Премини към съдържанието
Lora Elina

Малка подутина в областа на стомаха

Препоръчан отговор

Здравейте на 17 години съм и от няколко години имама някаква подутина от лявата част на стомаха малко над пъпа отстрани .Когато я пипна има формата на топче и е меко ,ако започна да я пипам започвам да я чувствам и е малко неприятно .Усещам я много нарядко ,не съм забелязала да расте или нещо такова.Просто започнах да се притеснявам дали не е нещо сериозно ,не съм ходила на лекар защото не ме боли а и малко ме е страх ,ако ми кажат че е нещо за операция а аз се страхувам от операции ,като малка съм имала операция от пъпна херния и се чудя дали е нещо от това .И въпросът ми е дали ако правя някакви упражнения за стягане на корема и това ще изчезне понеже когато си глътна корема навътре и когато пипна не усещам никакво топче.Притеснявам се много надявам се да не е нещо сериозно. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може във форума да има гадатели, за да ... предположат какво може да е, или лекари, които да Ви успокоят, че не е страшно.

Но и няма гаранция, ако правите упражнения, защото те ще ви помогнат за цялостния физически тонус, но едва ли за някакъв вид "образование".

По-добре е да отидете все пак на лекар. Поне на личния си- и той да може след преглед да ви даде някакъв компетентен отговор.

p.s. Имайте повече доверие в лекарите. Не всички са мародери, касапи и измамници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малките неща когато не им се обръща внимание могат да станат сериозни, дори да е било нещо дребно.

Въпроса е прекалено общ, за да се наеме някой да отговори по друг начин освен със съвет да идеш на лекар. Както ти не би си сложила главата в торбата да кажеш на някой да си гледа кефа и да не си мисли за здравето, така и ние няма как с чиста съвест да ти кажем нещо друго освен да отидеш да питаш специалистите какво мислят.

Отиди поне до личната ти лекарка, тя ще ти кажа какво може да е и евентуално вече ще решиш дали да ходиш другаде за по-конкретно мнение.

Задай си простия въпрос ти какво би искала майка ти да направи, ако тя беше в твоята ситуация и ти беше сподели горните й притеснения. И последвай собствения си съвет.

Докторите не режат хората безпричинно, така че шанса да ти кажат, че е нещо нормално или че ще мине с лекарства е доста добър. Но нека да ти го кажат информирани хора, които знаят какво говорят, не случайни хора от форуми. :)

Поздрави и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко години?!?!?! Веднага отивай да ти направят една снимка и да се види какво е това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лора Елина, доколкото помня, ти имаш тук вече три регистрации. В един от другите профили беше писала, че пак имаш някакъв проблем. Щом толкова се притесняваш, иди на лекар и разбери каква е ситуацията - трябва ли, не трябва ли да се притесняваш.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване