Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви разкажа моята история и да ми помогнете да разбера какво да правя.

Миналата седмица изпратих лаптопа си до Лондон, продадох го за 1000лв., обаче шовека на когото го изпратих се оказа измамник, прашаше ми саобщения от "CITIBank" които в последствие разбрах, че са измамни. Звънчх в "Spedy:международен отдел" които ми казаха "следете пратката, и когато пристигне в Лондон ни известете, ние ще пратим саобшемие за да я върнат обратно при вас". Така и направих, освен че съобщенията в сайта на Спеедй идват с околу 4 часа закъснение(а всичко може да стане за 4 часа) денят в който пратката вече беше в Лондон беше събота. Обадих се отново на "Speedy" и познаите, Отдела не работииии. Дойде понеделник(днес) в 7 часа станах за да почна да звъня на отдела, но от там ми казват "пратката е доставена, нищо не можем да направим". Интересно, нали.

Веднаха след това звъня на "CITIBank Sofia" вдига ми жената работеща там и ми казва да кажа Емайла от който са пращани съобщенията, и какво чуват ушите ми, "вие не сте първия който се оплаква от този Емаил (<Citi-bankcarelineservice@accountant.com>).

Защо не вземете мерки и да съдите хората които използват вашата бака за измами?!

жената: ние не сме свързани с клона в Лондон?!

Та въпроса ми е аз какво мога да направя в този случай имам телефонния номер на измамника, предполагаем адрес.. Какво да правя ако не да получа парите, то поне да си върна лаптопа...

Искам да видите само каква наглост от негова страна....

Без име.png

Ако никой не може да ми помогле то тогава нека ви дам един съвет. Ако продавате нещо, и кат данни получите 

Name: John Hunter

Address: 42 FLEETWOOD WALK MURDISHAW RUNCORN 

City: CHESHIER 

Postal code: WA76DZ

Phone number: +447451249960

UNITED KINGDOM
Недейте!!

445902199_.thumb.png.65ba689106ba7a85639f0ed85f5fd5a5.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подайте оплакване в Полицията.

*опитайте само да е написано малко по-грамотно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Maleficient написа:

Подайте оплакване в Полицията.

*опитайте само да е написано малко по-грамотно

С полицията съм сигурен, че няма кво да стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да подадеш някакъв сигнал отколкто да си повтаряш че нищо няма да стане... Имах подобен случай с един телефон и две години по-късно откриха хората(телефона не), но все пак е нещо... От форума освен съвет няма какво получиш. Не се бави, а отивай да пуснеш жалба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Dobromir Kirov написа:

По-добре да подадеш някакъв сигнал отколкто да си повтаряш че нищо няма да стане... Имах подобен случай с един телефон и две години по-късно откриха хората(телефона не), но все пак е нещо... От форума освен съвет няма какво получиш. Не се бави, а отивай да пуснеш жалба.

Благодаря ти колега, ще го направя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, как така го продаде за 1 000лв. и го изпрати без да си вземеш парите или да направиш наложен платеж?

Всеки е страдал от измамници в интернет и повечето пъти не си струва да ги търсип. Примерно продавам през мой онлайн магазин обувки за 120 долара, обувките ги пращам на дропшипинг за 60 долара и 60 печалба, обаче пристигат на адреса и в същия ден човека си прави PayPal dispute, че не е получил пратката и гориш. В тази ситуация само с полиция можеш да се разправяш, въпреки че ние не сме се занимавали.

Друга пък и продавам тениска в Етси, 50лв. тениската, пристига си навреме, всичко точно - обаче ми казва, че й била 2 номера голяма, защото мислела, че са дамски, а пък те били унисекс. Предложих й да й направя пълен рефунд, ако снима тениската унищожена извън всякакво съмнение( т.е. да я разреже на две и да ми изпрати видео) - повече не съм чул нищо от нея, нито искаше рефунд, нито нищо. Явно е било измама дали ще й пратя втора тениска безплатно или ще й оставя тази за без пари. 

Но идеята е, че трябва да мислиш три хода напред, когато продаваш извън България. Не знам как си се излъгал да пуснеш стоката без да ти платят, или ако са ти платили през PayPal покажи товарителницата + скрийншоти от разговорите ви. Ако ти е платил през карта и направи dispute в банката, тогава вече със сигурност гориш, тъй като банките си взимат парите, независимо кой е прав и кой е крив.

Но ако трябва да си търсиш парите след като той си е получил безплатния лаптоп... успех! Но надали... единствения ти вариант е да се оплачеш на полицията тук и да се надяваш нещо някой да се заинтересова, но много ме съмнява.

А Спийди забрави да ги хванеш в крачка по въпроса. Те си имат условия за ползване и не са длъжни да следят дали си си взел парите от купувача, освен ако не е наложен платеж. 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте и тук да пуснете сигнал! Но както казаха в по-горен пост, успокойте се първо, като го напишете, прочетете го и ако се налага го редакдирайте. Трябва да е максимално ясно и последователно. Имате и доказателства, който да приложите! 

https://www.gdbop.bg/bg/cyber

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търси вината в себе си... такива продажби се правят през ebay със paypal акаунт (при плащането парите се изтеглят, но остават в paypal, при получаването, чак след потвърждение се пращат на продавача, ако купувача вземе стоката и пише че не я е получил също може да се провери през тракинга - така и продавача и купувача са защитени). също така не трябва да се пазарува от такива които искат банков превод вместо плащане през paypal (много германци продават "продават" така, но без да пращат после стоката... а после банков превод трудно се оспорва и струва пари...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, David Metlej написа:

Здравейте, 

Миналата седмица изпратих лаптопа си до Лондон, продадох го за 1000лв.,

Здрасти,
еми подарил си го.
Аз като разправям тука по разни други теми да не се доверяват на случайни индивиди, другарчетата ми викат че нямало проблем. Е, нямало, аме ето че има ГОЛЯМ проблем за цели 1000 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

същата организирана група се опита да ме ограби и мен така, но ги засякох.
Аз съм IT инженер и спецалист по сигурността на данните.
Проследих ги до Нигерия. 
Схемата е активна от 2007-ма поне, че техни хора от Англия взимат стоката и се правят, че не знаят нищо.
Преди малко ядосах нигериеца до такава степен, че сам ми изпрати снимки на откраднати неща от България заедно с някои имена на обраните.
Тъжно е как се хващат хората на такива измами.
Сигнализирал съм ГДБОП, както и съм писал до Scam Warners, които се занимават със случая.
това е линк към тях ако се интересувате:
https://scamwarners.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=171307

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Niki Bazz Enchev написа:

Аз съм IT инженер и спецалист по сигурността на данните.

И едно малко сладко Звънче ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вината я търсиш в себе си - закъсал ингилизина лаптоп от бг чак да си купува .... на старо. И на капак намерил кой да му го прати без пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.04.2019 г. в 14:59, the professor написа:

търси вината в себе си... такива продажби се правят през ebay със paypal акаунт (при плащането парите се изтеглят, но остават в paypal, при получаването, чак след потвърждение се пращат на продавача, ако купувача вземе стоката и пише че не я е получил също може да се провери през тракинга - така и продавача и купувача са защитени). също така не трябва да се пазарува от такива които искат банков превод вместо плащане през paypal (много германци продават "продават" така, но без да пращат после стоката... а после банков превод трудно се оспорва и струва пари...)

Точно така е.

Използвам наша фирма за асистирано пазаруване и пазарувам от немски сайтове. Скоро си бях харесала една туника от немски сайт и им заявих поръчката си на моите хора. Но те категорично ми отказаха. Отговора им беше - Нямат пейпал. Не работим с такива онлайн магазини, които нямат пейпал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване