Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В момента съм с broadcom-а и искам да сложа Intel-а за да имам по-силен сигнал.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/59474/intel-centrino-ultimate-n-6300-dual-band.html

Как да разбирам antenna 3x3?

мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А лаптоп-а ти има ли 3 пигтейла  за да сложиш мрежова карта 3x3.

Лаптопа ми е с  Intel® Centrino® Ultimate-N 6300 и нямам никакъв проблем

подържа и AC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Устройството физически си влезна ок, вързах черния и бял кабел на 1 и 3 има ли значение ?

Как да си направя или от къде да си купя антена, която да вържа на третия извод ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай как ще  е сигнала, ако има проблеми или не ти се струва достатъчно силен, пробвай с трета антена. Пробвай и на 1и 2 примерно дали ще има разлика ако са вързани антените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.03.2019 г. в 21:13, Niki-pit написа:

А лаптоп-а ти има ли 3 пигтейла  за да сложиш мрежова карта 3x3.

Лаптопа ми е с  Intel® Centrino® Ultimate-N 6300 и нямам никакъв проблем

подържа и AC

Сигурен ли си в това което си написъл ? По-конкретно "подържа и AC"?

Дето се вика по-скоро щеше да е с име Ultimate-AC , а не Ultimate-N :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сигурен съм в написаното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Niki-pit написа:

Да сигурен съм в написаното

Понеже имам същата карта на домашната машина, повече от 40MHz- 300mb/ps не ще да се върже за АП с AC 2MIMO . Каква е тайната , че и аз да подкарам този стандарт на моята?

От друга страна трябва да приемем , че тука лъжат или са се объркали сигурно ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно и аз не знам открих я случайно понеже ми попаднаха Убикюти  М5  два броя уж дефектни  и ги свървах към Микротик да видя дали раборят . И така ги видях че ми излизат като мрежа .Настроих  ги и сега си ги ползвам.Имаш ли инсталирано Утилити към мрежовият адаптер

Сега видях линка то си пише ама не си го видял

Networking Specifications

• TX/RX Streams3x3
  • Bands2.4 GHz/5 Ghz
  • Max Speed450 Mbps
  • Wi-Fi CERTIFIED*802.11a/g/n
  • CompliancePCI, CISP, FIPS, FISMA
  • Integrated BluetoothNo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Niki-pit написа:

Да ти кажа честно и аз не знам открих я случайно понеже ми попаднаха Убикюти  М5  два броя уж дефектни  и ги свървах към Микротик да видя дали раборят . И така ги видях че ми излизат като мрежа .Настроих  ги и сега си ги ползвам.Имаш ли инсталирано Утилити към мрежовият адаптер

Сега видях линка то си пише ама не си го видял

Networking Specifications

• TX/RX Streams3x3
  • Bands2.4 GHz/5 Ghz
  • Max Speed450 Mbps
  • Wi-Fi CERTIFIED*802.11a/g/n
  • CompliancePCI, CISP, FIPS, FISMA
  • Integrated BluetoothNo

Аз съм го видял , но AC стандарт не виждам никъде там ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква марка ти е машината и с каква ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Niki-pit написа:

Каква марка ти е машината и с каква ОС

Настолен компютър сбирщайн. Дъно Асрок , процесор и3 санди въобще какво значение има .. win7 x64 ult !

Имам чувството , че нещо си се заблудил относно адаптера, че поддържа AC . Но няма нищо - случва се човек да влезе в заблуждение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се заблудил WIFI АДАПТЕР INTEL CENTRINO ULTIMATE-N 6300 802.11A/B/G/N ЗА DELL LATITUDE 

• Intel 6300AGN Half Pci-E Card
  • Half Ultimate-n 6300 Pci-e Card 633anhmw 802.11a/b/g/n 2.4Ghz and 5.0Ghz Spectra 450Mbps
  • Dell Intel 6300AGN

Ще направя и смимка ако искаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тъй де  802.11A/B/G/N няма AC ! 3 x 150 = 450 , ако бе AC щеше да е 3 х 433 = 1300 ! Това не е лоша статия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ми се спори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Niki-pit написа:

не ми се спори

Аз не споря, просто ти давам отговор на моя такъв по-рано !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни спесификацията  5.0Ghz Spectra 450Mbps

и стандартите  A-ac / b/g/n

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Niki-pit написа:

Погледни спесификацията  5.0Ghz Spectra 450Mbps

и стандартите  A-ac / b/g/n

Аз съм израстнал с тези стандарти, но силно се надявам да си все още ученик или студент !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама НЕ си познал явно си решил да се правиш на интересен ама и тук също не уцели. Израснал си ама като гледам колко си компетентен трябва малко повече да почетеш и най вече се иска опит при който на теб ти липсва професоре. Хората са го написали ясно и точно 5 мега херца ама ти почваш да умуваш ами направи си настройките на драйвера.Влизаш  в диспечера на устройствата после избираш си мрежовата карта , после даваш свойства .после раздела раширени и избираш Wiriles mode  и избираш 802.11а това ще се свърже  само с AC .

Надявам се да си ме разбрал умнико

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

spacer.pngspacer.pngspacer.png

преди 56 минути, Niki-pit написа:

Да ама НЕ си познал явно си решил да се правиш на интересен ама и тук също не уцели. Израснал си ама като гледам колко си компетентен трябва малко повече да почетеш и най вече се иска опит при който на теб ти липсва професоре. Хората са го написали ясно и точно 5 мега херца ама ти почваш да умуваш ами направи си настройките на драйвера.Влизаш  в диспечера на устройствата после избираш си мрежовата карта , после даваш свойства .после раздела раширени и избираш Wiriles mode  и избираш 802.11а това ще се свърже  само с AC .

Надявам се да си ме разбрал умнико

Извинявам се ако съм ви нагрубил с нещо . Изглежда има много новости , които ще трябва да изуча ! ... Просто се чудех защо не ги обявяват и произвотителите ? Най-вероятно не разбирам какво чета поради липса на специфични знания в материята !

P.S. Направих настройките , които ме посъветвахте, но неще да се върже на повече от 300мб/с. Инак таблет и малинка са се вързали на 433мб/с хем са с по един стрийм /каквото и да значи - така пише в спецификациите им/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

300 е само в едната посока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Niki-pit написа:

300 е само в едната посока

А в другата колко е ? Къде мога да проверя ? Защо е толкова малко, като компа е буквално на 1.5м?

..........

В заключение мисля разбрах къде е проблема . Той се състои в това , че вероятно са ме набутали с неправилно работеща карта, която не може да се запусне на 80MHz лента, от там не мога да очаквам да заработи с 256 квадратурно-амплитудна модулация и респективно не мога да очаквам и по-високи скорости - съдба !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване