Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет.

Имам таблет Allview VIVAi10G с ОС Android 4.4.2

След стартиране излизат съобщения, че част от процесите спират да работят. Фабричен ресет и инсталация на фабричен РОМ не помагат.

Има ли възможност да се инсталира ОС, различна от Андроид ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ,няма за съжаление

Как инсталира фабричния ром и откъде го изтегли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва било румънско.... ба*и мамата. За това бягам от китайски и други небеизвестни марки. Са по темата - пробвай с кабел и компютър да преинсталираш софтуера, а не само да му върнеш заводските настройки. Ако и тогава  не става, такъв си е модела. Това се получава, когато взимаш евтина стока. Другия път взимай нещо, което е масово и поне среден клас.

PS: Продавам си Ipad-a, ако искаш нещо бързо и качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Eclipse2G написа:

Тва било румънско.... ба*и мамата. За това бягам от китайски и други небеизвестни марки. Са по темата - пробвай с кабел и компютър да преинсталираш софтуера, а не само да му върнеш заводските настройки. Ако и тогава  не става, такъв си е модела. Това се получава, когато взимаш евтина стока. Другия път взимай нещо, което е масово и поне среден клас.

Ба това верно ли е то боклук да струва толкоз????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Ивайло Димов написа:

Не ,няма за съжаление

Как инсталира фабричния ром и откъде го изтегли ?

Изтеглен е от ТУК и е инсталиран както трябва.

преди 22 минути, Eclipse2G написа:

Явно не си много запознат. В случая става въпрос за известна марка, призвеждана от румънски производител с друго име заради патента. Таблетът си е много добър.

И благодаря - имам още няколко и то много добри таблети. Нямам нежда от друг. Този ми е за тестове и проби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 минута, 2249 написа:

Явно не си много запознат. В случая става въпрос за известна марка, призвеждана от румънски производител с друго име заради патента. Таблетът си е много добър.

И благодаря - имам още няколко и то много добри таблети. Нямам нежда от друг. Този ми е за тестове и проби.

Е виждаме известната марка и добрия таблет. Наистина не знаем къде се намираме.  Това са пълни боклуци и е престъпление да се купува такъв боклук .За тези пари мога да си взема в пъти по-добър таблет.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Емил Костов написа:

Гледам са го пуснали 2014-та година. А тази цена от сайта е за 2017-та година. Иначе самия сайт доста надува цените

преди 14 минути, 2249 написа:

Да, вярно, че не съм запознат.  Я разкажи по-подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, 2249 написа:

Моля правоимащ да заключи темата.

А каква е причината да се заключи??? Затова, че ти казваме, че този продукт не струва??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да питаш тук https://4pda.ru/forum/index.php?act=idx.

Иска регистрация и да знаеш Руски.Руснаците съм ги признал като много добри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ivan_pop написа:

Аз предлагам да питаш тук https://4pda.ru/forum/index.php?act=idx.

Иска регистрация и да знаеш Руски.Руснаците съм ги признал като много добри!

Флашването не е за всеки. Освен това може да си брикне устройството, а и като знам как си е бъгав андроида.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно проблема е хардуерен ,точно тези mtk  базирани таблети се флашват като детска игра .Моя аркас от подписа ми е китайски ,ползвам го 2 години .Тай ,че яяяяяяяяя тия дето пишат глупости и не са преинсталирали таблет или смартфон да си гледат работата.Ала -бала турска паница ,китайски бил .Много важно те щото на Престижио ,Леново .Алкател и прочие не им дялат дънните платки там :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, 2249 написа:

...

Има ли възможност да се инсталира ОС, различна от Андроид ?

Вероятността е голяма. Моделът ви е копие на Teclast x98 3G, а и интеловския проц e нацелен в windows. Конкретно windows 8 32bit.
Нужни са: OTG-кабел, USB-хъб, клава, мишка и образ на windows 8/8.1.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааааааааааааааа то било с Интел Атом ,Profruit  е прав може да стане с 8/8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, Ивайло Димов написа:

Аааааааааааааааа то било с Интел Атом ,Profruit  е прав може да стане с 8/8.1

Никога повече таблет  или телефон с Windows OS. И светата инквизиция бяга от него. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз досега не съм имал досег с подобну чудо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ивайло Димов написа:

Е аз имах честа. Кошмар е меко казано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Ивайло Димов написа:

Под чудо разбирам таблет движен от windows.
2015г си купих Chuwi Vi8 с въпросния процесор. Таблетът дойде с android4.4/windows8.1. Android-а не го издържах. Макар и чист, бе много капризен. През windows затрих всичките му дялове. Получи се диск D. Реших да го обединя в един общ дял, за да ползвам обновленията, за което си купих hub. Хъба модифицирах, като го направих с външно захранване и така преинсталирах китайския джам на английски. За спорта пробвах Ubuntu, но нямах звук, тъч и wi-fi.

Chuwi, Teclast, Onda, Cube са китайската конфекция на таблетите. Заводът е един, изделията според замисъла на разработчика, така че драйверите на въпросния румънец са заподозрения текласт, когото споменах в предния отговор. Що се касае таблет под windows. Работи, като пълноценен десктоп. Заради зле организираното мащабиране без мишка е неудобно и на помощ ползвах синезъба.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де ама ти си със сериозни познания ,а питащия едва ли знае .И аз щех да му предложа едно кали линукс за това таблет .........така де ,дявола в мен искаше ма ангела каза да си мълча :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако му бучне един Линукс на тва нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам с Kali Linux. В ТАЗИ ТЕМА е обяснен начинът на инсталация. След избор на Kali Linux като ОС за инсталиране и "Start" получавам съобщение, че са необходими пълни права /root/. Чрез Kingroot App, инсталиран на таблета, и “One Click” Root от ТУК , инсталиран на компютър, root не се получава. Явно първо трябва да реша този проблем. Четейки и вашите мнения предполагам, че наистина ще може да се инсталира друга ОС. За Win 8,1 на едно място четох, че на флашката се слага .iso файла, а на друго, че се флашката трябва да е стартираща /чрез Rufus, примерно/. Пробвах втория вариант, но не зададох партишънети да се създават чрез MBR и може би, затова таблетът не разпознава флашката като вляза в системното меню /Power+VolumeUp/. А и доколкото разбирам 8,1 не се държи добре на таблет. Затова първо ще root-на таблета и тогава ще мисля за варианти.

В интерес на истината след всичките тези проби в момента не излизат почти никакви съобщения за неработещи приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.04.2019 г. в 21:59, Емил Костов написа:

Никога повече таблет  или телефон с Windows OS. И светата инквизиция бяга от него. 

Еее,защо така!Аз имам таблет Onda V820W  с Андроид 4 и Win 10.Нямам абсолютно никакви оплаквания.Ползвам Андроида за една програмка,Уиндоса не ползвам.

Та ме човърка отвътре,има ли начин да затрия Уиндоса и цялата памет да отиде за Андроида?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.04.2019 г. в 17:56, Eclipse2G написа:

След стартиране излизат съобщения, че част от процесите спират да работят. Фабричен ресет и инсталация на фабричен РОМ не помагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината задачата стои на дневен ред. Но по никакъв начин не мога да го руутна. Няма значение каква ще е ОС. И Линукс ме устройва напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...