Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Meri Meri написа:

Дааа, но 24/7! ;)

супер идея - денонощни сладкишници

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

днес колко усмивки раздадохте

jpg-59.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не забравяйте усмивката на закачалката

slunce.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Не знае никой преди колко века разбудила е тя човешкото в човека, но струва ми се, в нощ студена от майчина целувка е родена. Усмивката - със свойта нишка лека човека тя привързва към човека.”

Има ли нещо по-прекрасно от това да виждаш хората около себе си да се усмихват или още повече ти да си този, който ги кара да се радват и им подарява усмивка?  

Ето 15 простички начина, с които можете лесно да усмихнете вашите най-скъпи същества:
1. Купете нещо, което знаете, че те много обичат, просто така без повод. Няма нищо по-хубаво от неочакван подарък, за който  знаем, че е желан. Често пъти и бутилка сок PRISUN върши работа.
2. Сгответе нещо любимо на цялото семейство. Вкусната храна винаги е повод за усмивка.
3. Кажете на любимите си хора, че  ги обичате. Няма нищо по-хубаво от това да чуеш тези вълшебни думи.
4. Целунете ги изненадващо. Една целувка, изпълнена с любов, винаги те кара да се усмихнеш.
5. Гледайте заедно някой забавен филм. Хубава семейна комедия винаги е съпроводена с много смях и забавни емоции.
6. Пуснете някоя любима песен и потанцувайте. Музиката кара хората да разпуснат, да забравят всичко друго и просто да се наслаждават на момента.
7. Похвалете любимите хора за нещо. Всеки обича да бъде окуражаван и насърчаван с мили думи.
8. Разкажете някой виц, който сте чули през деня. Дори да не Ви се отдава пресъздаването на подобни анекдоти, самият опит сам по себе си носи винаги усмивка.
9. Намислете си едно любимо кътче от дома и го определете като мястото на щастието, където да отделяте по няколко минути да си споделяте по нещо позитивно всеки ден.
10. Снимайте се повече с любимите същества. Снимките винаги са повод за усмивка, не само в момента на запечатването им, а и при всяко тяхно гледане след това.
11. Заведете децата на увеселителен парк. Какво по-хубаво от това да гледаш как те се веселят.
12. Всяко дете обича животни и иска домашен любимец. Купете нещо живо, пък било то дори и една малка рибка, гарантирано ще видите усмивка на лицето на детето.
13. Бъдете спонтанни и ексцентрични. Направете нещо щуро. Такива моменти винаги пораждат много смях.
14. Излезте навън, целете се със снежни топки, въргаляйте се в есенните листа, стъпвайте в локвите, когато е валяло. Всеки има нужда понякога да се чувства като дете.
15. Сложете нещо цветно в дома си, може да е цветна завеса или лампа. Нещо ново и различно внася малко повече позитивизъм в домашната обстановка.
Не забравяйте, че усмивката е най-хубавото и позитивно нещо. Тя е напълно безплатна, но същевременно един безценен дар, който може да отвори дори здраво залостената врата. Истинската усмивка винаги се познава по искреността, блясъка и чистотата , които строят от очите. Само усмихнатият човек може да накара друг да се усмихне.

Затова се усмихвайте и ако срещнете някой, загубил усмивката си, подарете му своята!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И увеличете дозата! :) 

20.06.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да увеличим - ама едни твари низши пълзят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топлите ли се бе? Стигнахте ли до киловат електроенергия на страница?

на 22.05.2019 г. в 5:41, Meri Meri написа:

Който е научен да споделя и дава, независимо непознат или приятел, ще помогне, ако е във възможностите му. Въпроса тук е точно за такива действия, те и затова топлят. :) 

Това е ясно. Обаче за пореден път, наскоро ми бе казано "не прави непоискана услуга". А когато чуеш нещо от амнайсет места, някак си светва крушката, че има нещо. Аз като мога правя услуги, та от опит заявявам ефекта не винаги е адекватен. Освен това разсъжденията в тази тема са "аз съм готин/а и мога да оценя, когато някой се жертва за мен". А когато правиш готино на неготини, това може да бъде лош пример и да има лоши последствия. Непоискани, незаслужени и даром подаръци могат да съсипят (в очите на готините) живота на неготиния и живота на много други готини. Иначе за неготиния си е гот. Гот му е и на теб да не ти е гот. Въпросът да се прави ли добро/услуга, когато имаме възможност, е много по-сложен и съвсем нееднозначен, когато се говори за последствия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, аm-аm написа:

Въпросът да се прави ли добро/услуга, когато имаме възможност, е много по-сложен и съвсем нееднозначен, когато се говори за последствия.

Така е. И аз не съм Майка Тереза. Не бих приютила бездомник, но виж приятел в сложна ситуаия ДА.  И аз не на всеки помагам. И аз греша в изборите си за взаимопомощ и си сърбам надробеното. 
Сложно е, но пък е интересно, точно заради това. :)
Аз пък се замислих, защо човек е по-склонен да помага, когато е спокоен, щастлив, радостен и здрав?

преди 55 минути, аm-аm написа:

Топлите ли се бе? 

Сега се охлаждаме! ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Meri Meri написа:

Не бих приютила бездомник, но виж приятел в сложна ситуаия ДА.  

Аз съм малко в сложна ситуация.Изгубих си ключовете, за вкъщи, а ключара е в отпуска до понеделник:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, franchesko написа:

Аз съм малко в сложна ситуация.Изгубих си ключовете, за вкъщи, а ключара е в отпуска до понеделник:)

Това покана за приятелство ли е или злоупотреба с информация!? ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Meri Meri написа:

Това покана за приятелство ли е или злоупотреба с информация!? ;) 

Покана за приятелство и малко злоупотреба с него.;)  Слагай вечерята , че след работа минавам.Какъв нахалник а, не стига , че преспиване си изпроси, ами и вечеря.Аа ма ха:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се охлаждаме! ;) 

Нямате угода. Досега "дайте южняшка топлина", сега "северняшка студенина". Като климатичните недоразумения - изчакайте да дойде поредната ледникова епоха и пак обяснявайте, че глобалното затопляне е проблем.

преди 1 час, franchesko написа:

Ако някой анонимно се обади на полицията и каже, че си е подушил природен газ и те ти разбият вратата, няма ли да ти я платят?

Аз пък се замислих, защо човек е по-склонен да помага, когато е спокоен, щастлив, радостен и здрав?

Ми не знам. Когато лежи някой на легло нещо го кара да не може да се раздава тъй щедро, както му се иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Нямате угода.

Абсолютно! Такова животно нема! :) 

преди 2 часа, franchesko написа:

Какъв нахалник а, не стига , че преспиване си изпроси, ами и вечеря.Аа ма ха:)

Ако ще е гарга, да е рошава, нали?! :D 
Майтап да става! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Meri Meri написа:

Ако ще е гарга, да е рошава, нали?! :D 
Майтап да става! 

Майтап, майтап, ама ей сега като цъвна на вратата, нали знаеш ,, На доктор всичко се показва, на поканен гост не се отказва,,;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ще почукаш с крак нали?! :D  

преди 3 часа, franchesko написа:

,, На доктор всичко се показва, на поканен гост не се отказва,,;)

Хахха, доктор с покана да си значи на днешно време! :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ден за връщане на надеждата :emoji_natur-69:

Тази сутрин напълних догоре с усмивки
двата джоба на моя износен елек.
Ще раздавам от тях, през деня, без почивка.
Ще напомням какво е да бъдеш човек.
На съседите, скрити в зори, зад пердето.
На хазяйката, с поглед навъсен и ням.
На шофьора в тролей, сбръчкал вежди задето
бачка пак без пари. Даже две ще му дам!
На сърдитата лелка в кварталната лавка.
На пияния, с рамо подпрял тротоар.
На всезнайкото, който скандира ''Оставка!''.
Как добре ще им дойде такъв хубав дар.
На самотната дама, разхождаща куче.
На дежурния днес полицай във града.
На крещящата баба след палаво внуче.
На девойка, изгубила вяра в света.
Боже, толкова хора без своя усмивка!
Аз раздавам, но вече не смогвам сама.
За да върнем надеждата, в свят на интрига,
аз Ви моля, включете се всички. Сега!

Васка Мадарова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желая Ви безброй поводи за усмивки! :emoji_natur-85:

УСМИВКАТА

Повя южнякът и с топла ласка погали поля и гори. На неговите криле долетя пролетта. Разцъфнаха цветя и треви, запяха пойните птици. Колко е весело!
В един слънчев ден учителката по литература каза на децата:
– Вие всички се радвате на пролетта. Но знаете ли колко жестока би била тя, ако затвореше вратите си за хората?
Всички отправиха учудени погледи към нея, а тя добави:
– В човешкото сърце има също много цветя и птици, но знаете ли коя е вратата към тях?
Всички мълчаха. Труден въпрос!
– Усмивката! – отговори тя и всички останаха доволни.
Така се роди идеята да се проведе съревнование на тема "Усмивката". Отначало всички сметнаха, че това е най-лесната работа, но когато помислиха, разбраха, че е много трудно. Всеки знаеше, че няма по-хубаво нещо от усмивката. Усмихнатият човек е винаги вежлив и приятен на всички. Изискванията обаче бяха сложни. Трябваше да се отговори на въпроса "Що е усмивка?", и то с едно единствено изречение.
Осмелиха се да вземат участие само три момичета от четвърти клас: Христинка, Сашка и Стойка. Никога никой не беше ги виждал сърдити. Винаги цъфтеше усмивка на лицата им и ги правеше красиви. Те най-добре знаеха цената на усмивката. Със затаен дъх всички отправиха любопитен поглед към тях. Първа започна Христинка:
– В нашата домашна градинка цъфна люлякът. Приближих се веднъж до него, за да си откъсна няколко цветчета. Лъхна ме приятно ухание. Без него той не би бил толкова красив. Загледах се в цветчетата. Те се усмихваха. Уханието правеше усмивката им прелестна. Тогава разбрах, че усмивката е НЕЖНО УХАНИЕ.
Тя не говори много, но беше точна и убедителна. Всички останаха доволни. След нея започна Сашка:
– Една сутрин станах много рано. Исках да видя как разцъфват цветята. С първите лъчи на утринната светлина те разтваряха чашки. Колко бяха красиви! По цветните листенца видях малки росни капчици. Продължавах да им се радвам и да ги наблюдавам, докато от изток поруменя и изгревът заля простора. С първите слънчеви лъчи росните капчици засияха в хиляди искрици в синьо, жълто, червено... Цветята се усмихнаха с най-очарователната си усмивка. Тогава разбрах, че усмивката е СЛЪНЧЕВ ЛЪЧ.
Тя седна доволна от отговора си, а всички се чудеха на откритието ѝ. Накрая стана Стойка. Тя помълча малко, за да обмисли началото, защото искаше да приведе един пример. Лицето ѝ засия в мека усмивка и тя започна:
– В далечни времена, на красив планински склон се белеел стар манастир. Църквицата била малка, но до нея се извисявала стройна и висока камбанария. Три големи камбани тържествено известявали за деня на празника и приканвали за молитва. До тях скромно стояла окачена малка камбанка. Изкусният монах звънар изплитал чудна мелодия, като с лявата си ръка държал въжето на едната от големите камбани, а с краката си, като на педали, стъпвал на специалните въжета и управлявал другите две големи камбани. Дясната му ръка била свободна за малката камбанка. Тя непрекъснато звъняла, докато другите три в определен ред тържествено и тежко удряли. Малката камбанка непрекъснато ронела весели звуци. Песента на манастирските камбани будела скали и усои, а овчари и горски пътници вдигали набожно ръка за кръст.
Но минали години. Манастирът запустял, ограбен и разорен от неверници. Времената били робски. Тъжно въздишали вековните буки край манастира, а бистрият поток всеки ден плачел за песента на камбанния звън.
Един ден залутан горски пътник се озовал пред манастирската порта. Побутнал я, тя се залюляла и отворила, а той влязъл. Тъжна била картината. Всичко порутено, но камбанарията все така гордо издигала снага във висините. Камбаните мълчали...
Изкачил се той внимателно горе по порутените стълби. Как му се искало да ги залюлее и те да запеят, но не познавал това тънко изкуство. Тогава хванал почти прогнилото въже, вързано на езичето на най-малката камбанка, и я залюлял. Чул се ведър звън. Потрепнал просторът, но в същия миг един голям бухал изскочил уплашен и литнал в незнайна посока. Приютен в тихата камбанария, дълги години живял там. Неволно трепнал пътникът, но толкова били сладки звуците на камбанката, че той продължил да я люлее. След миг изскочили две сови и изплашени прелетели над главата му. Не трепнал този път, а унесен в мелодията, продължавал. Не след дълго време, едно малко черно ято от прилепи излетяло. Тогава той разбрал, че камбанарията е станала жилище на нощни птици.
Продължил пътя си до върха, а на връщане пак пожелал да се отбие и да се наслади на звъна на камбанката. Още при първия звън започнали пак да излитат същите птици, които след заминаването му се били върнали.
След време манастирът бил обновен. Пак запели мелодично камбаните и будели простора в ранно утро и тиха привечер, а нощните птици напуснали завинаги камбанарията.
Щом звъннела малката камбанка, планинските цветя и треви се усмихвали и запявали с цветните си камбанки. В този момент, ако някой ги наблюдавал, виждал, че те се усмихват с най-благородната си усмивка и разбирал, че усмивката е ВЕДЪР ЗВЪН!
С това Стойка привърши, а всички продължаваха да мълчат и да се чудят на обяснението ѝ̀ за усмивката. Като разбраха, че тя знае много, помолиха я още да им разказва. Тя пак се усмихна и продължи като мъдрец същия разказ.
– Ведрият звън на камбанката е усмивката, а нощните птици, които обичат мрака, са лошите мисли и настроения. Усмивката е силна да ги прогони. Защо да не се усмихваме, за да бъдем ведри и добри? И да се усмихваме често! Ето, веднъж звъннала камбанката и прогонила нощните птици, но те пак се върнали. Избягали завинаги едва когато тя започнала да звъни често. Така и ние трябва да се усмихваме често, за да разберат лошите мисли, че нямат място в нашето сърце.
И трите момичета получиха заслужено големите награди, а на Стойка поднесоха допълнително един красив букет от усмихнати цветя за думите: "Защо да не се усмихваме, за да бъдем ведри и добри? И да се усмихваме често!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Усмивката е по-тежкият товар за носене.

- Кое й е толкова тежко на усмивката, дядо ?

- Изборът, момчето ми... Изборът ! Усмивката е избор. И за разлика от вас, ние, възрастните сме го забравили.

Мария Лалева, "Живот в скалите"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топла и споделена неделя! :emoji_natur-85:
За зрънцата в нечии души, които огравят и усмихват навред! 

"- Добър ден! Бих ли могъл да си оставя багажа до вас, за да мога спокойно да плувам в морето? - казва един човек, на видима възраст около 70 години.
- Разбира се - казваме ние и той с доста бърза крачка и широка усмивка се втурна към вълните.
Половин час по-късно, застана до нас и каза:
- Много ви благодаря, че пазихте багажа ми! - кратка пауза и продължи - Сигурно няма да ми повярвате, но съм дошъл до плажа на Варна от Горна Оряховица днес. Хванах сутрешния влак, имам два часа да поплувам и пак ще хвана следващия влак, за да се прибера привечер. Казах и на моята жена да дойдем заедно, но тя каза, че съм луд за един ден да си причиня това пътуване. Знаете ли? Не съм луд, жив съм! Бих пропътувал цял континент, за да се гмурна в морето, за да се слея с него, за да бъда свободен... Моята бабичка ми каза , че ще ми откраднат багажа, докато плувам. Ееее, ми да ми го вземат...ако това е цената на свободата, плащам я! Аз я разбирам, човещината вече я няма, не сме хора, зверове сме...Но надеждата я има, докато има хора като вас и мен! Да сте живи и здрави! - и така за последно се отправи към морето, защото идваше време да тръгва към гарата.
Човещината...Знам, че я има! Видях я в гърдите на този възрастен човек, беше като бял лотос, който не спира да цъфти! И знам, че я е посадил на много места по Земята. Тези зрънца са там и чакат да покълнат в нечия друга душа... Докато има такива хора, лотоса винаги ще живее!" 

Неизвестен автор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топъл и усмихнат ден! :emoji_natur-85:

"Татко счупи чаша, мама каза, че е на щастие, и родителите се засмяха. Направих си изводи и когато родителите ми излязоха за малко, разбих всичко, до което можах да се докопам. Апартаментът се изпълни с аромат на щастие. Предвкусвайки седнах да чакам връщането на родителите. Мама плака, а татко се смя- системата не сработи. Този свят не е толкова прост."
из Фитнес за мозъка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ти си вече в кюпа - виновни за затоплянето! ;) Разсмя ме! Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...