на града) и доста други места из прованса без да знам бъкел френски и нямах никакви проблеми с местните и ориентацията. 

За съжаление няма как да помогна много на автора, защото бях с колата си, но пътят Ница-Сен Тропе е над един час и половна  с кола.С влак и друг транспорт няма как да е по-малко.

Доколкото си спомянм, до самото Сен Тропе с влак няма как да стигнеш.влакът стига до Сен Рафаел, а от там трябва или с автобус, или с такси или на стоп да стигнеш до Сен Тропе.  Ама има и ферибот от антиб до сен Тропе.Тоест - с влака до Антиб,  а от там с ферибота.Но като време не мис е вярва да излезе по-малко.Разстоянието не е малко, особено за Прованса.

БлагодАРЯ ЗА инфото, днес ще проуча възможностите за фери от Антиб до Сен Тропе и обратно.

Ако рентна автомобил има ли вероятност да паркирам в това Сен Тропе или е някаква лудница?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, chasovnik написа:

Белгиец не, че нещо ама.... Това което съм написал съм го намерил там където ме пращаш.

пс. Чакам и офертата/линка/ за 1ТБ HDD за до 25Е.

Аз знам френски и видях тук на 32 стр. от къде минава линията на влака:

https://flipbook.sncf-reseau.fr/atlas-rfn#p=31&z=1

ххх

66ea145c2aab.jpg

ххх

Ти като по-голям тарикат от мене, ги накарай франсетата да си направят сайта на железниците да ти е на български. Та дано се ориентираш някак си. Да те светна, че на гарите не съобщават на български, на кой перон са премесили някой влак в последния момент. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Белгиеца написа:

Аз знам френски и видях тук на 32 стр. от къде минава линията на влака:

https://flipbook.sncf-reseau.fr/atlas-rfn#p=31&z=1

ххх

66ea145c2aab.jpg

ххх

Ти като по-голям тарикат от мене, ги накарай франсетата да си направят сайта на железниците да ти е на български. Та дано се ориентираш някак си. Да те светна, че на гарите не съобщават на български, на кой перон са премесили някой влак в последния момент. 

Не, че съм тарикат като те, но я ме светни от Ст. Рафаел с кой влак да отида до Сен Тропе? Нещо гледам само някакъв автобус има /по селски рейс/..., който се търкаля час и половина. Както и да е, набутал съм се със самолет, догодина с колата.

Лека ти вечер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, chasovnik написа:

Ако рентна автомобил има ли вероятност да паркирам в това Сен Тропе или е някаква лудница?

Не, не е лудница.

Аз спрях на един паркинг до пристанището - има места колкото искаш, платен разбира се , но без ограничение на часовете престой и след това се разхождахме пеша из селото. То не е голямо, преспокойно за един ден можеш да го обиколиш цялото :) 

Един съвет - като решиш да пиеш бира, в никакъв случай, не сядай в "руж" на пристанището ! Режат глави от кръста. Точно на три магазина и заведения от него има съвсем приличен пъб, с масички отвън, спокойно си седяш и се наслаждаваш на същата гледка, пиейки бира на нормална цена.

Друг съвет - сувенири се купуват от малките улички, а не от павильона, който е на площада пред Жандармери-то. Разбира се - всеки иска да се снима там и да се прави на Луи дьо Финес, аз също го направих :D Поне снимките са безплатни ( все още ), че като гледам как в Барселона направиха парка Гюел платен мъка ми е какво ще направят в Сен Тропе след години. Та - сувенирчета - от уличките посока центъра. ако спреш като мен на пристанището - една пресечка навътре ти е старата Жандармерия ( за снимки тип а ла Луи дьо Финес) , и от там имаш две улици - една отива към центъра, другата се връща към престанището.хващаш към центъра и обикаляш.

А на Белгиеца не се връзвай.Той така си приказва. приятелче е, уважам си го , но си е странен малко :) 

наздраве и успех :beer: 

още веднъж извинявай, че не можах да ти помогна с транспорта, но просто не бях пътувал там с обществен траспорт.Виж между Драгинян и Ница пътувах през ден с влак ( задръстванията на околовръстното на Ница са кошмарни сутрин и вечер) , докато бях по работа. Но за разходките ходех с колата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване