Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,!ще се купува климатик,но не съм много на ясно с това,за това ще ви помоля да ми изберете някой модел .Марката на която съм се спрял е Daikin разбира се !! Държа да бъде тих колкото се може повече! Помещението е около 25/30 кв.м ,сградата е ново строителство,а прозорците са  PVC и са доста  големи!ако има някакво значение.Ще съм ви благодарен на всеки един от вас за мнение и препоръки !Приятна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще го ползваш? Отопление или охлаждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя бюджет и изискванията не се връзват въобще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bobivg написа:

За какво ще го ползваш? Отопление или охлаждане?

Ами и двете

преди 30 минути, bobivg написа:

Тоя бюджет и изискванията не се връзват въобще.

Защо да не се взръзват !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане тих, достатъчно мощен и 1200лв., а на всичкото отгоре и Дайкин. Ако държиш да е Дайкин трябва да гледаш минимум FTXM като клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, bobivg написа:

Няма как да стане тих, достатъчно мощен и 1200лв., а на всичкото отгоре и Дайкин. Ако държиш да е Дайкин трябва да гледаш минимум FTXM като клас.

Знам,че по принцип по добре е да има  BTU _мощност в повече т.е. в аванс за по бързо затопляне или охлаждане  да кажем 1200 BTU а ма и там парите са други ! А този клас който си споменал какви пари вървят!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, www543 написа:

да кажем 1200 BTU а ма и там парите са други !

Бедата е, че са необходими не 120000, а 18000btu.И парите там наистина са други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля че 12-ка с тези френски прозорци може и да не му стигне. Най-добре извикай някоя фирма да огледа на място и да прецени.

За тоя бюджет 1200лв може да погледнеш  LG DC12RQ.NSJ който сега е намален на 1200лв, но може и да не успее да се справи с отоплението и да се наложи да го подпомагаш при много ниски външни температури.

LG H12AP.NSM ще се справи с отоплението защото е доста по-мощна машина. Такъв само, че 9-ка взех за баща ми преди 1 месец. Тогава беше намален на 1600лв за 9-ката , а 12-ката по спомен около 1700лв.

Ако климатика ще  ти е основния начин на отопление не се опитвай да спестяваш пари от него, защото ще съжаляваш горчиво. По-добре вместо 2-ри телевизор си вземи читав климатик а TV-то го отложи за по натам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля че 12-ка с тези френски прозорци може и да не му стигне. Най-добре извикай някоя фирма да огледа на място и да прецени.

За тоя бюджет 1200лв може да погледнеш  LG DC12RQ.NSJ който сега е намален на 1200лв, но може и да не успее да се справи с отоплението и да се наложи да го подпомагаш при много ниски външни температури.

LG H12AP.NSM ще се справи с отоплението защото е доста по-мощна машина. Такъв само, че 9-ка взех за баща ми преди 1 месец. Тогава беше намален на 1600лв за 9-ката , а 12-ката по спомен около 1700лв.

Ако климатика ще  ти е основния начин на отопление не се опитвай да спестяваш пари от него, защото ще съжаляваш горчиво. По-добре вместо 2-ри телевизор си вземи читав климатик а TV-то го отложи за по натам.

Ами мисля,че сте прави 12ка май ще е малко ,ще трябва да се изръся повече!Добре тогава а 14ка ще ми свърши ли работа или или 18 !? ама виждам ,че там цените са към 3000 лв. и е непосилно за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ние ти даваме само приблизителен ориентир.Няма как да знаем топлозагубите  на твоето жилище.Възможно е да стигне, възможно е да не стигне.Не знаем има ли изолация сградата.Имаш ли съседи отгоре, отдолу, встрани..В жилищен блок голямата част от стените са вътрешни и т.н

Грубо сметката е такава - помещението към 70куб.м. по 80вата на кубик са 5,6квт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок разбрах,че най добре е да се консултирам с хората които се занимават с монтажа а по този въпрос,ще ми е нужна помощ за някоя по-голяма и доказана коректна фирма за гр.Пловдив .Ако някой знае моля да ми каже ще съм му благодарен!

преди 14 минути, www543 написа:

Ок разбрах,че най добре е да се консултирам с хората които се занимават с монтажа а по този въпрос,ще ми е нужна помощ за някоя по-голяма и доказана коректна фирма за гр.Пловдив .Ако някой знае моля да ми каже ще съм му благодарен!

Натъкнах се на тази фирма имат добри отзиви за нея!

преди 15 минути, www543 написа:

Натъкнах се на тази фирма имат добри отзиви за нея!

https://homemart.bg/?gclid=Cj0KCQjwtMvlBRDmARIsAEoQ8zSoOt6S2MHjVY3RjPpmopIktG0jkg5C2pnNbu48jNemSXuoBp3i8uMaAnurEALw_wcB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти елементарни усилия не искаш да положиш, както и да осмислиш писаното и не знам как очакваш да ти се помогне.

Четеш ли с осмисляне какво въобще ти пишем? По нагоре ти дадох пример за 12-ка която ще се справи.

От друга страна още преди дни ти пратих на лично линк към въпросника за избор на климатик от форума на сетком и ти казах, че там има много хора навътре с климатиците. Тоя въпросник не е направен случайно!!! Всичките неща в него са от значение за да ти се даде максимално точно предложение за машина/и които ще ти свършат работа.

Последно по темата от мен. В Пловдив е развит добре бизнеса с Японски климатици втора употреба, което е добър вариант да вземеш качествена машина с ограничен бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.04.2019 г. в 9:19, bobivg написа:

Ти елементарни усилия не искаш да положиш, както и да осмислиш писаното и не знам как очакваш да ти се помогне.

Четеш ли с осмисляне какво въобще ти пишем? По нагоре ти дадох пример за 12-ка която ще се справи.

От друга страна още преди дни ти пратих на лично линк към въпросника за избор на климатик от форума на сетком и ти казах, че там има много хора навътре с климатиците. Тоя въпросник не е направен случайно!!! Всичките неща в него са от значение за да ти се даде максимално точно предложение за машина/и които ще ти свършат работа.

Последно по темата от мен. В Пловдив е развит добре бизнеса с Японски климатици втора употреба, което е добър вариант да вземеш качествена машина с ограничен бюджет.

В крайна сметка ходих до фирма MАРСИ КТМ в Пловдив и собственика дойде на място да огледа и ми препоръча този

https://www.marsi-pkm.bg/магазин-климатици/климатик-fuji-electric-rsg12kmta/

Първоначално бях се спрял на Този

https://www.marsi-pkm.bg/магазин-климатици/daikin-ftxf35a

Но човека ми каза ,че разлика между двата няма а даже фуджито било няколко вата по силно и се довериха на човека

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези двата фуджицо е по-топлещата машина, но си шумничка. Дайнина не знам колко е шумен, но пък е с отвратителен дефрост. За тези пари толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези двата фуджицо е по-топлещата машина, но си шумничка. Дайнина не знам колко е шумен, но пък е с отвратителен дефрост. За тези пари толкова.

Ами квот такова това ще е !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване