Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди месец телефонът ми се ъпдейтна до Андроид версия 9. Всичко е много добре, с две изключения. Търсачката на Гугъл на заглавния екран на телефона не може да се махне. Преди беше аплет, който се маха като задържиш върху него, но сега не мърда. А стои на тъпо място, точно под иконите за набиране, контакти, СМС и т.н. Може ли някак си да се разкара?

Другото нещо се вижда на снимката - някакви предложения в менюто на телефона (контакти, приложения), които само ми заемат място. Има ли начин да се спрат?

Телефонът е Нокия 3.1

Screenshot_20190402-180444.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мой приятел е с Nokia 3.1 и се оплакваше, че има проблеми с прогнозата за времето, която е към самия Андроид. Аз съм с 5-ца и не забелязвам нито един от Вашите проблеми. Може би трябва по-детайлно да се поровите в настройките, или просто да чакате актуализация, в която ще са отстранени проблемите, ако има такива. Актуализацията до 9-ка дойде преди няма и месец за 3,1 нормално е и да има някои недоизпипани неща. Към края на Април ще пуснат пакет с актуализации, до тогава, ако са фиксирани проблеми, би трябвало да са ги отстранили. 

56358466_1954705311306652_57209772266068

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са настройките на лаунчера :) там е заровено кучето .Принципно аз ползвам holo launcher  на всичките си устройства и тая лента я нямам .

Това ти показва най-често използваните приложения .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, лаунчера :D Аз обаче не обичам да слагам други, държа си на този, който е по дифоулт.

Прогнозата за времето наистина изчезва от време на време. Това го имаше и при Андроид 8. Включвам "местоположението" за няколко минути и се оправя. Дано наистина оправят това онова със следващите ъпдейти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от андроид и няма как да го махнеш. Въпреки това в следната връзка най-последния коментар пише, че може да се деинсталира това търсене, пробвай да видим дали ще стане:

https://community.phones.nokia.com/discussion/9247/android-9-remove-google-search-from-home

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Raze написа:

Това е от андроид и няма как да го махнеш. Въпреки това в следната връзка най-последния коментар пише, че може да се деинсталира това търсене, пробвай да видим дали ще стане:

https://community.phones.nokia.com/discussion/9247/android-9-remove-google-search-from-home

За търсачката на приложения ли става дума? Щото ако говорите за нея, не се маха. Ако говорите за тази: 
56226137_2156526757736446_42386353639391

Както виждате маха се без проблем, също може да се мести:
56275904_588127134930401_210684474475465

Не е от лаунчъра (ако не е бъгав вашия), аз съм с класическия за Андроид 9, същия като при Nokia 3.1 и google pixel . . . 

П.С. Ако сте уверен, че това е софтуерен проблем, просто свалете някой от двата оригинални google лаунчъра, те са без реклами и са си напълно изправни, продукти на google, а не от трети лица:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.launcher

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.nexuslauncher

С тях тези проблеми би трябвало да изчезнат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той стоковия е неква измислица ве сложи си Lawnchair  от плей магазина ,идентични са .Кви такиви сковани хора сте ,страх ви е да инсталирате нещо :)

IMG_20190402_205223[1].jpg

IMG_20190402_205230[1].jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен си се маха като я докоснеш и задържиш и се появява опция-премахни.Аз пък не знам как да направя скрииншот на екрана,знаех по едно време,ама сега установих,че съм забравил.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Слави Маринов написа:

При мен си се маха като я докоснеш и задържиш и се появява опция-премахни.Аз пък не знам как да направя скрииншот на екрана,знаех по едно време,ама сега установих,че съм забравил.:)

Натискате едновременно и задържате бутона за заключване и бутона за намаляване на звука. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за двата лаунчера от ликовете ми казва, че устройството ми не е съвместимо с тях :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така се говори за launcher-и, а никой не споменава Nova Launcher? На всичкото отгоре, по коледни/новогодишни празници е намален на левче(буквално).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той го има е хакнат из нета кви пари  кви 5 лева :) Лично на мен не ми харесва за тва ползваm Holo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване