Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Stalik,ще се изпитваме ли?Яяяяяяяяяя,ама то,мнението на Velveet (май така се казваше потребителят),го няма!!!Явно не е било по нечий вкус.Кой ли е замесеният в цензурирането на форума,и по-специално-на този Post ;):yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 130
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Никога. Какво значение как ще го наричаме, като всички се кланят на Всевишния.

Stalik,ще се изпитваме ли?Яяяяяяяяяя,ама то,мнението на Velveet (май така се казваше потребителят),го няма!!!Явно не е било по нечий вкус.Кой ли е замесеният в цензурирането на форума,и по-специално-на този Post ;):yanim:

Ей го тук. Никой не го е трил, аз го виждам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо нека да е тук мнението защото е страхотно попадение в целта! Че самата религия ислям дискриминира жените тотално. А точка 15 е причината са смъртта на 20 годишното момиче в Италия.

от Какво мислите за протеста на мюсюлманите?

Stalik:

"Исляма е много красива религия. С нищо не отстъпва на християнството в нравствено-етичен план."

За да не изпадаме в заблуда ето и малко

избрано от корана :

191. И ги убивайте там, където ги сварите, и ги прогонете оттам, откъдето и те ви прогониха! Да заблуждаваш е по-тежко, отколкото да убиваш. И не се сражавайте с тях при Свещената джамия, докато не започнат там да се сражават с вас! А ако се сражават с вас, убийте ги! Такова е възмездието за неверниците.(успокоих се малко)

158. И ако умрете или ви убият, при Аллах ще бъдете събрани.(и да ви разкъса бомбата нема страшно)

185. Всяка душа ще вкуси смъртта и вашите награди напълно ще ви се изплатят в Деня на възкресението. Който бъде отдалечен от Огъня и бъде въведен в Рая, той ще сполучи. А земният живот е само измамна наслада.(пояси с бомби ще има за всички)

следващите три на вниманието на ДАМИТЕ !!!

11. Повелява ви Аллах за вашите деца: за мъжкото е дял, колкото за две женски(тва ще го кажа на баща ми като делим наследството със сестра ми)

15. А срещу онези от жените ви, които извършат прелюбодеяние, вземете четирима измежду вас за свидетели. А засвидетелстват ли, дръжте жените в домовете, докато смъртта ги прибере или Аллах им стори път.(Ами ако страдат от клаустрофобия ;) )

4. Мъжете стоят над жените с това, с което Аллах предпочете едни пред други и защото харчат от имотите си. Целомъдрените жени са послушни, пазят съкровеното си, както Аллах ги е запазил. А онези, от чието непокорство се страхувате, увещавайте, [после] се отдръпнете от тях в постелите, и [ако трябва] ги удряйте! А покорят ли ви се, не търсете средство против тях! Аллах е всевишен, превелик.(колко благородно)

95. Не са равностойни онези от вярващите, които си седят вкъщи, без да им се навреди, и онези, които се борят по пътя на Аллах чрез своите имоти и души. Аллах отреди на борещите се чрез своите имоти и души да са с едно стъпало над седящите. На всеки Аллах обеща Най-прекрасното, но Аллах отличи борещите се пред седящите с огромна награда:(е как да не станеш жива бомба след такова обещание cool.gif )

101. А когато странствате по земята, не е прегрешение за вас да съкращавате молитвата, ако се страхувате, че ще ви навредят онези, които не са повярвали. Неверниците са ваш явен враг.(кои ли са неверниците sad.gif )

Когато следващия път някой ходжа или"специалист" по религийте вземе да ви се пени по телевизията че исляма била мирна религия и нямала нищо общо с насилието вие да си знаете за кво иде реч. :yanim:

КНИГА ПИСАНА ОТ ИДИОТИ ЗА ИДИОТИ

МИСЛЯ ЧЕ КОМЕНТАРЪТ Е ИЗЛИШЕН

ПП:

Може би специалиста по религийте Staliк ще се наеме да разтълкува на мен неукия по религиозните въпроси и напълно неспособен на нравствено-духовна рецепция някои от словата на всевишния.

още от повелите на всевишния към своите почитатели на :

http://koran.hit.bg/koran_prevod.html

за съжаление някои части наистина са идиотски.

Редактирано от voxy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направо нека да е тук мнението защото е страхотно попадение в целта! Че самата религия ислям дискриминира жените тотално. А точка 15 е причината са смъртта на 20 годишното момиче в Италия.

Може би не си прочел следходящия пост в който тези провокации са разобличени. Моля, направи го преди да се изказваш явно неподготвен.

за съжаление някои части наистина са идиотски.

Това цитат на казаното от VEELVET ли е или и ти го потвърждаваш като твое твърдение? Внимавай. Въпросът ми е подвеждащ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може би не си прочел следходящия пост в който тези провокации са разобличени. Моля, направи го преди да се изказваш явно неподготвен.

Това цитат на казаното от VEELVET ли е или и ти го потвърждаваш като твое твърдение? Внимавай. Въпросът ми е подвеждащ.

червеното е цитат и не е мое мнение, моето е че някои части са идиотски което може би е обидна дума за религиозен човек, но няма как да го усетя след като за мене не е.

Факт е че се дават възможности за различни тълкования, твоето е в добрия вариант, обаче има достатъчно фанатици разтълкували го в доста различен вариант, точно защото текстовете са написани не достатъчно ясно/дано това е една мека дефиниция на споменатата по-горе дума :yanim:/ и даващи възможност за различни тълкувания, а за дискриминирането на жената е от ясно по-ясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познатите ми друговерци не ги дискриминирам. Най-добрата ми приятелка беше туркиня в средното уч-ще. Много държахме една на друга. В последствие отношенията ни започнаха да се изострят. По-възрастни мои близки ми казаха, че ми били казали, че различията ни рано или късно ще проличат. Тогава реших, че е така. Сега, попораснала, смятам, че онези неща бяха тийн проблеми, свързани с израстването ни и не различието в религиите ни бе причина за това. Хората са различни. Един с един не си приличаме по всичко. Да дискриминираме различните, означава всички да се дискриминираме. Точно, защото всички сме различни. Ако понякога не разбираме възгледите на другия за каквото и да било и не се съгласяваме по никакъв начин с него, означава ли, че дискриминираме. Може би.

За фанатично отдадените на религията си, не мога да говоря много, защото не познавам такива. Затова и каквото и да кажа, ще е безпочвено. Но, държа да отбележа, че не харесвам това, което църквата(и разновидностите и в различните религии) прави със самата религия. Знаем всички, че всъщност не църквата е връзката на човека с Бога. И за фанатизма е виновна църквата според мен.

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не дискриминирам никой според религията му ,нямам нищо против хората с друга религия но не мога да възприема средновеквните схваштания на мюсулманите които обаче живеят в тези страни защото другите мюсулмани в така наречените цивилизовани страни не са така.не мога да си обясня как може един човек да вярва в абсурдни неща като да умреш защото ще отидеш в рая кадето те чакали незнам си колко девственици angry.gif и куп такива безумни неща от които пък произтичат други безумия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели, мисля че се отклонявате от от основния въпрос - Дискриминирате ли по религия cool.gif

Освен това, спорите и съпоставяте различни неща - исляма е виновен за терора на планетата, християнството е било виновно за "тъмните" векове, юдеизма ....

Не мислите ли, че грешите! Нима всички изповядващи ислям са терористи фанатици? Нима няма/не е имало същите, само че изповядващи християнството. Ами откриването на американския континрнт? Ами терора в Италия и Германия от ултралевите групировки? Фанатизъм има и без религия, дори имам усещането, че той самия е отделна религия!

Вижте какво стана в Испания? "Арабски" (не съм съгласен с определението) терористи взривиха градския транспорт с експлозиви доставени от ЕТА. И? Коя е "виновната" религия?

Затова казвам - върнете се на темата! Не говорете за фанатиците, те нямат друга религия освен фанатизма!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Затова казвам - върнете се на темата! Не говорете за фанатиците, те нямат друга религия освен фанатизма!

Дискриминираме ги по религията фанатизъм. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм израсъл между турци, сега имам колеги такива и лоша дума не мога да кажа. Нито тогава нито сега някой от тях е говорил за религия. За религиозни празници научавам когато черпят.

Самите те не дескриминират и НЕ НАТРАПВАТ нищо религиозно. Аз защо да го правя.

ПРОТИВОПОСТАВЯНЕТО на двете религии както и НАТРАПВАНЕТО им, обслужат интересите само на тия които искат в мътни води риба да ловят. Жертви ще са обикновенните хора.

П.П. Не съм чел всичко щот мъ мързи. Може и да повтарям някого.

Редактирано от sonif (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочети ТУК и може да видиш моя отговор на въпроса ти още преди да си го задала. Аз чета мисли ;).

Според мен, вчера се разрази ожесточен спор точно от този тип.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дискриминираме ги по религията фанатизъм. ;)

И каква е тази религия фанатизъм? Самото нещо фанатизъм се заражда най-често заради други религии, и реално не е ли фанатик всеки за който религията е над закона

:P В християнството има - "Не убивай!", написано от ясно по-ясно

в исляма има

„И се сражавайте по пътя на Аллах с онези, които се сражават с вас, и не престъпвайте! Аллах не обича престъпващите. И ги убивайте там, където ги сварите, и ги прогонете оттам, откъдето и те ви прогониха! [...]И не се сражавайте с тях при Свещената джамия, докато не започнат там да се сражават с вас! А ако се сражават с вас, убийте ги! Такова е възмездието за неверниците.А престанат ли ­ Аллах е опрощаващ, милосърден“.

Със сигурност бих дискриминирал всеки мюсюлманин за който тези текстове са преди и над всичко! Както и всеки човек водещ се от подобни максими в живота, без значение на религията.

Да толерират нетолерантността

Никак не е трудно да свържем подобно поведение с идеите, натрапвани на западноевропееца в течение на десетилетия от левите кръгове, които открай време поставят “ценностите на общността” над индивидуалните права. Ако обаче коренните европейци и имигрантите-мюсюлмани действително желаят да съжителстват успешно на континента, последните трябва веднъж завинаги да се откажат от фундаментализма. Алтернативата за самите европейци пък е да жертват свободата, толерантността и онова уважение към индивидуалните права, които са в основата на западната цивилизация. Проблемът, впрочем, не засяга само Европа, същото се отнася и за Америка.

Разбира се, ситуацията в отделните европейски страни е различна. Така, Испания отчита изключителен ръст на имигрантите-мюсюлмани, чиито брой достигна 500 000, и сред които (според “Ню Йорк Таймс”) има “немалко ислямски терористи”. Във Франция, страната с най-голямо мюсюлманско население (5 млн.души), има хора като великия мюфтия на Марсилия Сохаб Беншейх, който не се страхува открито да изобличава фалша и мракобесието на фундаментализма, призовавайки за религиозни реформи, “десакрализация на всички мюсюлмански религиозни текстове и коментари” и превръщане на Исляма в религия проповядваща толерантност, уважаваща различията, подкрепяща отделянето на църквата от държавата, както и интеграцията на мюсюлманите в западните общества. Беншейх очевидно е тъкмо онзи тип водач, от който европейският ислям отчаяно се нуждае. Въпреки това обаче, той очевидно не се ползва с подкрепата на френското правителство, което предпочете да включи в новия Мюсюлмански съвет на Франция най-реакционно настроените, най-политизираните и най-фанатичните лидери на местната ислямска общност.

Последиците от тази политика в цяла Западна Европа проличаха особено ясно след 11септември 2001. В Дания, както и в много други западноевропейски държави, тълпи от мюсюлмани излязоха на улиците за да отпразнуват успешните атаки на терористите. Няколко дни по-късно хиляда ислямисти се събраха в Неребрьо за да протестират “против демокрацията”, призовавайки за “свещена война” срещу неверниците-датчани. Едва тогава се сетиха да реагират и част от датските политици. В парламента бе повдигнат въпросът за

пълната статия

Бих дискриминирал и тези излезли да протестират, и всяка проява на безумие.

Редактирано от voxy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ей го тук. Никой не го е трил, аз го виждам.

Моите извинения,Stalik,на мен не ми го показа предния път ohmy.gif:cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дискриминация и вражда винаги ще има. Веднъж разделени по националност и религия, хората трудно ще бъдат обединени отново. Винаги ще има предубеждения и недоверие към различните. У хората отдавна живее огънят на омразата, предаващ се от поколение на поколение. Различните религии са се превърнали не в наши духовни спътници, а в начин за противопоставяне на цели нации, в проводник на омразата между хората. На пръв поглед всичко изглежда тихо и спокойно, нямало такова нещо като непоносимост и вражда между хората с различни религии в случая и какво става изведнъж:

" ... след 11септември 2001. В Дания, както и в много други западноевропейски държави, тълпи от мюсюлмани излязоха на улиците за да отпразнуват успешните атаки на терористите. Няколко дни по-късно хиляда ислямисти се събраха в Неребрьо за да протестират “против демокрацията”, призовавайки за “свещена война” срещу неверниците-датчани."

Винаги, когато на преден план излезне такъв проблем, той старателно бива притулен, докато не излезе пак наяве. Е докога ще продължава това, докато омразата избухне истински и няма връщане назад ли? Вместо да се бяга всеки път от този проблем, трябва да се вземат адекватни мерки за ограничаването му, до пълното му разрешаване така и няма да се стигне според мен...

И така не смятам да раздувам повече мнението си. Като заключение ще кажа, че всеки, който си мисли че не е заразен с огъня на омразата, се лъже жестоко, защото той е в него и когато пламне истински малко ще имат силата да го овладеят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да не го правя и да оставя на всеки собствения избор, но смятам, че дори и неволно човек проявява неуважение към чуждата религия.

Не обичам дискриминацията по религия, но мисля, че в момента в нашето общество тя все още съществува и може би дори се разраства, което е жалко

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Чакай малко защо се захванахте пак с мюсолманите?Я се огледай и виж евангелистите,какво правят,на кого и как се кланят.Техните мозъци?Колко още такива има!

Ти явно не си най-добрият пример за толерантност, както виждам... :)

Не разбирам, какво толкова правят евангелистите - взривяват самолети и сгради ли, убиват невинни хора?! Аз лично нямам нищо против обикновените мюсулмани, не искам да бъда разбрана погрешно, познавам доста от тях и за мен те са доста точни, кротки и добри хора, гледащи да помогнат на човек...

Само не разбрах - на кого се кланят евангелските християни, според теб?! Ами на същия Бог, в Който вярваме всички християни - Святата Троица!!! Може би не знаеш, че протестантството, в чието число влизат и евангелските християни, е един от трите официални клона на християнството, заедно с православието и католицизма?! Също така, повечето развити християнски страни като цяла Северна Америка, Канада, Англия, Германия, Ирландия, Холандия, Белгия, Швейцария, въобще всички Скандинавски страни, и още други, са 90 % протестанти... Не мислиш ли, че е малко смешно да се изкарва толкова голяма част от човечеството хора с промити мозъци?! ;):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти явно не си най-добрият пример за толерантност, както виждам... :P

Не разбирам, какво толкова правят евангелистите - взривяват самолети и сгради ли, убиват невинни хора?! Аз лично нямам нищо против обикновените мюсулмани, не искам да бъда разбрана погрешно, познавам доста от тях и за мен те са доста точни, кротки и добри хора, гледащи да помогнат на човек...

Само не разбрах - на кого се кланят евангелските християни, според теб?! Ами на същия Бог, в Който вярваме всички християни - Святата Троица!!! Може би не знаеш, че протестантството, в чието число влизат и евангелските християни, е един от трите официални клона на християнството, заедно с православието и католицизма?! Също така, повечето развити християнски страни като цяла Северна Америка, Канада, Англия, Германия, Ирландия, Холандия, Белгия, Швейцария, въобще всички Скандинавски страни, и още други, са 90 % протестанти... Не мислиш ли, че е малко смешно да се изкарва толкова голяма част от човечеството хора с промити мозъци?! :):)

Май,на някой му е трябвало опорна точка,за да не каже точно това ,което е казал biggrin.gifbiggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чакай малко защо се захванахте пак с мюсолманите?Я се огледай и виж евангелистите,какво правят,на кого и как се кланят.Техните мозъци?Колко още такива има!

Май,на някой му е трябвало опорна точка,за да не каже точно това ,което е казал biggrin.gifbiggrin.gif

Е, не с лоши чувства, де...! cool.gif:P

Иначе човек може да си помисли, че някой май просто иска да каже нещо, без да знае за какво точно става дума... :Plaugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, не с лоши чувства, де...! cool.gif:angry:

Иначе човек може да си помисли, че някой май просто иска да каже нещо, без да знае за какво точно става дума... :Plaugh.gif

Малко е старичка статията,но ако има интерес обещавам да отида и да снимам лично :)

Религия

Евангелисти привличат хиляди в Южния парк с обещания за изцеление

От миналата неделя в София се събират евангелисти, за да се помолят на Бог за изцеление. Присъстващите на сбирките твърдят, че след молитвата ставали чудеса - глухи започвали да чуват, сакати хвърляли патериците

СТАНИСЛАВА ГЕОРГИЕВА

снимки: ВЕРА ПЕТКОВА

i060304zb6.jpg

i060303xz2.jpg

i060306lx7.jpg

"Бог те познава! Бог знае твоето име! Бог е тук за теб! Бог те обича!" - това чуват хората, които живеят близо до Южния парк от четири вечери насам. От мощните колони се разнася словото Божие, което евангелските пастори изричат. Стотици хора идват да чуят проповедите и да получат изцелението, което евангелистите обещават. "Слепи, глухи, куци, страдащи, раковоболни" са приканени от жълти плакати, разлепени из цяла София.

---------------------------------

В края на миналия месец в столицата пристигнал американският пастор Т. Л. Озборн, за да отправи молитви за страната и за здраве. От 50 години той обикаля света и проповядва словото Божие с обещание да излекува всеки, който повярва. Всяка вечер в продължение на 15 дни той ще говори и върши чудеса в парка.

8 октомври, 17 часът. Проповедта започва в специално издигната шатра. На входа стоят млади момичета и момчета с червени ленти на ръкавите, които раздават листовки. Всеки може да остави адреса и телефона си, за да го уведомяват за следващи такива събития. Младежите не получават никакви пари за работата си. "Работя за Бог, как ще ми плащат", обяснява едно от момичетата. В шатрата говори пастор Кевин Макнулти. В началото приканва всички, които идват за първи път, да вдигнат ръка.

Проповедта е по американски емоционална

Макнулти обещава тази вечер Бог да върши чудеса. Стотината българи и роми повтарят след пастора изречения от Библията и си купуват книги на Озборн. Приходите от продажбата на шапки, знаменца и книги щели да покрият разходите за събиранията в парка. Жена на средна възраст ни казва, че сега не е толкова интересно и трябвало да останем до по-късно, когато ще се уверим в чудесата. Миналата вечер сакати хора хвърляли патериците, а по-миналата - глухи започвали да чуват. Жената е от една от Евангелско-петдесятните църкви, които организират събитието, и ни кани да посетим някоя от службите.

Отвън хората продължават да прииждат. Някои просто разхождат кучетата си и само надникват и си отиват, други обаче остават да слушат. Млада майка с трите си деца влиза в шатрата, но бързо излиза. "Ми аз откъде да знам какво има тука, като видях шатрата и си помислих, че е цирк", обяснява тя.

В 18,30 ч. започва службата на открито. За целта е построена голяма сцена, над нея има транспарант с надпис "Исус Христос е същият вчера, днес и завинаги". Броят на хората набъбва бързо.

Преобладават ромите

Това съвсем не е случайно, тъй като седем от Евангелско-петдесятните църкви се намират във "Факултета". Всички мургави последователи на протестантството са добре облечени, водят и цялото си домочадие - баби, дядовци, деца. Те комай и най-пламенно посрещат проповедите - пеят, вдигат ръце, изпадат почти в транс. Разговаряме се с възрастен мъж, който живеел в блока отсреща. Така и така чувал проповедите и в апартамента, решил да дойде, да види. Питам дали вярва, че в парка стават чудеса. "Тоя е като Кашпировски - промива мозъци. Аз съм си православен християнин, когато ми е тежко на душата, ходя в църква и паля свещ. Не му вярвам на тоя Озборн, с много пари е правено всичко тук и явно не му е чиста работата", разсъждава той. На сцената пеят и свирят няколко млади момичета и момчета. Почти всички в публиката знаят текста и пеят заедно с тях. Славят Бог.

Едно от момчетата с червени ленти ме запознава с пастор Васил Еленков от Националния алианс Обединени Божии църкви. Той е пастор от 32 години, има и научна степен по теология. Питам го наистина ли тези молитви могат да изцерят болните.

"Нито д-р Озборн, нито пасторите сме лечители

В Библията обаче се говори за словото на Бог, което идва до хората и ги изцелява. Човек трябва да чуе, да повярва и да приеме словото Му и тогава ще получи това, от което има нужда", обяснява пасторът. Евангелските църкви се грижели за хората, докато са живи и затова имали толкова много последователи.

Междувременно на сцената говори дъщерята на Т. Л. Озборн - Ладона. Тя разказва за чудесата, които са се случили предните две вечери. След молитвата една жена се качила на сцената, свалила слуховото си апаратче и го сложила в чантата си, защото повече не й трябвало. Обездвижената ръка на едно момченце започвала да се движи по Божията воля.

Неволно си спомням онзи филм от средата на 90-те "Ла донна е мобиле", в който Къци Вапцаров играе ролята на пастора. Там всичко изглеждаше нагласено, като на филм - само един от многото проходи. Останалите останаха разочаровани и плакаха.

И в Южния парк хората бяха дошли с надежда. Хора в инвалидни колички, хора с патерици и бастуни, слепи и вероятно с всякакви други проблеми. Кой от любопитство, кой по задължение, кой с вяра, кой от отчаяние. Всички искаха да видят чудото, да им се случи и на тях.

www.segabg.com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Аз вече казах в една друга тема,че мразя дискриминацията под каквато и да е форма.Какво значение има кой каква религия изповядва.Всеки има право да вярва в каквото си иска.Така,че отговорът ми по въпроса е ,че не не дискриминирам хората които изповядват друга религия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Аз често твърдя, че съм против дискриминация по каквито и да било признаци. Всеки е свободен да бъде такъв, какъвто иска, и да вярва в това, в което пожелае, стига поведението и вярата му да не са в ущърб на обществото. Личният избор на всеки човек определя дали ще бъде полезен, вреден или безполезен субект за народа си, а едно здраво общество почти винаги успява да изолира елементите, които пречат на развитието му.

:) Някои от вас може да са усетили появата на известно противоречие в горния параграф. Хем си свободен да правиш каквото си искаш, хем трябва да съблюдаваш някакви норми.

:) И така, обществото няма да оцелее, ако не се справи с драстичните отклонения от правилното поведение на отделни свои индивиди или общности. Именно тогава се налага известно разграничаване (discrimination) от някои единици или групи от обществото, което понякога трябва да стига до ограничаване на свободата им.

:) Ако в обществото не действат възпиращите механизми, то малко по малко забавя пътя на развитието си и е обречено. През последните десет години имам усещането, че нашето общество не може да се справи с язвите си и вече достигнало дъното продължава да се заравя в тинята, докато не изчезне съвсем. Дано да се лъжа.

:) Предпредпоследно, недопустимо е разграничаването на полезни и коректни членове на обществото само поради религиозни различия.

:) Предпоследно, съвсем друг е въпросът колко полза или вреда има от всяка една религия. Основавайки се на човешката история може да се твърди, че всяка една от тях в едни моменти е била полезна за развитието на обществото, а в други е действала като спирачка. Същото може да се каже и за сектантските "учения", защото всяко едно от тях е видоизменена религия. За съжаление до България най-често достигат секти, търсещи икономическа изгода и използващи неинформираността (не бих използвал по-силна дума :) ) на основната част от населението. Не вярвам да причинят сериозен ущърб на цялото общество, защото българинът по принцип е недоверчив. Личностите, които пострадат от такива секти, сами са направили своя избор или той е бил направен косвено или пряко от техните родители.

:) Последно, през цялата си история човечеството е създавало вярвания с цел да замести с тях незнанието си или пък да оправдае едни или други свои действия. От тези вярвания възникват отделните религии, а от тях се отцепват безбройните секти. И така, всеки е свободен да вярва в каквото иска, но неговите вярвания предопределят житейския му път. Без изключения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,не дискриминирам по религия.За мен религията не е от значение,когато човека е свестен.Тя не е определяща.Просто не обичам фанатично настроени хора,които постоянно говорят за вярата си и сякаш се опитват да я натрапят.Ако се опитат да я натрапят на мен обаче,тогава вече става истинско бедствие!Мразя някой да ми казва какво да правя,камо ли в какво да вярвам.Още повече,че е липса на толерантно отношение да натрапваш вярата си на някой друг.Вярвай,но не карай някой друг да вярва!

Иначе познавам много готини турци,както и много готини християни.Имам и супер-свестни приятели атеисти.Религията не е от значение според мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дискриминирам твърдо!Толкова мюсюлмани обявиха джихад на папа Бенедикт ХVI!При на-малкото нещо тия обявяват война.До момента не чух друг мюсюлманин да е разкритикувал онези мюсюлмани,които обявиха война.Щом при такива малки събития ония вдигат пара,представете си какво ще стане,ако някой обяви война на тях...В религията им има този термин-джихад,това е недопустимо.Никой не може да се самоназначава за наместник на своя бог,и да говори от негово име,или да произнася името му напразно.Всичките им празни,завъртяни и умишлено неясну недомлъвки се използват много хитро.Щом им е разрешено да убиват други,освен мюсюлмани,това означава,че тия се мислят за свръх-човеци.Имаше цитат "И ги убивайте там,където ги сварите...",а никой мюсюлманин не отрича това.В свещена книга не може да пише такива неща.Това означава,че тази книга НЕ Е СВЕЩЕНА.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дискриминирам твърдо!Толкова мюсюлмани обявиха джихад на папа Бенедикт ХVI!При на-малкото нещо тия обявяват война.До момента не чух друг мюсюлманин да е разкритикувал онези мюсюлмани,които обявиха война.Щом при такива малки събития ония вдигат пара,представете си какво ще стане,ако някой обяви война на тях...В религията им има този термин-джихад,това е недопустимо.Никой не може да се самоназначава за наместник на своя бог,и да говори от негово име,или да произнася името му напразно.Всичките им празни,завъртяни и умишлено неясну недомлъвки се използват много хитро.Щом им е разрешено да убиват други,освен мюсюлмани,това означава,че тия се мислят за свръх-човеци.Имаше цитат "И ги убивайте там,където ги сварите...",а никой мюсюлманин не отрича това.В свещена книга не може да пише такива неща.Това означава,че тази книга НЕ Е СВЕЩЕНА.

И все пак-не всички мюсулмани са еднакви.Не всички са войнствени.Не би било правилно да дискриминираш всички, само защото някои са обявили джихад на папата.Или да виниш за това цялата им религия.И будисти има войнствени...а Буш май е християнин... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се иска да дискриминирам по религия. По принцип съм толерантен и религията не ми е в никакъв случай определяща за отношението към даден човек. Откъдето и да го погледнем обаче, ислямът не е религия за 21 век. Догмите са остарели, често несъвместими със съвремения начин на живот и обществени норми. Другото, което е също неприемливо и странно е изключителната войнственост на повечето мюсулмани. Макар да се кълнат, че религията им е миролюбива, факт са заплахите за джихад, смърт на Запада, смърт на Папата и разни други фундаменталистки глупости!

Това е абсолютно неприемливо и неразбираемо. Ето защо напоследък се усещам, че се дразня от подобни изказвания и май ще почна да деля хората на мюсулмани и всички останали...

П.С. разбира се, под религия разбирам големите световни религии - християнство, ислям, будизъм, хиндуизъм, юдаизъм. Изобщо не си струва да се обсъждат разни недоносени култчета и секти, които дори не могат да бъдат наречени религия!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване