Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравеите, искам да знам дали е възможно да остане някакъв адрес на устройсто, което е било свързано с лан кабел към рутера ми. МАК ли беше нз и аз. Например съм свързал лапто кум рутера, но с лан кабел, и все някаде трябва да се е съхранил някакво ИП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли опитал да формулираш по-ясно казуса?

По принцип, локалното IP, дадено от DHCP сървъра на даден MAC адрес, се пази за времето, което е зададено в настройките на DHCP сървъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, street racer написа:

По принцип, локалното IP, дадено от DHCP сървъра на даден MAC адрес, се пази за времето, което е зададено в настройките на DHCP сървъра.

работата е че и аз незнам какво е точно. Казаха ми, че ако устроиството е било свързано с лан кабел към рутера, трябва някаде да се пазят някакви данни на това устроиството

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, David Metlej написа:

Здравеите, искам да знам дали е възможно да остане някакъв адрес на устройсто, което е било свързано с лан кабел към рутера ми. МАК ли беше нз и аз. Например съм свързал лапто кум рутера, но с лан кабел, и все някаде трябва да се е съхранил някакво ИП.

Принципно е възможно да се дава един и същи IP адрес на даден MAK адрес .... и това се прави в DHCP сървъра ....

Другия вариант е да се зададен статичен IP адрес на самата машина ....

Всичко зависи от настройката на рутера ....  Кой е конкретния модел рутер??? Само по този начин могат да ти помогнат!

Най-лесния начин е да се зададе ръчно на машината статичен IP адрес, но тогава може да се получат някои "конфликти" в рутера .... и пак опираме до конфигурацията на рутера ....

В горния пост е казано:

преди 22 минути, street racer написа:

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ДиоиД написа:

Принципно е възможно да се дава един и същи IP адрес на даден MAK адрес .... и това се прави в DHCP сървъра ....

Другия вариант е да се зададен статичен IP адрес на самата машина ....

Всичко зависи от настройката на рутера ....  Кой е конкретния модел рутер??? Само по този начин могат да ти помогнат!

Най-лесния начин е да се зададе ръчно на машината статичен IP адрес, но тогава може да се получат някои "конфликти" в рутера .... и пак опираме до конфигурацията на рутера ....

В горния пост е казано:

Успех!

TP-link TL-WR740N

Трябва ми ИП на лаптопа който не е в мен, но е бил свързан към моя рутер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, David Metlej написа:

TP-link TL-WR740N

Абе, човек....обясни какво искаш да постигнеш, какви данни търсиш....

Дали с кабел, дали "по въздуха", няма значение....това са отделни физически интерфейси и съответно си имат уникални MAC адреси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, David Metlej написа:

TP-link TL-WR740N

Тук

раздел 4.7 .... и по-точно 4.7.2

Успех!

поправка: 4.7.3 ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ДиоиД написа:

Тук

раздел 4.7 .... и по-точно 4.7.2

Успех!

Видях ги тези устроиства който са свързани в момента, но на мен ми трябва ИП на устроиство, което е било свързано преди повече от седмица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, David Metlej написа:

Видях ги тези устроиства който са свързани в момента, но на мен ми трябва ИП на устроиство, което е било свързано преди повече от седмица

1. Поне с този "рутер" и неговия софтуер - няма как да стане!

2. За какво може да е полезна подобна информация, при условие, че това е динамичен, частен ИП ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

1. Поне с този "рутер" и неговия софтуер - няма как да стане!

2. За какво може да е полезна подобна информация, при условие, че това е динамичен, частен ИП ?

За да локализираме къде се намира в момента лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, David Metlej написа:

Айде .... с начало ....

Обясни като за четири годишно дете на мен какво искаш???

Моята възраст клони вече към разбиранията на въпросните деца .... не съм възрастен и екстрасенс ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ДиоиД написа:

Айде .... с начало ....

Обясни като за четири годишно дете на мен какво искаш???

Моята възраст клони вече към разбиранията на въпросните деца .... не съм възрастен и екстрасенс ... 

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, David Metlej написа:

За да локализираме къде се намира в момента лаптопа

Т.е. издирваш определен лаптоп по МАК адрес ли??? И това при положение, че не го знаеш и искаш от въпросния рутер да го намериш ли???

Тогава виж "логовете" в рутера .... но .... хм .... не знам до колко време се пазят .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДиоиД написа:

Т.е. издирваш определен лаптоп по МАК адрес ли??? И това при положение, че не го знаеш и искаш от въпросния рутер да го намериш ли???

Тогава виж "логовете" в рутера .... но .... хм .... не знам до колко време се пазят .... 

за в момента тва намерих

lan.png

ТОВА СА тези който в момента ползват нета

SASDGNRTJTJ.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, David Metlej написа:

за в момента тва намерих

Виж 4.16.8 ..... Системния журнал ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, David Metlej написа:

не го намирам това нещо..

Забрави. Няма да стане това което искаш. Дори и да се намери МАК адреса на безжичната карта или на ЛАН картата на лаптопа, те могат да се сменят софтуерно, да не говорим че може да се сложи и външна безжчина карта и търсенето по МАК адрес става невъзможно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, David Metlej написа:

не го намирам това нещо..

Да беше споменал, че този рутер е флашнат с dd-wrt?

Търси, къде са system log-овете. Там може да останало нещо, според настройките.

Пс: MAC адресите и на двата NIC ги има на кашона на лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема  е силно свързана със тази, която бе постнал преди някое време. 

Нищо друго не ти остава, освен да пиеш една студена вода.

"

"Веднаха след това звъня на "CITIBank Sofia" вдига ми жената работеща там и ми казва да кажа Емайла от който са пращани съобщенията, и какво чуват ушите ми, "вие не сте първия който се оплаква от този Емаил (<Citi-bankcarelineservice@accountant.com>).

Защо не вземете мерки и да съдите хората които използват вашата бака за измами?!

жената: ние не сме свързани с клона в Лондон?!

Та въпроса ми е аз какво мога да направя в този случай имам телефонния номер на измамника, предполагаем адрес.. Какво да правя ако не да получа парите, то поне да си върна лаптопа..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Колев60 написа:

Да, но няма да може да намери нищо по МАК адрес. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Пих няколко, ама не помогна хаха

Ти така лесно ли ще се откажеш колега??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

И така ..... нека предположим, че въпросната "мисия невъзможна" е реализирана и по един чудотворен начин си намерил МАК адреса ....

И после .... какво .... да звъня ли на моя познат в ИНТЕРПОЛ, за да ти пиеш топло мляко, а?! ;)

Предлагам ти .... да пийнем по студена бира .... :beer: мой да има по-голям ефект от студената вода .... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо лично против Вас, но това  как се праща пратка в чужда държава, още повече на съвсем непознато лице, което ви е дало някакъв адрес (който може и да е реален), едва ли с търсенето на  някакъв IP адрес ще ви е във помощ.

Приятел!

По света има и живеят разни хора с разни "идеали"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, David Metlej написа:

Come again? Нищо не разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ДиоиД написа:

:offtopic_s:

И така ..... нека предположим, че въпросната "мисия невъзможна" е реализирана и по един чудотворен начин си намерил МАК адреса ....

И после .... какво .... да звъня ли на моя познат в ИНТЕРПОЛ, за да ти пиеш топло мляко, а?! ;)

Предлагам ти .... да пийнем по студена бира .... :beer: мой да има по-голям ефект от студената вода .... :)

По принцип искат МАК адрес, след което се разхождат по заложните къщи или притискат информаторите си, за продажба на крадени стоки. Заложните къщи обаче отдавна не приемат стока без документи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване