Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От октомври 2016 до момента ползвам LG G4. Имах намерение да съм с него максимално дълго, защото не ми харесват новите модели със запечатани батерии, издължени дисплеи с бретон/прорез/капка... Наскоро му взех и резервна батерия... Обаче времето му се отрази по няколко начина: няма ъпдейти(по принцип не ми е голям проблем, ако системата работи добре), дисплея сякаш загуби чувствителност при жестовете за "събуждане", камерата поне за времето си беше добре като хардуер, но като софтуер/настройки не съм впечатлен и последно - най-лошото за мен - прецакаха се пластинките на аудиобуксата и включването на слушалки вече е проблематично. Ходя често по разни музикални и др. събития и телефона го ползвам основно за да си правя аудиозаписи за личния архив :) Друг(софтуерен) минус на моя модел е, че ако съм пуснал запис на звук и направя снимка с камерата - аудиозаписа спира. Това е нещо, което ще взема предвид при избора на новия телефон. Тоест - ако програмистите са предвидили и двете функции да могат да работят едновременно - бих предпочел да има възможно по-добра камера. В противен случай бих предпочел да не давам Х лева за n-броя камери и после като отворя снимката на компютъра - пак да ме е срам да я гледам. Имам и фотоапарат - Panasonic DMC-TZ40, но и той не е толкова добър, колкото очаквах а и понякога просто не е удобно и пак използвам телефона...

За цената - сегашния ми телефон го взех за около 600 лв. така, че и за новия евентуално бих дал приблизително толкова. В последно време разглеждам нови модели на Самсунг - М20/М30 и А50/А70. За последните четох, че нямат оптична стабилизация на камерата - това доколко е важно? За китайските марки съм резервиран а и нямам достатъчно информация. Други неща, които са ми важни: да има аудиобукса(естествено), FM радио, хубаво е да има светодиодна индикация, но видях, че ако дисплея е OLED - може това да се прехвърли към него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам от написаното по-горе, търсите телефон без моновеждата в горната част на дисплея, за предпочитане да не е китайски бранд и да не е със силно издължен дисплей, предполагам търсите нещо в пропорция 16:9? Както и добра камера, а цената да е около 600лв. 

Nokia 8 много падна, като цена в момента е под 600лв и си заслужава. Дисплея е без моно вежда, не е издължен, с класическа пропорция 16:9. Процесорът е отличен Snapdragon 835 с 6 рам. Също Sony Xperia XZ1 Compact е отличен апарат, пък без веждата на дисплея, стандартна пропорция 16:9 , също с процесор Snapdragon 835 , но със 70-тина лв по-скъп от нокиата. 

Относно камерите, някакво свръх високо качество не може да се очаква в този ценови клас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уви, изглежда ако държа на "чист" дисплей, ще трябва да се върна поне 2 години назад. За прореза на дисплея бих могъл да направя компромис - ако същият е по-малък. Тази Нокия няма FM радио(предпочитам да има, макар да ми се струва че от някое време насам качеството на радиоприемане се влошава - може би заради все повечето метални конструкции и излъчващи устройства в градовете) - иначе другите параметри изглеждат добре с изключение на дисплея. 720р ми се струва малко но пък 1440 ми е много и мисля че така се товари излишно батерията.

Някакви мнения за Motorola Moto G7 Plus?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sten90 написа:

Уви, изглежда ако държа на "чист" дисплей, ще трябва да се върна поне 2 години назад. За прореза на дисплея бих могъл да направя компромис - ако същият е по-малък. Тази Нокия няма FM радио(предпочитам да има, макар да ми се струва че от някое време насам качеството на радиоприемане се влошава - може би заради все повечето метални конструкции и излъчващи устройства в градовете) - иначе другите параметри изглеждат добре с изключение на дисплея. 720р ми се струва малко но пък 1440 ми е много и мисля че така се товари излишно батерията.

Някакви мнения за Motorola Moto G7 Plus?

Моторолата е с значително по-слаби CPU и GPU, а резолюцията не е много по-ниска. Впрочем точно живота на батерията на тази моторола е доста кратък, дават ѝ 59 часа, докато при Nokia 8 е 87 часа. Разходът на енергия на дисплея не е свързан само с резолюцията, а и с размера, що се отнася до IPS. Колкото по-голям е дисплея, толкова по-голяма площ трябва да покрие подсветката, а тя няма общо с резолюцията, от там и крайния резултат като разход на енергия от дисплея, не е кой знае колко голям. Също така, като капацитет на батерията моторолата е 3000mah срещу 3800 при Nokia 8. По-добре малко по-стар, но по-висок клас апарат от към хардуерна гледна точка, от към софтуер обаче би трябвало да е обратното, макар не всеки път да важи това правилно. Някои производители не си дават много зор с дълга софтуерна поддръжка. За сега Nokia се справят добре, аз лично ползвам Nokia 5 2017, който излезе с андроид 7, мина през 8, в момента е с последния 9-ката и все още е поддържан софтуерно и получава актуализации. Nokia 8 би трябвало да я поддържат сравнително дълго време, защото тя е нещо като флагманско устройство за времето си, а флагманите принципно се поддържат софтуерно най-дълго време. 

Sony Xperia XZ1 Compact също все още се поддържа софтуерно, с последна версия андроид е. Батерията му не е сред най-големите 2700 mAh , но пък му дават цели 108 часа живот. 

От тази моторола, като цяло има по-добри хардуерно устройства, дори бюджетния Nokia 7 plus (2018) e с по-мощен хардуер. Nokia 8.1 пък е едва на 4 месеца, силно се доближава хардуерно до Nokia 8, но е и със 100-тина лв по-скъп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро и аз вземах телефон, но беше супербюджетен.

Хубаво е според мен да се вземе актуален нов модел телефон, за да е да е по дълга поддръжката.

Ако е с Android One (оригиналният от Google), поддръжката е минимум 2-3 години.

Защо, така си настроен зле спрямо китайските телефони. По старият ми телефон ми беше корейски LG  G2 mini, смених го с P9 Lite. (на който спуках дисплей миналата седмица)

И мога да кажа, че бях очарован от китаеца, както го наричаш. Нямаше да го сменя, ако не беше станал инцидента.

Щом бюджета е за среден клас телефон гледай батерията, поне да е 4000 mAh, fast charging, USB Type-C.

Погледни разгледай ревюта и не бързай, щом имаш работещ телефон.

Успех в избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sten90, аз съм малко "тотално почти нищо не разбрал" от описанието ти, но имам телефон, който евентуално, може би, би ти свършил работа. Нещата, описани от теб, са малко неразбираеми за мен. Конкретно с какво записваш звук докато снимаш? С някаква апп за записа на звук и отделно включваш камерата или? Също, фотограф съм. Какви са твоите представи за "по-добра камера"? Колкото до оптичната стабилизиция, това е начин за избягване на вибрациите и местенията на телефона. Нещо като IS (при Канон) и VR (при Никон), ама за видео. Много е полезно, ако записваш докато ходиш, тичаш и т.н.  За запис на звук, без знаюение дали си с DSLR, телефон и т.н., силно препоръчвам отделен микрофон с пухче, дори най-ефтиният.

Ако имаш желание, мога да ти направя "ревю" на въпросния телефон по твой избор. Ще ми казваш къде какво да кликам по време на видео с камера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Masakra написа:

sten90, аз съм малко "тотално почти нищо не разбрал" от описанието ти, но имам телефон, който евентуално, може би, би ти свършил работа. Нещата, описани от теб, са малко неразбираеми за мен. Конкретно с какво записваш звук докато снимаш? С някаква апп за записа на звук и отделно включваш камерата или? Също, фотограф съм. Какви са твоите представи за "по-добра камера"? Колкото до оптичната стабилизиция, това е начин за избягване на вибрациите и местенията на телефона. Нещо като IS (при Канон) и VR (при Никон), ама за видео. Много е полезно, ако записваш докато ходиш, тичаш и т.н.  За запис на звук, без знаюение дали си с DSLR, телефон и т.н., силно препоръчвам отделен микрофон с пухче, дори най-ефтиният.

Ако имаш желание, мога да ти направя "ревю" на въпросния телефон по твой избор. Ще ми казваш къде какво да кликам по време на видео с камера

Записвам звук със стандартното приложение на модела  - онова с микрофончето. Забелязах, че когато отворя приложението на камерата И щракна за снимка и ми излиза съобщение "звуковите файлове са записани". Онзи ден с един колега пробвахме това на неговите телефони - на служебния Самсунг се получи същото, а на личния му телефон(китайски) двете функции работеха без конфликт. За камерата на моя G4 бих казал, че като хардуер е добре(или беше за времето си), но като софтуер е слаб. В смисъл че на стария ми Самсунг Galaxy Xcover камерата беше само 3 МР, но можеше да се избират няколко резолюции, източник на осветление вкл. автоматичен избор, вид на сцената - текст, пейзаж, нощна и др. На фотоапарата пък ISO започва от 100 и продължава в геометрична прогресия х2, докато на телефона е от 50 и със стъпка 50. Също на телефона сякаш ми е по-лесно да регулирам настройките(ISO и време на експонацията), отколкото на фотоапарата с хардуерните бутони. А това ми е важно понеже искам по-бързо да щракна 2-3 прилични снимки на артистите докато се покланят и после да продължа с аплодисментите. :) Затова предпочитам и аудиозаписа и снимките да могат да вървят паралелно. Все пак да включвам отделен микрофон дори в телефона - ще привличам твърде много внимание - особено ако съм в опера или театър. :) 

Жалко че се получава така с батерията на Моторолата. Иначе бих направил компромис относно "стъкления сандвич"... Относно хардуера - вече не се впечатлявам особено от мегахерците на процесора и гигабайтите на RAM. Особено като си помисля че първият ми компютър имаше 6,4 гигабайта HDD. :) Ще чакам и други предложения.

П.П. В gsmarena за Моторолата дават 59 часа endurance, докато за G4 е 54 часа, което е макар и минимално "подобрение" така че Моторолата засега остава в списъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам приложението за снимки и видео Open Camera.

Което превъзхожда стоковите app-ове за камерата от прoизводителя.

Даже и прави снимки в  RAW формат, стига камерата да го поддържа като хардуер.

(извиква се Camera2 API  от настройките)

Ако трябва снимката да се редактира и публикува на мига от телефона се ползва Snapseed

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lg g6 също покрива всичките ти изисквания. Само не съм пробвал конфликта на камерата с диктофона. Подарих го моя и няма как да пробвам вече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих казал, че имам смесени чувства към LG по отношение на мобилните телефони. На моят G4 харесвам извитата форма(и коженият гръб - преди да се протърка :) ), но не харесвам прекалено голямата резолюция на дисплея - текста на уебсайтовете често е прекалено ситен. Харесвам, че като го включих още след покупката и се обнови от Андроид 5 на 6, но не харесвам, че си остана така - макар по сайтовете да пише, че може да се ъпгрейдне до 7...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Г6 резолюцията мисля може да се понижи от настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите модели повечето са с несменяеми батерии ,така ,че ако държиш за по-дълга работа се ориентирай към нещо от порядъка над 4 000 mah

LINK

Лично аз бих взел този :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Новите модели повечето са с несменяеми батерии ,така ,че ако държиш за по-дълга работа се ориентирай към нещо от порядъка над 4 000 mah

LINK

Лично аз бих взел този :)

Това е специализиран, удароустойчив телефон, от който далеч не всеки има нужда. Носил ли си такъв телефон, поне за малко? Това е адски неудобна голяма, тежка и дебела тухла, напълно непрактична и неудобна, за нормална употреба. Това са телефони ходещи по разни експедиции, или работещи тежка и мръсна работа, където нормален смартфон не би оцелял. В нормални експлоатационни условия, това е супер непрактичен избор. Също така Doogee са известни с ужасната си софтуерна поддръжка, на фона на останалите.
Далеч не всичко опира до голямата батерия. Хардуера и софтуерната оптимизация са не по-малко важни, а при въпросния Doogee и в двете отношения нещата не са розови. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Войнико тва с 5,2 инчов дисплей ,не е чак такава тухла :) А и батерията му е супер издръжлива ,лесно му се слага къстъм рековъри след време .............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Ивайло Димов написа:

...

Има няколко китайски производители, които оглавяват класацията на тотален долнопробен лайнофон. Това са:

• Doogee ( китаецът държи да се произнася дуги ),
  • Cubot,
  • Ulefone,
  • Umidigi,
  • Elephone,
  • Prestigio,
  • Archos,
  • Leagoo,
  • Bluboo,
  • Blackview.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен Доджъ ме кефи ::) като тухла 4-ка е

А и съм имал още 2 други китайски таблети що падане и бой изядоха преди да отидат във вечните ловни полета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последно време започнах да се замислям за китайските смартфони... И.. Дефакто с нищо не отстъпват, а дори и превъзхождат корейските и псевдоамериканските. Особено под Андроид.. Един Галакси G (майнта си) 2017 сега му изтича поддръжката, та дали и вече не е... Хардуер - греда. Софтуер - също. Цена - в космоса. И за чий *** да не си взема по-добър хардуер със същия скапан софтуер на далеч по-добра цена... При китайските телефони барен има избор и то голям като хардуерни спецификации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Masakra написа:

В последно време започнах да се замислям за китайските смартфони... И.. Дефакто с нищо не отстъпват, а дори и превъзхождат корейските и псевдоамериканските. Особено под Андроид.. Един Галакси G (майнта си) 2017 сега му изтича поддръжката, та дали и вече не е... Хардуер - греда. Софтуер - също. Цена - в космоса. И за чий *** да не си взема по-добър хардуер със същия скапан софтуер на далеч по-добра цена... При китайските телефони барен има избор и то голям като хардуерни спецификации.

Ако се спираш, марките са две: Xiaomi, Huawei.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.04.2019 г. в 19:48, Ивайло Димов написа:

Войнико тва с 5,2 инчов дисплей ,не е чак такава тухла :) А и батерията му е супер издръжлива ,лесно му се слага къстъм рековъри след време .............

Понякога и аз съм се заглеждал в тези гумирани тухли, но макар че предният ми телефон беше Galaxy Xcover - чак до там не бих стигнал. Работата ми включва някои рискове, но не и от удавяне. :) На море и на басейн по принцип не ходя, така че реално защитеност от напръскване/частично намокряне ми е достатъчна. При това на споменатия Xcover това не пречеше батерията да е сменяема...

преди 20 часа, oic написа:

Ако се спираш, марките са две: Xiaomi, Huawei.

Това, бих казал че е полезна информация. А Honor къде се позиционира?

Четох ревю на Motorola G7+ в gsmarena. Някъде в заключението пишат, че някои производители се опитват в даден модел да "натъпчат" каквото може според ценовия клас на телефона, докато други в един модел наблягат на видео/аудио, например, а в друг - на батерия и т.н. Ще опитам пак да изясня какви са ми предпочитанията. Първо - естествено - държа да има надежден хардуер и софтуер - да няма "собствен характер" и да не се поврежда при нормална експлоатация.  Сериозен плюс е да има добра(макар и не чак флагманска) камера(по възможност с OIS) и още повече - ако няма гореспоменатият конфликт на камерата с диктофона. Бих оценил също и наличие на стереоговорители и FM радио.

Голям прорез, както и конструкция тип "стъклен сандвич" не ми харесва(по-скоро бих предпочел пластмасов гръб), но бих се примирил с това, ако повечето от горните точки са налице. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята беше за корава батерия ,но ако предпочиташ бранд .....Самсунг м30 идва с голяма 5000 mAh  батерия и се вписва в бюджета ти .

Това ми е самсунга а5 който пак е 5,2 инча ...........

IMG_20190402_200205.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Ивайло Димов написа:

Идеята беше за корава батерия ,но ако предпочиташ бранд .....Самсунг м30 идва с голяма 5000 mAh  батерия и се вписва в бюджета ти .

Ами аз наскоро четох в този смисъл за един уникален телефон с марка Energizer - май беше с 10 000 mAh батерия и основното му маркетингово предимство е, че макар и видимо абсурдно дебел - беше малко по-тънък от нормален телефон в комбинация с външна батерия с такъв капацитет. :) 

Всъщност доскоро бях на мнение, че е по-добре да си взема резервна вътрешна батерия за телефона, отколкото външна такава. Направих така и за стария Xcover и за сегашния и вече съм на друго мнение. Външната батерия е по-универсална - мога да я ползвам и със следващия модел телефон, а ако мога да си зареждам и фотоапарата - още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая външна батерия ше я държиш ли :) Заеби взимаш телефон с голяма батерия ,а и няма да ходиш на северния полюс дето нема де да зареждаш .Пич при съвременните технологии един среден клас телефон е морално остарял след 2-3 години ,леновото ми от подпоса е 2000 mAh  батерия на 5 години държи 3-4 часа стабилно браузване .Тай ,че нещо от порядъка между 4000-5000 mAh те устройва .Пак ти казвам ,ако държиш на марков бранд  изчакай за Самсунг м 30 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе споменах, но да питам конкретно - може ли съвременен фотоапарат да се зарежда от външна батерия както смартфон? И втори въпрос - какво представлява всъщност т.нар. TOF? Някъде го четох че идва от Time Of Flight, другаде - че е някакъв лазерен далекомер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, sten90 написа:

И втори въпрос - какво представлява всъщност т.нар. TOF? Някъде го четох че идва от Time Of Flight, другаде - че е някакъв лазерен далекомер...

https://www.digital.bg/kakvo-predstavlqva-tehnologiqta-time-of-flight-(tof)-v-kamerite-na-smartfonite-article780002.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване