Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

За пореден път се обръщам към форума но този път не е свързано с IT сектора :D

Мислим малко да променим апартамента, тук там нова подова настилка, тук там нова боя, щори сложихме и се натъкнахме на така наречените декоративни стени. Те реално са навсякъде около нас, то било по новите сгради, апартаменти и тн. Та идеята ми е следната, обмислям за начало една от стените вкъщи да я направя от декоративен камък, отделих ден два три да прочета кое как що но има неща които ми обягват. Това което знам е че ми трябват калъпи ( формите за отливане на декоративния камък), трябва ми сумати чували гипс и лепило с което да се мацнат на стената (и не, не говоря за капчица). На снимката по долу можете да видите на кой калъп за отливки съм се спрял но това не е кой знае от какво значение, по важното е как да стане всичко от до. Нуждая се от човек който да обясни стъпка по стъпка как се прави и най вече какви материали ще са нужни. Особенно важно е да разбера какъв гипс ми трябва понеже съм доста бос в тази среда и като гледам има 100 вида гипс, електрически, гипсова шпакловка обикновенна и финна, гипсово лепило и кво ли още не. Интересува ме също за стена от приблизително 20-тина м3 колко от тези калъпи ще са нужни, интересува ме и дали може да се мине само с 3-4 бройки например тъй като те не са за еднократна употреба.  След приготвянето на сместа колко време се чака гипсът да изсъхне напълно също така съотношението гипс/вода + каквото там се слага какво е. Какво трябва да е лепилото с което да монтирам отделните елементи на стената и едно от най-важните неща е как да получа ефекта който е по долу на снимката от ляво да изглежда като истински камък а да не е чисто бял, с боя ли трябва да се смеси или има нещо друго... ако може да дадете колкото се може повече информация. И моля без коментари от сорта "тези неща ги пише еди къде си и тн.... " тъй като от 3 дена чета форуми, страници и какви ли още не и получавам различна информация за направата на този проект и тотално се обърках а много ми харесва и наистина искам да постигна добри резултати.

Ð¡Ð²ÑÑзано изобÑажение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни това:  https://www.home-max.bg/stroitelstvo-i-jelezariya/plochki/oblicovuchni-plochi/

Мисля, че в по големите градове на България има специален такъв магазин на открито и се предлагат обрязани, истински каменни плочки  в различни нюанси. В Търново го има и съм купувал за съседката ми, на която правихме  вътрешна облицовка и външна камина ( на двора) Получи се много добре по нейните думи. За външно, донякъде я приемам но вътре из стаите за мен е като "студено" и не особено ми хареса. Пожелавам ти успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много готови(естествени и изкуствени) облицовки имитиращи камък или тухли.

Самото производство на изкуствени облицовки си е занимавка и не е за всеки.Като сметнеш материалите, калъпите и усилията ще те излезе по-лесно да си купиш готови за 20кв.м.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване