Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не знам кво толкова спорите ,за всеки влак си има пътници :) Лично аз никога не бих си взел нищо на тия идиоти от Епъл .Цените им са безумни ,а хардуера им не е по-различен от масовите брандове .Всеки според вкуса му .Специално за Мак лаптопите там единственото хубаво нещо са им ретина дисплеите с уникална резолюция .Но само заради един досплей .........цената им не си струва .Колкото до прехвалената Apple OS  ..........никъв проблем не е да се инсталира на повечето модерни лаптопи или настолни машини .Само малко четене трябва де :) Кое ,как и защо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Soviet Soldier написа:

Тук достатъчно добре е обяснено, кой и защо купува Iphone: 
https://www.vbox7.com/play:57aae66db1

Точно това показва,че си човек на общите приказки и без грам опит.То по твойта логика, ще излезе,че и мерцедеса и бмв не са качествени автомобили, понеже особенно в България е пълно с комплексирани и бедни хора, които ги карат.Особенно като видя някоя ес-класа да спира на колонката за газ,и да ми налива за 20лв газ,ми става ясно какъв типаж седи зад волана.Ама това е само в България, света не е само България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, franchesko написа:

Точно това показва,че си човек на общите приказки и без грам опит.То по твойта логика, ще излезе,че и мерцедеса и бмв не са качествени автомобили, понеже особенно в България е пълно с комплексирани и бедни хора, които ги карат.Особенно като видя някоя ес-класа да спира на колонката за газ,и да ми налива за 20лв газ,ми става ясно какъв типаж седи зад волана.Ама това е само в България, света не е само България.

Да, само дето по характеристики, екстри и това, което показват на пистите немските бегачки е впечатляващо, за разлика от характеристиките, и това което показва дъртия Iphone в бенчмарк тестовете. По тази причина и примерът е абсолютно неадекватен. Кажи ми един китайски автомобил, който е 2 пъти по-евтин от даден мерцедес,а по-характеристики и на Nürburgring превъзхожда М-Power и AMG? Не се сещаш, нали? А аз се сещам за китайски телефон за 300лв, който превъзхожда Iphone 6 за 600лв. 

Ти си човек на общите приказки, без грам желани да бъде реалист и да погледне цифрите и точните показатели на две устройства, и ми дава неадекватни примери с автомобили. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано аз от бенчмаркове не се интересувам особено - игри, изискващи бързи реакции и тежка графика на телефона няма да играя. И все пак изкривяващ се корпус, слаб обхват, бързо падаща след ъпдейта батерия, инсталиране на I-tunes само за да си прехвърлям файлове и др. такива не са от "екстрите", които търся. От някое време насам смартфоните ги използваме за какво ли не и все по-малко като телефони. И за това "какво ли не" е по-добре да има голям и най-вече - широк - екран. За предпочитане да не е 19:9, 19,5:9 или даже 21:9...

В "летния" ми панталон Mi Max 3 се побира(малко по-сложно е ако трябва да се навеждам :) ). Със "зимния" панталон(дънките) ще е по-зле - може би ще трябва да нося този телефон в задния джоб, макар че ще стърчи доста(може да измисля начин да го вържа с верижка - като часовниците от едно време ;) ) или пък ще го нося в якето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес успях да пробвам камерата на Mi Max 3. Като цяло не съм впечатлен. Изглежда програмистите са мислели повече за автоматичния режим(там снимките са малко по-лоши или почти равни на тези от моя G4). На ръчен режим като променя стойността на експонацията или ISO - това по никакъв начин не се отразява на екрана. Трябва да направя снимката, да я отворя и чак тогава виждам какво се е получило. Което е доста неудобно, ако трябва да снимам покланящи се музиканти, които след секунди си тръгват... Някой знае ли дали това може да се промени, ако използвам външно приложение за камерата?

Пробвах и настройките за камерата на Моторола G7+. Там дисплея реагира на промяната в експонацията, но пак настройките са направени да те "притискат" към автоматичен режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с приложението Open Camera. Ако телефона има опцията да снима в RAW (.dng), приложението го поддържа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако камерата е кофти хардуерно, и дори с заводското приложение за нея не са успели да я оптимизират, разни допълнителни, като "Open Camera" са напълно безполезни. Пробвах преди време въпросното приложение и поне при моя телефон снимките се получават осезаемо по-лоши, отколкото когато ползвам заводското приложение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Soviet Soldier написа:

Ако камерата е кофти хардуерно, и дори с заводското приложение за нея не са успели да я оптимизират, разни допълнителни, като "Open Camera" са напълно безполезни. Пробвах преди време въпросното приложение и поне при моя телефон снимките се получават осезаемо по-лоши, отколкото когато ползвам заводското приложение. 

Напълно вярно.

Но задължително се прави настройката:

Settings/"Use Camera2 API" must be enabled.

И разбира се се избира RAW, формат на снимане от опциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.05.2019 г. в 15:35, oic написа:

Опитай с приложението Open Camera. Ако телефона има опцията да снима в RAW (.dng), приложението го поддържа. 

За съжаление точно с онзи телефон едва ли ще мога да "опитам" това. Онзи ден докато му пробвах собствената камера, в един момент го изтървах на плочките. Нямаше видими поражения, но едва ли ще ми се зарадват ако пак цъфна там и на всичкото отгоре поискам да инсталирам на телефона разни приложения. :) Разчитам на мнения от други потребители. Каква е идеята за този RAW формат - да може външното приложение да работи пълноценно със "суровите данни" ли? А може би трябва да взема онзи телефон само заради големия екран и батерия(така и не се сетих да му пробвам и звука - а има стерео говорители) и да снимам с нещо друго - по-подходящо за качествено и ненатрапващо се заснемане на вечерни събития...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако все още се чудиш !

Аз напук на мнението за Motorola, ще ти предложа един нов модел. Motorola One Vision . Среден клас с прилична цена от 549лв. Макар и с не толкова мощен процесор работата с него е безпроблемна, бърза и без лагове ( компенсира го чистия андроид ). И точно обратното няма никакви проблеми със софтуерната и изобщо поддръжка. А камерата за среден клас смартфон е направо уникална.

Ето и едно по-подробно ревю 

https://www.tabletowo.pl/motorola-one-vision-recenzja/

https://postimg.cc/gallery/23vxd5e7e/ - и няколко снимки

...ще пусна и мои по-късно, ако те интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, mititaki написа:

Ако все още се чудиш !

Аз напук на мнението за Motorola, ще ти предложа един нов модел. Motorola One Vision . Среден клас с прилична цена от 549лв. Макар и с не толкова мощен процесор работата с него е безпроблемна, бърза и без лагове ( компенсира го чистия андроид ). И точно обратното няма никакви проблеми със софтуерната и изобщо поддръжка. А камерата за среден клас смартфон е направо уникална.

Ето и едно по-подробно ревю 

https://www.tabletowo.pl/motorola-one-vision-recenzja/

https://postimg.cc/gallery/23vxd5e7e/ - и няколко снимки

...ще пусна и мои по-късно, ако те интересува.

Забелязах го този модел, понеже напоследък следя ситуацията с мобилните телефони, макар и не в дълбочина. Тези снимки изглеждат добре - на автоматичен режим ли са правени? Да разбирам ли, че вече имаш този модел? Можеш ли да покажеш няколко снимки при ниска осветеност - в идеалния случай - от някое кафене или нещо такова със сцена с прожектори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези снимки не са мои, просто ти ги препращам. Да на автоматичен режим са правени. Камерата на Moto One Vision притежава технологии характерни за висок клас смартфони.

ето малко инфо за камерата от калдата:

Mоtоrоlа оnе vіѕіоn идвa c нaй-ycъвъpшeнcтвaнaтa ĸaмepa нa Моtоrоlа дo тoзи мoмeнт – пoдcилeнa c изĸycтвeн интeлeĸт (АІ) и 48 MP ceнзop, ĸoятo изпoлзвa инoвaтивнaтa тexнoлoгия Quаd Ріхеl. Tя ĸoмбиниpa чeтиpи пиĸceлa в eдин гoлям, 1.6µm  пиĸceл, a c 48 MP ceнзop ce гapaнтиpa чeтиpи пъти пo-виcoĸa чyвcтвитeлнocт ĸъм cвeтлинa. Taĸa щe ce нacлaдитe нa нeвepoятнo яcни 12 MP cнимĸи c пoдoбpeнa яpĸocт и знaчитeлнo peдyциpaн визyaлeн шyм. 48 MP зaднa ĸaмepa paзпoлaгa и c oптичнa cтaбилизaция нa изoбpaжeниeтo (ОІЅ) и нoвия peжим Nіght Vіѕіоn. Oптичнaтa cтaбилизaция ĸoмпeнcиpa paзфoĸycиpaнeтo нa cнимĸитe и видeaтa, дoĸaтo Nіght Vіѕіоn ви пoзвoлявa дa пpaвитe яcни и яpĸи cнимĸи дopи пpeз нoщтa. Вижте повече: https://www.kaldata.com/телефони/представиха-официално-motorola-one-vision-310085.html 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, mititaki написа:

. А камерата за среден клас смартфон е направо уникална.

Не знам какво и е уникалното на камерата, ама за ваше сведение към днешна дата всеки един китаец в ценовия диапазон от 70 долара нагоре снима чудесно на достатъчна дневна светлина.
Както колегата ви помоли по-горе, дайте снимки при ниска осветеност с пипани настройки или на автомат и ще видим уникалността на камерата има ли я или я няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето първата ми снимка. Писах за мои снимки по-късно, ама няма кой да чете ! За нощни утре може би. От днес съм с телефона, до сега пробвах на колега Моторолата.

EFFECTS.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, първо имам един по-общ въпрос: какъв е смисъла на този Quad Bayer? Тоест не е ли по-логично просто да направят сензора с по-малък брой и по-големи пиксели и няма да се губи толкова място между самите пиксели, още повече, че 48 MP сензор на практика прави 12 MP снимки?

Относно тази моторола - камерата според мен е добра, без да е чак уникална, но в самия телефон не ми харесва, че е много тесен(ако не бъркам - формата му е 21:9), а също и около предната камера(която на практика никога няма да използвам) има доста голяма дупка(както пише в едно ревю - чак се е наложило да "удебелят" лентата за системните нотификации, за да не изглежда несъразмерно).

Опитах да потърся още някои потенциални варианти:

- Huawei Mate 20X - като хардуер изглежда доста добре, има внушителен екран и миниатюрен прорез, пълноценни стерео говорители и др., но още не съм проверил дали се намира в България, а дори да го има - сигурно ще е над 1000 лв.

- Lg V30 - съдейки по сегашния ми телефон имам някои резерви към марката(вкл. заради забавени/липсващи ъпдейти, бързопадаща батерия и някои софтуерни недомислици), но V30 също има доста добра камера(би трябвало да е по-добра от на G4) и също в едно ревю четох, че има възможност да прави аудиозапис с двата микрофона - ако телефона е в хоризонтална позиция(тук обаче не ми е ясно дали мога да започна записа в "хоризонтален режим" и после просто да го оставя да лежи на масичката, или ще трябва да го държа в ръка постоянно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Quad Bayer / Чрез комбиниране на четири пиксела в един голям пиксел от 1,6 µm, 48 MP сензор осигурява невероятно контрастни 12 MP снимки с подобрена яркост и намален дигитален шум. Камерата на One Vision е снабдена и с някои дуги полезни функции - AI, Функцията за HDR в реално време, Shot optimization, Night Vision, оптична стабилизация и т.н. 

За да не бъда голословен ето два линка които доста подробно описват  смисъла на Quad Bayer:

https://www.dpreview.com/news/0249781150/sony-imx586-smartphone-sensor-comes-with-48mp-and-quad-bayer-design

https://www.ubergizmo.com/articles/quad-bayer-camera-sensor/

... и да пак казвам за такъв клас смартфон с цена до 250 евро камерата е уникална. Поне аз не се сещам за телефон на тази цена с такива функции на камерата. Аз го намерих нов за 430 лв. А за визията е въпрос на вкус. На мен ми допада и за това го предложих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тази я пробвах през деня при затворени плътни щори и пердета с нощния режим : 
https://i.postimg.cc/tRf9H51w/IMG-201906...949811.jpg
... осъзнавам, че не удачен примера за режим Night Vision. Все пак си просветваше слънцето леко. Ще се опитам да я вкарам в банята за пробна снимка, там няма прозорци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.06.2019 г. в 20:22, mititaki написа:

Камерата на Moto One Vision притежава технологии характерни за висок клас смартфони.

преди 10 часа, mititaki написа:

... и да пак казвам за такъв клас смартфон с цена до 250 евро камерата е уникална.  

Вие вече си противоречите сам на себе си и това, че една снимка при ниска осветеност сума време не ни показвате, за мен казва всичко.
Ползвайте си апарата със здраве и му се кефете на макс - това е идеята всеки да си купува апарат, който го радва.

преди 1 час, mititaki написа:

... осъзнавам, че не удачен примера за режим Night Vision. Все пак си просветваше слънцето леко. Ще се опитам да я вкарам в банята за пробна снимка, там няма прозорци.

Човек, какви са тия гимнастики?!?!
Довечера към 22 часа една снимка от балкон/тераса или като излезете на улицата е достатъчна, вместо да правите такива сложнотии...
Понятието "ниска осветеност" не означава, че трябва да се снима затворено изолирано помещение без грам светлина от крушка, екран на ТВ или лаптоп. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, mititaki написа:

Дори да не избера "твоя" телефон - благодаря за отделеното време! Иначе напоследък си мисля - и както писа и algor - телефони от среден и дори нисък клас могат да правят добри снимки на светло. А на тъмно - докато не измислят някакви лазерни камери или друга такава "извънземна" технология - мисля че и там не трябва да очаквам чудеса. Например ми направи впечатление, че като извърна поглед от осветената отгоре от прожектори сцена към хора, танцуващи пред нея на доста по-тъмно - окото ми почти веднага се пренастройва за разлика от камерата на телефона/фотоапарата... Та затова освен камерата, реших да обръщам внимание и на някои други възможности на телефона - например на аудиозаписа. Ръководството на LG V30 ми изглежда малко постно(както и на моя G4), но това наистина ме заинтригува:

Audio recording features
The HD Audio Recorder allows you to configure the audio settings
manually so that you can record audio based on your environment.
Recording modes
You can record a high definition audio file by selecting and configuring the
desired audio mode to suit the recording environment.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес четох една статия за този фотосензор - в gsmarena. Някои неща ги знаех от по-рано - че не трябва да се вярва на маркетинговите заявления, ако противоречат на учелника по физика. :) Научих някои нови - например че учетворяването на броя пиксели може да намали "щетите", ако в някоя точка от сензора се появи голям "шум". Обаче не ми стана ясно защо - както пишат там - някои флагмани(вероятно са имали предвид тези на Самсунг и LG) са с "класически" 16 и даже 12 MP сензори. Дали е защото просто въпросните модели са по-стари или инженерите/проектантите са решили, че това си има други предимства...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, sten90 написа:

Днес четох една статия за този фотосензор - в gsmarena. Някои неща ги знаех от по-рано - че не трябва да се вярва на маркетинговите заявления, ако противоречат на учелника по физика. :) Научих някои нови - например че учетворяването на броя пиксели може да намали "щетите", ако в някоя точка от сензора се появи голям "шум". Обаче не ми стана ясно защо - както пишат там - някои флагмани(вероятно са имали предвид тези на Самсунг и LG) са с "класически" 16 и даже 12 MP сензори. Дали е защото просто въпросните модели са по-стари или инженерите/проектантите са решили, че това си има други предимства...

Нещата са много сложни и от това, колко мегапиксела е една камера, не може да се съди за качеството ѝ. Като за начало са важни лещите, тяхното качество  и размер, защото светлината преминава през тях, попада на матрицата (нейния размер е в мегапиксели) след това процесорът обработва постъпилата информация от сензора и я преобразува във фото или видео. Многото камери увеличават общия брой мегапиксели, сумарно и пространството на лещите се увеличава, пропускат повече светлина до матриците. Обаче и броят на камерите не е гарант за качествени снимки, защото примерно Google Pixel са с 1 камера, но при тях софтуерната оптимизация е отлична и снимките са много добри. При Nokia 9 камерите са 5, но имаха огромни и още недоработени софтуерни проблеми, които се наложи да решават заедно със компания Qualcomm. За това и Nokia 9 излезе с миналогодишн флагмански процесор, просто той бе оптимизиран за нея, но въпреки това обработката на снимките (съчетаването на информациятна от всичките тези сензори) става доста бавно. Та качеството на снимката зависи силно, не само от хардуер, но е от софтуерните оптимизации. Вероятно могат да се направят смартфони с повече камери, с много по-голям общ брой мегапиксели, но в момента, дори и 5 доста затрудняват съвременните флагмански процесори, да не говорим за повече. Отделно има и други сензори, като лазерен далекомер за фокусирането, та процесорът и софтуера трябва да решават доста сложни задачи, което отнема време. Производителите имат доста проблеми и доста работа за вършене. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.