Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Колев60 написа:

Тази тема  е силно свързана със тази, която бе постнал преди някое време. 

Нищо друго не ти остава, освен да пиеш една студена вода.

Ммм да! Не е това начина и подхода. С копия на оригиналните документи - в полицията, задължително с адвокат! Пишете жалба, описвате казуса и чакате няколко месеца....докато "преписката" отиде в кръглата папка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

По принцип искат МАК адрес, след което се разхождат по заложните къщи или притискат информаторите си, за продажба на крадени стоки. Заложните къщи обаче отдавна не приемат стока без документи.

Бати Емо!

Става въпрос за....АНГЛИЯ

Със сигурност не знаеш какви са порядките там.  Който и да е шеф на залозна къща, няма да си заложи реномето за да му закрият магазина заради 250-300 паунда. Сериозно бъркаш двата щата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

искат МАК адрес

Както каза .... въпросните могат да се сменят ..... и прочие ....

И изобщо .... май тук не решаваме проблем, а пишем криминален роман или разказ .... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Бати Емо!

Става въпрос за....АНГЛИЯ

Със сигурност не знаеш какви са порядките там.  Който и да е шеф на залозна къща, няма да си заложи реномето за да му закрият магазина заради 250-300 паунда. Сериозно бъркаш двата щата!

Е аз какво съм написал по-горе. Че никоя заложна къща няма да вземе крадена стока. Това вече и тук се прави от няколко години. ISP обаче няма как да ти проследява МАК адрес и няма да съдейства. Ако този дето е откраднал лаптопът знае как да го използва и не се хвали наляво и надясно как е излъгал собственика тази машина няма да бъде намерена никога.

току-що, ДиоиД написа:

Както каза .... въпросните могат да се сменят ..... и прочие ....

И изобщо .... май тук не решаваме проблем, а пишем криминален роман или разказ .... ;)

Ти май пак не прочете какво съм написал .Виж по-горе пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

По принцип искат МАК адрес, след което се разхождат по заложните къщи или притискат информаторите си, за продажба на крадени стоки. Заложните къщи обаче отдавна не приемат стока без документи.

значи със сигурност не е в заложна, щото не му пратих документите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Е аз какво съм написал по-горе. Че никоя заложна къща няма да вземе крадена стока. Това вече и тук се прави от няколко години. ISP обаче няма как да ти проследява МАК адрес и няма да съдейства. Ако този дето е откраднал лаптопът знае как да го използва и не се хвали наляво и надясно как е излъгал собственика тази машина няма да бъде намерена никога.

Прочети какво са му отговорили от Банката! В този случай, нима смяташ , че новият "собственик" ще тръгне да се хвали на ляво и надясно, след като се вижда, че това е редовна практика при него?

Колегата правилно спомена, че почва да прилича темата на криминален роман. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, David Metlej написа:

значи със сигурност не е в заложна, щото не му пратих документите

Вариантът да се намери е доста минимален. Просто ако крадецът се разприказва или похвали ще има някаква вероятност. Иначе .................

току-що, Колев60 написа:

Прочети какво са му отговорили от Банката! В този случай, нима смяташ , че новият "собственик" ще тръгне да се хвали на ляво и надясно, след като се вижда, че това е редовна практика при него?

Колегата правилно спомена, че почва да прилича темата на криминален роман. 

Е това не го прочетох ( моя грешка), просто му обяснявам как стоят нещата. И при мен е имало подобни случаи и оплаквания от абонати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Отивам си в детската градина .... там е по забавно .... нещо тая кримка не ми допада ..... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ДиоиД написа:

:offtopic_s:

Отивам си в детската градина .... там е по забавно .... нещо тая кримка не ми допада ..... :)

Даже заглавието на темата трябва да се промени на въпрос за МАК адрес. И за съжаление не е кримка. Доста хора има изгорели точно по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се че се намесих и съчувствам на момчето, колкото и да не му се вярва. За да му повдигна настроението, предложението за бирата от другия колега е по за предпочитане, вместо студената вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Колев60 написа:

Извинявам се че се намесих и съчувствам на момчето, колкото и да не му се вярва. За да му повдигна настроението, предложението за бирата от другия колега е по за предпочитане, вместо студената вода.

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Даже заглавието на темата трябва да се промени на въпрос за МАК адрес. И за съжаление не е кримка. Доста хора има изгорели точно по този начин.

Да, може би .... но май и раздела трябва да се смени ....

И аз искрено съчувствам вече, но .... уви .... аз ако продавам нещо по интернет знам как да "си вържа гащите", а има и друго нещо .... хм .... преди седмица бил в локалната мрежа, та .... вече не знам дали момчето е жертва или .... какво .... се .... трябва ли да му изследвам неговото АйПи ... за да докажа невинността му, а???

Предложението за бира още е актуално .... :beer:

п.п. Разбирам проблематиката .... и май съжалявам, че се намесих .... след като не мога да помогна ...

Успех от мен!!!

Аз казах!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах някакъв си англичанин установил, че има липси в сметката му. И съобщил в банката. И сега за да си получиш парите изпраща ти ги в Western Union с код.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване