Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Да попитам възможно ли е да се свърже блутуту към радиото и дали си струва усилието.Вчера ми донесоха едно преносимо радио Макита.Блутуту го имам от 3 години.Въпросът ми е къде  според вас е най добре да се свърже?Мога ли да открия принципна схема за това чудо?Батерия не съм търсил,защото още  не знам как ще го ползвам.Малко снимки.

Снимка от 2019-03-31 17-55-34.png

Снимка от 2019-03-31 17-56-14.png

Снимка от 2019-03-31 17-57-03.png

Снимка от 2019-03-31 17-57-46.png

Снимка от 2019-04-05 22-42-19.png

Снимка от 2019-04-05 22-42-52.png

Снимка от 2019-04-05 22-44-07.png

Снимка от 2019-04-05 22-43-28.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзваш го на НЧУ на радиото като отделиш двете части (тунера и твоята джаджа) с прекъсвач. С какво напрежение се захранва радиото и какво е захранването - мрежово (с трансформатор) или батерийно (с батерии)? Това модулче работи с 3.3 до 6V. Можеш да ползваш захранването на радиото, ако не надвишава 6V, а ако надвишава - трябва да добавиш стабилизатор на напрежение, който да намали напрежението до допустима стойност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за светкавичния отговор.Идеята ми е за напред да му намеря батерия от гайковерт Макита.Има гнездо отзад в корпуса.На батерията пише 18 волта.Питането ми е мога ли да смъкна напрежението с резистор или да търся нещо стабилизирано.Има такива китчета.Според получения отговор мисля да го свързвам прз вхоха на 5-тата снимка,където прекъсбача ще отпадне.А китчето да стои до батерията.Тя е в задната кутия.Мисля че така ще е по добре,защото на кита има някакъв бутон.Ако е рестарт ще трябва да му изкарам и на него външен такъв.Идеята е да да се сдвояват без кабел.Жълтото гнездо ще ползвам.Мисля отдоло някакси да го вместя.

shopping.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, batipej4o написа:

Питането ми е мога ли да смъкна напрежението с резистор или да търся нещо стабилизирано.

Няма как да стане с резистор. От 18 на 6V можеш да смъкнеш напрежението със 7806 IC. Това е готов вариант, но можеш и да си купиш само интегралната схема, да запоиш на входа и на изхода в паралел кондензатори и сам да пригодиш захранването на модула. Токът не трябва да превишава 1А, защото ще изгори ИС. Хубаво е да се сложи радиатор на металния корпус, за да може да се охлажда. В никакъв случай не пускай директно 18V на това модулче, защото ще изгори на секундата.

преди 31 минути, batipej4o написа:

.Според получения отговор мисля да го свързвам прз вхоха на 5-тата снимка,където прекъсбача ще отпадне.

Мислех, че това е слушалков жак, но то било AUX вход. Още по-добре, тамън няма да търсиш схема и да дириш де е входа на НЧУ и да слагаш прекъсвач, който да разделя тунера и модула.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря още веднъж ца помоща.Ако не открия магазин за по бързо закопуване,ще е от този сайт.

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR1.TRC0.A0.H0.TRS0&_nkw=Voltage+Regulator+Module&_sacat=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Схема на подобен модул https://www.goodluckbuy.com/spk-d-aec-bluetooth-stereo-audio-receiver-and-handsfree-module.html

ако знаеш точния модел на твоя сигурно и за него ще се намери схемата за вързване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време даваха и схема на свързване.Сега дават това.TXD и RXD ги превеждам като вход и исход на сигнала.За KEY и EN не съм сигурен в превода.

Снимка от 2019-04-06 02-16-08.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че тея изводи стават изобщо да се вържат към аналогова верига.

Трябва ти описание на изводите на зелената платка която реално е блутут модула.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ined написа:

Не мисля, че тея изводи стават изобщо да се вържат към аналогова верига.

Трябва ти описание на изводите на зелената платка която реално е блутут модула.

Благодаря за информацията.Поразгледах това онова и май ще се окаже,че си прав.Затова ще поръчам едно от това,че си е точно за тази цел.

Снимка от 2019-04-06 21-33-01.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте да попитам , мога ли да ползвам по долу показаните схеми за свързване ?Отгобарят ли цветовете н а всички кабели?Мисля да одрежа едното УСБ и да го свържа с регулатора .

Снимка от 2019-04-14 13-42-49.png

Снимка от 2019-04-14 13-41-56.png

Снимка от 2019-04-14 14-01-40.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам още.На снимката в дясната страна има и червен и черен кабел.Това са две ааа батерйки да подържат памета да не забравя каналите.Мога ли от там да взема 6 волта за захранване?Под тях белия троен кабел е централното захранване.Понеже са три може ли да са плюс,минус и среден?Благодаря предварително.

Снимка от 2019-04-14 18-06-19.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване