Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, Stoyan12 написа:

два месеца доставки и чакане и я приемат гаранцията я не.

Поръчай си карта на евга  и няма да имаш такива притеснения.Съпорта им е много добър.Изпращал съм видео с проблем.Връщат ми нова, като цялата процедура отне 10-12 дена.Също след регистрация на сайта им, има опция ако платиш 50лв. видеото ти става с пет годишна гаранция.Имаш и два месеца в който може да я смениш с по-висок клас карта, като се доплати. .В момента с купуване на rtx 2080 дават и три игри battlefield 5, anthem и metro exodus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Lpool написа:

Поръчай си карта на евга  и няма да имаш такива притеснения.Съпорта им е много добър.Изпращал съм видео с проблем.Връщат ми нова, като цялата процедура отне 10-12 дена.Също след регистрация на сайта им, има опция ако платиш 50лв. видеото ти става с пет годишна гаранция.Имаш и два месеца в който може да я смениш с по-висок клас карта, като се доплати. .В момента с купуване на rtx 2080 дават и три игри battlefield 5, anthem и metro exodus.

Благодаря за съвета. От кой сайт поръча картата? Тази опция със замяната и 5 годишната гаранция дали ще е има в българските магазини? Игрите не ме блазнят, аз не ги играя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FTW3 Gaming 08G-P4-2283-KR  Какво означава този надпис в края на името на видеокарта EVGA?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела (има разлики в охлаждането). Поне преди FTW бяха топ моделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Stoyan12 написа:

Благодаря за съвета. От кой сайт поръча картата? Тази опция със замяната и 5 годишната гаранция дали ще е има в българските магазини? Игрите не ме блазнят, аз не ги играя.

Най-вероятно от Европейския им магазин. Тази опция със замяната с по-висок клас продукт е част от т.нар. им ''Step-Up'' програма, но има доста условия и като гледам в сайта им пише че за RTX 2000 картите времето за замяна е доста по-дълго. Явно имат проблеми със доставките.

Единствения дистрибутор за българия е Vali, а те не се славят със добри цени, не знам как е обслужването. Ако е EVGA най-добре поръчай от Европейския им магазин. Би трябвало при покупка от официалния им сайт да можеш да се възползваш от за Step-Up програмата.

От към цени EVGA 2070 Black Gaming (08G-P4-1071-KR) е точно на Европейската MSRP цена - €520 или 1080лв. Каза обаче че искаш тиха карта, а тази може да не е идеалната, поне ''от кутията'' (виж видеото на GN от шестия ми коментар в темата). Охладителя обаче изглежда солиден, което значи че може да си направиш по-лежерна крива на вентилаторите със пикови 1400-1500 об/мин., загубвайки няколко MHz.

Със по-скъпата 2070 XC Black Edition Gaming (08G-P4-1171-KR) струва €20 повече или 1057лв. Губиш DVI порта, но печелиш един DP порт, който предполагам ще оцениш повече. Платката също е от RTX 2080/2080Ti Founders Edition, затова е и по-скъпа.

Още по-скъпата 2070 XC Gaming (08G-P4-2172-KR) струва солидните €590 или 1155лв. С нея получаваш ''A чип'' с по-високи честоти, отново 2080FE платка, RGB, задна планка (най-вероятно естетическа) и т.нар. ''ICX2 Cooling'', което е маркетингов термин на EVGA и трябва да се внимава...Според мен охладителя на по-евтината XC Black Edition Gaming е същия ''ICX2'' дизайн, но при нея най-вероятно планката за паметите и VRM е по-опростена (може и да е същата). С консумацията на 2070 това е най-малкия проблем. Независимия контрол над двата вентилатора е супер, имаш и 9 сензора по-цялата платка както и fuse предпазители, който може да са спасят картата при определени ситуации, но това не мисля че оправдава високата цена.

Със €20 по-скъпата 2070 XC Ultra Gaming (08G-P4-2173-KR) получаваш всичко до тук, но с доста по-голям охладител, който за 2070 е доста голям ''overkill'', освен ако не искаш максимално високи честоти за въздух с ниски обороти на вентилаторите.

Сега забелязах че под описанието на някои карти пише ''ICX2 Cooling'',  под други ''ICX 2 Technology''. Възможно е с ''ICX2 Cooling'' картите да не получаваш ICX2 ''технологиите'', тоест независимия контрол над вентилаторите например, или сензорите.

Цените на 2080 във Европейския им магазин обаче са доста високи. Доста по-скъпи са от същите модели в Америка, за разлика от RTX 2070, не знам защо е така. Най-евтината карта в EU магазина е XC Black Edition ( 08G-P4-2082-KR), която струва цели €860 и на тази цена определено не си заслужава. В Европейския им сайт няма и двата най-евтините модели (08G-P4-2080-KR и 08G-P4-2081-KR).

преди 2 часа, Stoyan12 написа:

FTW3 Gaming 08G-P4-2283-KR  Какво означава този надпис в края на името на видеокарта EVGA?

Имаш прилична работна машина, а се чудиш за елементарни неща или просто си решил да тролиш ? Съмнява ме, първата ти тема е една от 20-те % теми, който са истински, съдейки по-факта че си закупил хардуера, защото в момента го продаваш.

Това е продуктовия номер (линк).

Ако си решил да поръчваш от злата чужбина хвърли око на офертите в overclockers.co.uk (линк). Това, което мисля че си заслужава е 2080 Ventus за 1364.53лв. с три игри, макар и единствената която си струва е Metro Exodus.

Update:

Трябва да призная че маркетинга на EVGA ме хвана, от 1:22.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Това с избора на карта е по сложно и от ядрена физика :)

https://www.vario.bg/evga-geforce-rtx-2070-xc-ultra-gaming-08g-p4-2173-kr  

Това най-вероятно ще е картата. Макар, че се блазня да дам още 600 лева за 2080, може ли да кажеш кой от всичките модели 2080 е най-добър като охлаждане и живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Stoyan12 написа:

Благодаря за изчерпателния отговор. Това с избора на карта е по сложно и от ядрена физика :)

Маркетинговия език понякога затруднява и тези, който искат да бъдат излъгани най-малко xD.

преди 28 минути, Stoyan12 написа:

https://www.vario.bg/evga-geforce-rtx-2070-xc-ultra-gaming-08g-p4-2173-kr  

Това най-вероятно ще е картата. Макар, че се блазня да дам още 600 лева за 2080, може ли да кажеш кой от всичките модели 2080 е най-добър като охлаждане и живот.

Цената е прекалено висока, на фона на и без това вече високата цена от EVGA. За тази карта ще чакаш минимум 7 работни дни, може да е и доста повече. Vario не работят със български вносители, ''склада'' им е извън страната. От Европейския сайт на EVGA ще ти я доставят за по-малко време и доставката няма да е много, мисля че офиса им е в Германия.

Мисли практично. Ако ще даваш близо 1300 лева по-добре 2080. Въпросната 2080 Ventus е с добро охлаждане и ще ти струва само 87 лева повече от картата в Vario. Ревю на OC модела - линк. Съмнява ме обслужването на MSI в Европа да е толкова зле че да чакаш месеци, в случай че попаднеш на дефектна карта. За Overclockers.co.uk съм срещал негативни мнения, но и доста позитивни. Не изпращат до българия, тоест ще трябва да ползваш превозвач.

Ето един много солиден модел от MindStar-а на флаш промоция за 1349лв, от 1486 стара (линк). Ето и какво представлява ''отвътре'' - цък. Emtec може да е името на Gainward в Азия, но едно е сигурно - картата използва същия охладител и платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.pic.bg/videokarta-msi-rtx2080-ventus-8gb-v2-115860

Какво ще кажете за тази карта? Магазина е до нас и мога да я взема веднага, а и цената ми се струва добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом 128 лв. бакшиш не са ти проблем не виждам причина да не я вземеш?

https://shop.sky.bg/KOMPJUTARNI-KOMPONENTI/Video-karti/8192M-RTX-2080-RTX2080-VENTUS-V2-8GB?sort=p.price&order=DESC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.03.2019 г. в 20:03, Inno написа:

MSI Ventus също ще е тиха, ако не клокваш.

Може би съм го надценил или е проблем със конкретната карта (монтажен натиск, паста, крива основа).  Обзор и тестирование видеокарты MSI GeForce RTX 2070 Ventus 8G: размер имеет значение.

на 3.04.2019 г. в 23:02, Stoyan12 написа:

https://www.pic.bg/videokarta-msi-rtx2080-ventus-8gb-v2-115860

Какво ще кажете за тази карта? Магазина е до нас и мога да я взема веднага, а и цената ми се струва добра.

Нали търсиш тиха карта ? Този модел ще е всичко друго но не и тих, охладителя е същия като като на RTX 2070 Ventus. Ако искаш тиха MSI 2080 въздушна карта най-добре се насочи към дебелия Ventus. Двуслотовия който е със същия дизайн може и да не е зле, но трябва да се тества. За да си на сигурно - Ventus OC, OCV1, Gaming X Trio или Duke моделите. Ако искаш тишина ще трябва да попаднеш и на карта без силно изразено свистене на дроселите.

Какво купи в крайна сметка ?

Update: Сега видях съобщението ти - закупил си 2080 Ventus V2. Дано да не е толкова зле. С нетърпение очаквам да споделиш впечатленията си от картата в темата или ако прецениш в друга отделна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е толкова просто и лесно, когато си купиш Евга . Няма вариант ,в който да останеш повече от 2 седмици без карта дори да удариш по някаква случайност дефектна бройка. Съвета ми е купувай директно от EU сайта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих msi 2080 ventus, първия тест на картата във vray benchmark я нарежда до 1080 ti. Не успя да вдигне повече от 50 градуса, но и теста си е едноминутен. Наложи се да преинсталирам windows и след като си накича програмите, ще пиша още впечатления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито! Пусни някой тест на Time spy , Fire strike или вграден бенчмарк от игра като Shadow of the tomb raider ,там ще я поизпотиш по-сериозно. Сподели резултатите , ако имаш възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам инсталирани игри и нямам време да качвам и да тествам на тях. Но ако кажеш някоя програма ще я сваля и ще тествам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен  aidа  има ли друг начин да си следя температурата на видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен  aidа  има ли друг начин да си следя температурата на видеокартата?

MSI Afterburner, HWinfo64.

За последно кой модел закупи - Ventus OC, Ventus или Ventus V2 ?

Ако имаш време може да изтеглиш и Unigine Heaven (линк). Ще е интересно как ще се справи спрямо 2080 Ventus OC на go.d-bq от материала му в overclockers.ru. Ще е добре да споделиш и каква е кутията, вентилатори и останалия хардуер. Според мен тази карта ще държи доста високи температури (75+ градуса с шумни перки) с това охлаждане, но може и да не е чак толкова зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ventus v2. Процесора е i7 7820x, 64 ggb ddr4, кутията е делукс и има само един допълнителен вентилатор до охладителя на процесора. Следващите две три седмици имам да приключа доста работа и няма да имам време да тествем игри, но яко ще напъна картата да ренди картинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ventus v2. Процесора е i7 7820x, 64 ggb ddr4, кутията е делукс и има само един допълнителен вентилатор до охладителя на процесора. Следващите две три седмици имам да приключа доста работа и няма да имам време да тествем игри, но яко ще напъна картата да ренди картинки.

Малко ми е трудно да осмисля това което прочетох. Дано и захранването ти да не е Delux. Охладителя на процесора Freezer 33 E-sports Edition ли е ? В тази кутия (не казваш точно каква е, но е Deluxe...), с този хардуер няма да се изненадвам ако картата прегрява в Heaven.

Сподели и дали има свистене от дроселите или т.нар. Coil whine. Изключи V-sync когато тестваш 3D Mark и Heaven.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен по-скоро ми е интересно с какво охлажда  процесора във въпросната кутия и как се държи той (с клок или без) .  Иначе Fire strike мисля е най-тежкия от към градуси тест .  Stoyan12 пусни Hwinfo и минимизирай и моля те пусни fire strike или поне Time spy, Heaven .  След това сподели една снимка, ако не ти представлява проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора го охлажда арктик фреез 33 еспорт, не съм го клоквал и вдига до към 91 градуса гадината. Картата е супер тиха и не може да вдигне повече от 65 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cpu-то няма как да го клокнеш с този кулер и тази кутия .  Картата с какво я тества та вдига само 65 градуса ?  Сподели някоя снимка от въпросните бенчове . Отделят не повече от 5 мин за инсталацията им , както и ~10 за самия тест. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

test.png.4ab4a3150212c643a18339efce8625d6.png

Картата е с драйвери от диска с който ми я  продадоха. Може би ако сложа най-новите драйвери ще има някакво подобрение.

Карата се оказа с памет микрон :), бях чел че тези със самсунг са по добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Stoyan12 Пусни тестовете на loop, за поне 10-15 минути или поне докато температурата на картата достигне еквилибриум. За три минути, нито картата ще достигне еквилибриум, нито ще се разбере дали кутията ти е адекватна за целта.

Със същата/идентична охладителна система като на 2060 и 2070 Ventus гаранция че картата ще се спре доста над 69°C. Картата би трябвало също като изброените да има два 4-пин конектори за двата вентилатора. Има вероятност този, който е от дясно и е за VRM да е доста по-агресивен. Във On-Screen-Display-а в MSI Afterburner най-вероятно ще имаш опция за мониторинг на двата, ако не пробвай GPU-Z (линк).

Да не си помислиш че те натискам - когато имаш време. По-добре си отдели времето за да предоставиш полезна информация за картата и работата й в твоята конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...