Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За разликите между двете страни.

Значи в Белгия имаме в специализираните магазини за балатоми, такива с дебелина на най-горния слой от 0,7 милиметра.
За около 34 кв метра излиза над 800 евро.
А бедняците в северната ни съседка купуват от неспециализирани магазини балатоми за по 10 евро кв м., при които най-горния слой е не повече от 0,2 мм. 

В Белгия ползваме само офииално регистрирани с номер по ДДС бачкатори, които ни издават фактура за свършената работа, с начислено 6% ДДС ако къщата е строена като моята преди години, да не е новичка.
Поляци на черно е ползваме, щото не искаме после да ни разбиват прозорците техните приятелчета да търсят баба си вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един пост ще пусна и мисля да не си губя времето с някой, който е забравил да си глътне хаповете.

Пич (към ,,белгиеца,,) , спри да се излагаш,че само ставаш за посмешище по форумите.Никой не ти завижда за бараката от 1957г. тип направи си сам.Никой не ти завижда за така нареченето ,,семейство,,  в което ти си само един статист.Никой не ти завижда ,че живееш в Белгия.Там е пълно с българи, които също са се уредили да живеят в Белгия , и то по много по достоен начин от теб от това да станат държанка на някоя белгийска шунда.Едвали и някой се интересува, от къде си купуваш балатомите, дали от специялизиран магазин или от битака.Относно сравнението между Белгия-Нидерландия и колко е богата една и другата страна смятам,че място за сравнение няма.Винаги съм казвал, ,,По инфраструктурата ще познаеш, колко е богата една страна,, Който е бил и в двете страни и ги е пропътувал от край до край с различни превозни средства сам може да прецени.Аз само ще кажа,че за първи път като минах границата от Нидерландия в Белгия и видях,хвърлените опаковки от Макдоналдс ,мокри кърпички и подобна смет,  от страни  на шосето, веднаги си направих изводите за разликата ,,Белгия vs Нидерландия,,  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде се намира Нидерландия? Сефте чувам за тази държава. Виж за Холандия съм чувал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти да не ходиш по магазините с микрометър,като ти е по евтино пазарувай си от Белгия.

преди 3 минути, DarkEdge написа:

Къде се намира Нидерландия? Сефте чувам за тази държава. Виж за Холандия съм чувал...

Кралство Нидерландия или само Нидерландия, наричана неточно Холандия, е държава, разположена основно в Северозападна Европа и включваща територии извън Европа, конституционна монархия .Справката ти е само на един клик разстояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според световния икономически форум, пътищата в така прехвалената уж много богата Белгия,  от така наречения наш ,,белгиец,, са по зле от Намбия и Руанда.А е то как изглеждат те и то магистрала уж първокласен път. https://nieuws.vtm.be/binnenland/onze-wegen-minder-goed-dan-namibische  То май и в България няма толко зле магистрала.А ето как изглежда един второкласен път  в така наречената ,,бедна северна съседка,,  именно Нидерландия.

Belgia2.jpg

Niderlandiq1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нас  кво ни интересува?

Що не ни споделиш истинската си работа, че май нямаш достатъчно работа щом имаш време да пишеш простотии във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, franchesko написа:

Само един пост ще пусна...

Напротив, пускай си тука офтопиците дето ги клепаш по другите теми, като видиш че съм се разписвал някъде.
Последната която си я налазил яко е за алкохолизма, та да не се налага госпожицата да ги затваря темите заради тебе и пригласящият ти дедо Стефан Колев от Великото Тръново, пишете си тука какво ви тежи да душата.
Желателно е да не сте пийнали ракийца като пишете де, ако ви е възможно !
Във всеки случай, следващия път като почнеш да ми философстваш в някоя чужда тема по сред нощ, ще ти отговорям тука, та да ти е под ръка да си го намираш лесно какво си чел от мен, кои туби с нафта в коя държава са били. Щото ти като се напушиш с тревица и ти се объркват спомените къде какво си чел.

А иначе, цялата планета гледа по новините всяка седмица къде е Брюксел, щото НАТО е там и чиновниците и управниците на ЕС са там.  Пък за северната ни съседка, се оказва даже и че в самия Европейски съюз не ѝ знаят правилно заглавието.
Аз никога не съм стъпвал в Ниската земя, нищо че ми е само на 140 км по магистрала до там. И нямам и намерение да ходя никога, понеже ми е под достойнството да ходя при хора говорещи на хъркащ език. Пък и какво да търся там ? Виж при германците си ходя често на шопинг, ама техният пазар е голям и има разнообразие при тях. Това малките държави в които се говори някакъв само местен език, не са ми по вкуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах, защо трябва да знам по какви европейци си падаш и с каква сексуална ориентация си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ууу, интересна тема. Ще следя ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, dimi073 написа:

Ти да не ходиш по магазините с микрометър,като ти е по евтино пазарувай си от Белгия.

Горният слой на балатомите е различен според натоварването на което ще е изложен. За спални и детски стай има даже и 0,15 мм , но обикновено почва от 0,2 или 0,25 по магазините за инструменти или строителни материали. По тези места имат малко налични 0,3 или 0,35 мм. Ако имаш късмет да ти харесва един балатом с горен слой от 0,35 мм в подобен магазин, тогава има вероятност да ти излезе по-евтино отколкото в специализиран където има избор от много с 0,35 и освен това можеш да поръчваш при тях по мостри да ти докарат от централния им склад на веригата им, каквото душа ти иска.
А това дето ние сме го купили е 0,7 мм предназначено за офизи с яко газене по цял ден от много копита. Не е нужно задължително за в обикновена къща, просто няма чворове по него нарисувани, та заради това сме го взели. Ама нашият холандец скача като бесно псе на всичко което напиша някъде, не било вярно според него. Понеже той е наемател и за него всичко е временно, та едва ли би дал като нас 800 евро за балатом. Даже мокет му лепили със специална пяна, да можел да си го отлепи и носи в друга квартира. 
Това е положението, в Белгия има човек ползващ правилните продукти за собствената си къща, а в Нидерландия има наемател на който поляк му носи най-най-евтината боя от Полша и му бачкал за само 70 евро. Пък аз купувам от Франция високоустоичива на миене и търкане по нея боя. Само първия слой ( грунд ли е на български не знам) кутия боя от 15 литра ми е 60 евро. После и миещата и тя по 60 евро. Специален материал да не съхне като гипса и той по 65 евро за 20 литра готов за мазане ( без да се слага вода ). Друг материал на прах за 25 евро за запълване на цепнатити и дупки от пирони. А боята за вратите е 90 евро ( две в едно , без нужда от грунд ).  Абе като го слушаш какви ги разправя нашият холандец, ще си помисилиш че при него ползват крадени материали, та да може да му излезе само 70 евро за 15 кв м спалня.

ето в горната тема ги е разправял  неговите геройства. Не знае да държи четка или валяк господин шофьорът на камион, та вика поляци на черно му бачкат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и става все по-итнересно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Silvering написа:

и става все по-итнересно :)

подстрекател
:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Танер Заит Расим написа:

Аз не разбрах, защо трябва да знам по какви европейци си падаш и с каква сексуална ориентация си?

Ами като си още младок, трябва да се учиш от старите кучета на тарикатлъци.
Завърши задочно едни компютърни науки степен Мастер и смени държавата, та да взимаш по 8000 лв на месец и да не мизерстваш както сега със сегашната ти бг мижава заплатка, да нямаш пари едно гадже да водиш насам натам.
На една съседка снахата ѝ избягала на сина ѝ и той сега има да изплаща сам по 1800 евро на месец ипотечния кредит за къщата им. Преди жена му давала по 900 евро на месец от нейната заплата. Ама си намерила любовник и му избягала на мъжлето ѝ. Замисли се забъдещето си и не се минавай в ниски земи да ходиш или по Анадола.
Идваш насам , намираш си булка с готово поотраснало дете на 7 - 8 годинки и си купувате къщурка с нея.
Па да те светна че има и работещи арабки с високи заплати, ако си обрязван имаш право на една такава. За туркините не знам, ама може и от тях да има модерни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белгиец, те тия балатуми при нас в Швеция ги дават подарък като си вземеш кутия боя средно качество ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Белгиеца написа:

Ами като си още младок, трябва да се учиш от старите кучета на тарикатлъци.
Завърши задочно едни компютърни науки степен Мастер и смени държавата, та да взимаш по 8000 лв на месец и да не мизерстваш както сега със сегашната ти бг мижава заплатка, да нямаш пари едно гадже да водиш насам натам.
На една съседка снахата ѝ избягала на сина ѝ и той сега има да изплаща сам по 1800 евро на месец ипотечния кредит за къщата им. Преди жена му давала по 900 евро на месец от нейната заплата. Ама си намерила любовник и му избягала на мъжлето ѝ. Замисли се забъдещето си и не се минавай в ниски земи да ходиш или по Анадола.
Идваш насам , намираш си булка с готово поотраснало дете на 7 - 8 годинки и си купувате къщурка с нея.
Па да те светна че има и работещи арабки с високи заплати, ако си обрязван имаш право на една такава. За туркините не знам, ама може и от тях да има модерни.

Искаш да ми уредиш твоя стандарт ли :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Silvering написа:

Белгиец, те тия балатуми при нас в Швеция ги дават подарък като си вземеш кутия боя средно качество ;)

Ясно, разбрахме че и ти си наемател. Каквото са ти сложили шведите в квартирата по такова ходиш.
Значи викаш за кутия боя от да речем 80 евро ти дават подарък 800 евро, така ли бе тарикате ?

Такива не пипали нищо със собстевинте си ръце, вместо за балатом плащат за едни плоскости, които се закачат една за друга и е по-лесно за полагане. Да, ама после като се нагреят от слънцето и се вдигнат някъде и се разкачат, да ти е кеф да пренареждаш всичко отначало. И като ходиш по тях с обувки тропа като по паркет ако не им е сложен отдолу един тънък слой меко като дунапрен и с найлон от едната страна.
А в моята къща балатомът аз го полагам сам и всичко е точно навсякъде, даже и около издадени стени с комин в тях. Ама то си трябва да ти идва отръки, да не си вързан в ръцете, щото иначе ... мани мани, резил голем.

Следващата смешка която можеш да пуснеш е , че за платен балатом идват да ти излеят 3 мм изравняващ слой самонивелиращ се цимент, безплатно. И торбите с цимента и течността с която се напоява предварително плочата и те без пари. Ха ха ха ... 
Да си ти го призная предварително, това с изравняването в Белгия не е безплатно и като подаднеш на някой некадърник поканен да бачка на черно, после става много весело, като е станало на вълни.
Е, на сръчните като мен в Белгия ни е разрешено да си купим торбите самонивелиращ се цимент двойно по-евтино от съседна Франция и сами да си го излеем. За ужас на холандци и шведи, които една отверка нямат вкъщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кузов, ти пак ли няма какво да правиш, та си тръгнал за пореден път да развиваш щуротии, които никого не вълнуват, надълго и нашироко? Даже и Замундата те бъзичка. 

преди 1 час, Silvering написа:

Ууу, интересна тема. Ще следя ;)

Тръпката е огромна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Танер Заит Расим написа:

Искаш да ми уредиш твоя стандарт ли :D

Ааааа, за тебе не може, братчеда се кани като стане доктор по компютърни науки да дойде да побачка 10-тина годинки насам, с цел да му дават после западняшка пенсия. Ама той си има къща в София де, та не му трябва цяла пенсия.
Ама то си трябва да имаш тукашен адрес като кандидатстваш за бачкане някъде, иначе не ти обръщат особено внимание. А да наемеш сам квартира без да имаш доказани трудови доходи е едно ходене по мъките, мани мани. Трябва да си ортак с арабели разни и чеченци в някоя къща в която дават само отделни стаи под наем, както е в София например. Ама там е ... да не ти разправям какво е при подобни съквартиранти. Е, ако имаш спестени няколко хиляди евро, може да минеш и без местен човек да те поеме и регистирра при него.
Трябва да си търсиш някой твой братчед турскоговорящ в Германия, при него да ходиш.
Иначе директно с булка да се уредиш от местните , ще е почти невъзможно в твоя сучай, щото тука им разправят разни страхотии че например в Мароко мюсюлманите имат право да си изгонят булката и децата остават при тях, без да им трябва съдия да решава това. Та като ти видят имената само и бегат далече от мюсюлмани. Даже и да си атеист, тях ги е страх от произхода ти. По-лесно някой черен африканец или арабин християнин ще навие някоя местна да му пристане, отколкото бял мюсюлманин. Да бе, има и араби християни, например от Ливан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ще взема участие в темата. Ще почакам да се натрупа повечко материалец от Кузов и тогава ще постна. Само да му просветля на селянчето в Белгия, че този тип цимент в България се ползва повече от 20 години назад във времето. А за балатума! Това е стар строителен материал, който се ползваше в социалистическа България по времето на Тодор Живков. (по точно  от 1975 до към 1985 година) Едва ли има българско жилище с балатум по пода в днешно време.

Ха,ха,ха! "Белгийчето" , като ме види че се появявам там дето е писал и веднага изчезва от темата.  А моя поглед не е към него, а към жена му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Белгиеца написа:

Ааааа, за тебе не може, братчеда се кани като стане доктор по компютърни науки да дойде да побачка 10-тина годинки насам, с цел да му дават после западняшка пенсия. Ама той си има къща в София де, та не му трябва цяла пенсия.
Ама то си трябва да имаш тукашен адрес като кандидатстваш за бачкане някъде, иначе не ти обръщат особено внимание. А да наемеш сам квартира без да имаш доказани трудови доходи е едно ходене по мъките, мани мани. Трябва да си ортак с арабели разни и чеченци в някоя къща в която дават само отделни стаи под наем, както е в София например. Ама там е ... да не ти разправям какво е при подобни съквартиранти. Е, ако имаш спестени няколко хиляди евро, може да минеш и без местен човек да те поеме и регистирра при него.
Трябва да си търсиш някой твой братчед турскоговорящ в Германия, при него да ходиш.
Иначе директно с булка да се уредиш от местните , ще е почти невъзможно в твоя сучай, щото тука им разправят разни страхотии че например в Мароко мюсюлманите имат право да си изгонят булката и децата остават при тях, без да им трябва съдия да решава това. Та като ти видят имената само и бегат далече от мюсюлмани. Даже и да си атеист, тях ги е страх от произхода ти. По-лесно някой черен африканец или арабин християнин ще навие някоя местна да му пристане, отколкото бял мюсюлманин. Да бе, има и араби християни, например от Ливан.

Абе ти като си толкус отракан що не имигрира в Щатите или в Австралия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

И аз ще взема участие в темата. Ще почакам да се натрупа повечко материалец от Кузов и тогава ще постна. Само да му просветля на селянчето в Белгия, че този тип цимент в България се ползва повече от 20 години назад във времето. А за балатума! Това е стар строителен материал, който се ползваше в социалистическа България по времето на Тодор Живков. (по точно  от 1975 до към 1985 година) Едва ли има българско жилище с балатум по пода в днешно време.

У нас има - на тавана дето трупам всякакви работи. Сега остава да каже, че маже стените с винервайс или лепи деколин. Може и с блажна боя да ги вапца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А иначе, цялата планета гледа по новините всяка седмица къде е Брюксел, щото НАТО е там и чиновниците и управниците на ЕС са там. И  Папата да дойде да живее в Белгия,пак ще сте по зле от Нидерландия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Танер Заит Расим написа:

Абе ти като си толкус отракан що не имигрира в Щатите или в Австралия?

За Щатите, твърде му миришат краката , а за Австралия съм го чувал да казва, че го било страх от аборигените. Ядяли по белите хора направо от казана. Топли, топли!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скандинавия! Там е истината! Стандартът на живот е много висок и не са зависими нито от ЕвроГейски съюз, нито от когото и да било.

https://www.dw.com/bg/вижте-колко-е-зле-в-скандинавия/a-45176113

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Финландия? Швейцария?

Кажи сега че ужасно ти липсва България, за това не излизаш от българските форуми :D

Само да ти кажа първата жена си е първа не си мисли че с втора жена ще си стабилен винаги може да те изрита ;)

Значи ако случайно изчезнеш да знаем че високите ти белгийски стандарти са ти обърнали гръб.

Не че нещо, но ми е странно как хората забравят от къде са тръгнали...

Въпреки скапаната ни държава и система, от там си тръгнал, където и да идеш по света няма да е твоят дом.

Мисля че го осъзнаваш и се чувстваш като чужденец то ти и за това тук се чувстваш във свои води и не излизаш и пишеш какви ли не простотии.

Липсва ти България а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване