Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Попаднах на видеокарта Asus GTX 1070 Dual OC на много добра цена, с оставаща гаранция до декември месец тази година. Поръчах я с преглед и тест и чакам тези дни да дойде и да я тествам. Ще й пусна един FurMark, защото сигурно само за него ще гледам време. Интересуват ме плюсове и минуси на картата и най-вече до колко градуса г-д трябва да вдигне. Според мен до около 80-85 макс би трябвало да е добре в бенчмарка. Ще се слага на i5-3570, 4x2GB DDR3 1666 RAM и 600-ватово захранване на Cooler Master. Други неща за които да гледам докато я тествам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре пусни някоя GPU товареща игра или Unigne heaven бенчмарка, остави го този furmark. Видеокарта гледам не е от най-хладните, въпреки че е с 2 вентилатора. Все пак температурите не би трябвало да са над 80 градуса, но пак зависи от кутията, какви обороти си настроил на охлаждането и въздушния поток, това не може да е особен критерий. Докато вървят тестовете, може да сравниш серийния номер с този от гаранцията и да звъннеш до сервиза, за да ги питаш дали всичко е наред с гаранцията и дали е ходила на ремонт, както и да ти кажат какво да гледаш, евентуално някоя гаранционна лепенка върху винтовете трябва да има, виж дали е здрава. Гледай към гаранционната карта да имаш фактура или касов бон, иначе няма да важи. С този процесор сериозно ще спъваш видеокартата, дори и I7 на тази платформа ще я спъва, освен ако не е клокнат на поне 4.5 GHz. Каква е добрата цена, на която си я намерил? Гледам има разни обяви за към и под 400 лева с оставаща гаранция от над година, не съм гледал и всички обяви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 370 съм я намерил. Сравнявах снимки от производителя със снимки на картата и отзад всичко е 1 към 1. Кутията ми е Cooler Master K350. Имам 3 вентилатора ( 1 отпред и 1 отдолу, които вкарват и 1 отзад, който изкарва по 120mm). Сегашната ми GTX 650Ti OC в игри се държи на около 40-43 градуса, във FurMark за 10 мин вдигна 51 и ги закова. Освен това аз съм с последните драйвъри на Nvidia. Просто сменям картите или трябва още нещо да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяш картите, като преди това може да рестартираш в safe mode и да деинсталираш с DDU старите драйвери. След почистването рестартираш, инсталираш драйвера и тестваш. Старата карта няма къде да я сравняваш по температури. Виж тези клипове за какво става въпрос:

https://www.google.com/search?q=asus+gtx+1070+dual+oc+benchmark&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=0ahUKEwjg35WH9LrhAhXtw8QBHWuJAqcQ_AUIDygC&biw=1328&bih=903

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.04.2019 г. в 22:27, Krum Zolkin написа:

Здравейте. Попаднах на видеокарта Asus GTX 1070 Dual OC на много добра цена, с оставаща гаранция до декември месец тази година.

на 6.04.2019 г. в 4:33, krumzol написа:

За 370 съм я намерил.

За мен този модел на асус за тези пари не си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари аз мисля ,че си заслужава. Имал съм Асус DUAL 1070. Вярно не е нещо особено тази карта , но в крайна сметка от гледна точка на производителност/цена е добра офертата . Картата не става за овърклок , сравнително тиха е  . Аз ползвах малко по-агресивна fan крива за да я държа по-хладна  . Не съм минавал 70-72 градуса никога  с моите  настройки на вентилаторите .  Ако автора не намери карта с по-висок клас охлаждане и по-голяма гаранция, нека я купува , като я тества задължително преди това. Аз бих я сравнил като клас с Windforce dual fan моделите на Gigabyte .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата дойде, вече цяла седмица е при мен. Пробвах я с FurMark и закова 75-76 градуса с 50-55% вентилатори. Настроих ги малко и сега в теста ги държи стабилно 70. В игри също не вдига повече от 70 градуса. Според мен цената си заслужаваше. Имаше една Gigabyte 1070 G1 Gaming, която беше с повече гаранция и щеше да ми излезе 10-20лв повече, но аз предпочетох да взема Асус. Иначе във абсолютно всички игри, които тествах държи стабилно 60FPS (понеже играя с V-Sync) на Ultra (PUBG, APEX, Witcher 3, NFS Payback). На Ghost Recon Ultra -55FPS средно, Very High отива доста нагоре. Друго което съм пробвал е FIFA и  ETS 2, но там няма какво да й се опъне. Даже във Fifa не си пуска вентилаторите. Единствените игри, които не мога да подкарам по моя стандарт 60FPS+ бяха Assassin's Creed Origins и Odyssey, но там Bottleneck-a ми идва от процесора. Като консумация за цял ден тестове максималното, което беше дръпнала в даден момент бяха 162W. Доволен съм много, направо все едно смених компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито , със здраве да я ползваш . Един съвет само. Не пържи картата на тоя безумен FurMark !!  Има достатъчно тежки бенчове като като fire strike  , time spy и т.н. коитo ще ти натоварят достатъчно картата за да си спокоен ,че е напълно функционална. Иначе за 400лв. има в момента доста по-добра оферта от твоята - EVGA Hybrid gtx 1070  също с хубава гаранция ( в бг продавалника) , но вече е късно. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, pepy86 написа:

EVGA Hybrid gtx 1070

Тази карта доколкото виждам е с 6+8pin-ово захранване. Аз имам само 8pin-a. Мисля, че за моята конфигурация картата е идеална. Плюс това комбинацията от бяла карта + 3 бели вентилатора на Arctic и Freezer 11 за CPU-то се връзва добре. Останалите компоненти са сини и става синьо-бяло, което ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглеждам картата като охлаждане , бууст , възможност за овърклок , температури (на ядро и врмите) и т.н.  Евгата няма да минава 40-45 градуса при гейминг , има ефектни LED светлини (след като те вълнува визията) .  Консумацията им не е по-различна от на твоята. С преходник щеше да е всичко ОК. С други думи много по-висок клас карта за 30лв отгоре . За гаранцията няма да коментираме .   Ако не си имал подобна карта , трудно би разбрал какво имам предвид.  Но както казах вече няма значение. Важното е ти да си доволен и щастлив .     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...