Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

моля за напътствие не съм голям специалист във тази област и имам въпрос относно прехвърляне на уеб сайт от нает сървър към собствен. Сложно е за обяснение защо трябва да се направи това, въпроса ми е относно машината която трябва да купя. Уеб сайта е вид магазин със голяма база софтуер (за превозни средства) около 20 терабайта и се увеличава непрекъснато. Клиенти също изпращат свой софтуер за обработка има и от рода на плати и свали. Машината на която съм се спрял е тази HP ProLiant ML110 Gen10 Intel Xeon 4108 и моля за съвет дали е подходяща за това.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвани този дето ти е правил сайта + един дето разбира и ще поддържа машината в бъдеще и тогава вижте какво ви трябва.

Така във форум няма да стане според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много лоша идея да пипаш каквото и да било без професионална помощ! 

преди 4 часа, Lean написа:

не съм голям специалист

хал хабер си нямаш, обща култура от ИТ нямаш.. Много си далеч от неголям специалист. 

1. 

преди 4 часа, Lean написа:

от рода на плати и свали

Сиреч сайтът прави пари и всяка секунда офлайн ще е загуба.

2. Как си представяш да прехвърлиш тези 20ТБ на друго място и за колко време?

3. Сайтове с такъв мащаб НИКОГА НЕ СА НА ЕДНА МАШИНА. Остави натоварването от потребителите - чисто технически (бекъпи и системи за подсигуряване)

4. Къде ще го хостваш? По принцип не задавам такива въпроси (то се подразбира), ама съдейки по въпроса ти, нали нямаш намерение да го поскаш от вкъщи, че да пестиш от таксите за хостинг?

За финал, ако действително имаш вариянт да те оставят да си пуснеш твой хардуер в подсигурен и добре изграден дейта център - то плати, за да ти го направят правилно. Това не е като да си хостваш личния блог от вкъщи и да му правиш бекъпи по флашки и CD/DVD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване