Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля ви помогнете ми! 2срок завършва след няма и два месеца а за сега оценките ми са такива 664443! Утре ни предстои тест а май месец ще имаме класно. Как мога да завърша срока с 5,50 или поне с 5,защото за сега съм за 4,50 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На риторични въпроси не се отговаря... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли тук някой ще ти помогне,ако сам не си помогнеш,с по вече учене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Hrud Kpolski написа:

Моля ви помогнете ми! 2срок завършва след няма и два месеца а за сега оценките ми са такива 664443! Утре ни предстои тест а май месец ще имаме класно. Как мога да завърша срока с 5,50 или поне с 5,защото за сега съм за 4,50

Първо - това дали си за 4.50 в момента въобще не е сигурно. Толкова ти е средноаритметичната стойност от оценките ти до момента. Но... в зависимост от представянето ти и мнението на учителя, а и като се вземе предвид, че тенденцията на оценките ти е трайно занижаване, въобще не е речено, че ще е 4.50, та камо ли по-висока. Честно казано като се отчете всичко това, ако учителят ти остави четворка, пак би бил с чиста съвест.

Така, че най-добре е да се стегнеш и да потърсиш реална помощ за самия предмет, а не за някакви изчисления без кръчмар.

Ако се сещаш нещо по въпрос, който не ти е ясен от учебния материал - задай го, може пък някой да се сети как да ти е от полза, нищо че е форум...

Та такива ми ти работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hrud Kpolski написа:

Преставаш временно да пушиш, пиеш да вземаш наркотици, да играеш и всички други пороци, които може би упражняваш и както колегата е написал сядаш и учиш. Слушаш внимателно учителите в час и участваш активно като задаваш въпроси, или отговаряш  на тези, които учителите задават и на които си научил отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тегли й един шмайзер на класната и успехът ти мигновено ще се повиши. :laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sliderum написа:

Преставаш временно да пушиш, пиеш да вземаш наркотици, да играеш и всички други пороци, които може би упражняваш и както колегата е написал сядаш и учиш. Слушаш внимателно учителите в час и участваш активно като задаваш въпроси, или отговаряш  на тези, които учителите задават и на които си научил отговорите.

Невъзможно!! Особено ако е пропуснал материята още от 8 клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление има само два варианта:

1. Учиш повече и се надяваш на късмет да е лесен теста или ако те изпитват е на лесен материал.

2, Ако родителите ти имат парички да бутнат нещо под масата и да се случи по-лесно втората част от първия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Невъзможно!! Особено ако е пропуснал материята още от 8 клас.

Няма невъзможни неща. Сега ти ако си на 50, е естествено да ти е  доста по-трудно. Младият мозък на децата е малко по-гъвкава материя. Само да има желание и да е способен да се съсредоточи по поставените задачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 7 можеш да изкараш момко.. Но не и като стоиш в интернет и си губиш времето с безмислени теми. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой доста буквално е приел израза "в интернет всичко има". :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не ти пука за оценките. Бележника с тиксо залепен под леглото или на стъклото на лампата на тавана. Ако те питат даскалите казваш кучето го наръба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, sliderum написа:

Няма невъзможни неща. Сега ти ако си на 50, е естествено да ти е  доста по-трудно. Младият мозък на децата е малко по-гъвкава материя. Само да има желание и да е способен да се съсредоточи по поставените задачи.

Гарантирам, че за 2 месеца не може да се оправи по един предмет камо ли по всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Гарантирам, че за 2 месеца не може да се оправи по един предмет камо ли по всички.

Да нямаш фирма за гаранции?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Да нямаш фирма за гаранции?

Да! Това ми е първата специалност - педагогика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Никак. Примири се, че ще завършиш с колкото заслужаваш.

Нищо не прави! Не учи, не се напрягай. Ако можеш препиши без да те хванат. И така избутай го някак.

Може даже да не завършваш. Сигурно търсят овчари, шофьори и лакеи някъде.

Радвай се на живота! Мани го тъпото даскало!

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Maleficient написа:

Никак. Примири се, че ще завършиш с колкото заслужаваш.

Нищо не прави! Не учи, не се напрягай. Ако можеш препиши без да те хванат. И така избутай го някак.

Може даже да не завършваш. Сигурно търсят овчари, шофьори и лакеи някъде.

Радвай се на живота! Мани го тъпото даскало!

Никакъв шанс да препише. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Maleficient написа:

Нищо не прави! Не учи, не се напрягай

Викам направо да си вземе аспиричнето и да си легне да спи и така да си проспи живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Викам направо да си вземе аспиричнето и да си легне да спи и така да си проспи живота.

Стремежът да имаш определени оценки, е невероятен стрес всъщност.

Голяма вина за демотивирането и реалното неосъзнаване на учениците защо са там, имат най-вече преподавателите.

Доколкото знам имат и психолози. Може да отиде и да поговори с един такъв.

Всеки ще му обясни, че най-простото и логично е да седне и да поучи. Но то като не ти е интересно ... какво е виновен човека?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Maleficient написа:

Стремежът да имаш определени оценки, е невероятен стрес всъщност.

Голяма вина за демотивирането и реалното неосъзнаване на учениците защо са там, имат най-вече преподавателите.

Доколкото знам имат и психолози. Може да отиде и да поговори с един такъв.

Всеки ще му обясни, че най-простото и логично е да седне и да поучи. Но то като не ти е интересно ... какво е виновен човека?

Стресът му го създавате Вие, като му казвате, че няма да се справи и ще стане или прошляк общ работник, или паралия ама бандит, за което не се иска чак такива нива на образование в повечето случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стресът идва не само от учителите, но и в голяма част и от родителите. Постоянно се втълпява, че трябва едва ли не да се изкарват само 5 и 6. Може да звучи като само думи но с времето подсъзнателно се формира стрес и се стига до вманячаване. Виждал съм такова нещо и отстрани изглежда жалко.

Единствената причина се искат такива оценки е може би за кандидатстване след 7 или 12 клас за по-висок бал.

Като не ти върви един предмет и учебника да изядеш пак няма да стане. Това кой какво ще стане не зависи никога от оценките му в училище. Те дори не са важни(стига да не са само двойки).

Винаги съм казвал , че математиката или ти върви или не. Същото е и с други предмети. Като не ти идва отвътре и да се напъваш нищо няма да излезе. В буквален и преносен смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Стресът му го създавате Вие, като му казвате, че няма да се справи и ще стане или прошляк общ работник, или паралия ама бандит, за което не се иска чак такива нива на образование в повечето случаи.

Ами много се надявам да не е така и да не съм го стресирала с мненията си. Защото моята логика е друга. По-стресиращо е да му се обяснява как да седне и да учи, а на него/нея не му се учи.

По някакъв начин нали трябва да има мотивация да посещава това даскало. Желание, воля, както искате го наречете.

А аз само обясних, че няма да свърши света, ако завърши с 4,50  . Ще има късмет и ще се реализира все някъде...

Моето дете много обича историята на Айнщайн, но аз всеки път му обяснявам, че е тъжно и жалко, ако се сравняват онези времена и достъпа до източници на информация.

И при сегашните условия, е нужно единствено само мъъъъъъъъъничко да се заинтересуваш, за теб самия първо, да си информиран, пък после и ако изкараш готина оценка, още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено е, че няма да свърши света. Аман от позитивен негативизъм.

...Или беше негативен позитивизъм, все ги бъркам. Резултатът е съвет за мързел, не за труд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване