Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Както си гледах сайта livescore това ми излезе на снимката

Заснемане.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво неясно има? Няма как в една "мрежа" да живеят две устройства с едно и също IP.

Провери какво става в рутера ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В рутера в днцп не видях непознати устройства имам един настолен с кабел и от там смартфони и лаптоп само по Wi fi .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В различна мрежа ли са настолния ти и телефоните?

Я виж в логовете на ОС-а ти устройство с какъв MAC адрес има същото IP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не използват ди домашната която съм изградил в насройките на рутера съм въвел ип настройките от доставчика .

Да не се е получило някакво претоварване нета не е спирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, adersa написа:

Не използват ди домашната която съм изградил в насройките на рутера съм въвел ип настройките от доставчика .

Аз не вдянах какво казваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, adersa написа:

в насройките на рутера съм въвел ип настройките от доставчика

Това на WAN порта - ОК! А какво е положението в LAN? И не на последно място - всички клиенти по DHCP ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно е IP-то на рутера ти в мрежата на доставчика, съвсем друго - IP-тата на твоите устройства в твоята мрежа. В DHCP виж не за непознати устройства, ами за устройства с еднакъв адрес. Ако на някое устройство е даден адрес по DHCP, а после ти заковеш ръчно на друго устройство същия адрес, става такъв конфликт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре след малко ще проверя.

преди 15 минути, killchain написа:

В DHCP виж не за непознати устройства, ами за устройства с еднакъв адрес

Преди малко влязох в рутера и при ип адресите всичко е наред но от 1 час не се е появявал проблема с конфликт

преди 16 минути, street racer написа:

Това на WAN порта - ОК! А какво е положението в LAN? И не на последно място - всички клиенти по DHCP ли са?

Еми гледам какво е състоянието на DHCP както и Wireless статистиката всичко е наред няма непознати устройства или непознат ип и мак адрес . На рутера съм задал максимални настройки дори съм скрил името на мрежата защото в нашият вход преди да си взема рутер и преди доставчика да засили защитата на мрежата много се опитваха да ме флуудят и съм сменял много пъти ип адреса си . Така че който дойде в нас на гости и преспиване и със смартфон пиша му ръчно името на мрежата и паролата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Така че който дойде в нас на гости и преспиване и със смартфон пиша му ръчно името на мрежата и паролата ."

Явно, като си тръгне гостенинът ти, му заповядваш да си даде телефона за изтриване на написаната мрежа.  На моя , а и на много други има функция, тези неща да се изберат и видими. Като нищо ще ти ги копирам и ще ти ползвам мрежата от Търново. Майтап бе Уили!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Просто две устройства са се опитали да си вземат един и същи IP адрес. Нищо страшно или фрапиращо няма. Рестартирай рутера и готово.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Така че който дойде в нас на гости и преспиване и със смартфон пиша му ръчно името на мрежата и паролата .

Излишни процедури, които усложняват живота ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване