Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам как и кога се е        случило обаче, не може да ми зареди Windows  8.1 показва ми тази грешка, ще направя снимки.  IMG_20190410_231249293UVX9P6oQvhfzQ6FfnS

Има ли някакъв начин, да спестя формат не за друго имам файлове, на десктопа които трябва да се преместят 20190410_231154pDZ9CPlgI2fchQ0VRzDt15549

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Алоу, специалистът. Стартирал си Диспечер на задачи, а казваш, че не е заредил Windows.
Кликни на Task>new  task и напиши explorer. Кликни ОК.
Като тръгне обвивката рестартирай от Старт бутона

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20190410_231154pDZ9CPlgI2fchQ0VRzDt15549

преди 8 минути, DarkEdge написа:

Алоу, специалистът. Стартирал си Диспечер на задачи, а казваш, че не е заедил Windows.
Кликни на Task>new  task и напиши explorer. Кликни ОК.
Като тръгне обвивката рестартирай от Старт бутона

Изкарва това и не зарежда..

20190410_231154pDZ9CPlgI2fchQ0VRzDt15549

Просто не иска да зареди Windows....

Пробвах под safe mode, но и там черен екран....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не може да се оправиш  и трябва да преинсталираш ,ще ти трябва една флашка с някоя лайв линукс дистрибуция ,за да си стартираш машината и да си свалиш нужните файлове от системния дял .Ако те притеснява самия линукс мисля ,че имаше един руски лайв мод на Уиндоус 7 в маймундата :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някоя от тия програми да е инсталирана при теб? sonic studio 3 and GPU Tweak II
Ако да - намери в диспечера на задачи sonic studio и я спри.
Стартирай explorer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Някоя от тия програми да е инсталирана при теб? sonic studio 3 and GPU Tweak II
Ако да - намери в диспечера на задачи sonic studio и я спри.
Стартирай explorer

GPU Tweak II, я имам спирам я и пак същото windows-a се е скапал лошото е че не мога да си преместя нещата от декстопа....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай диспечера на задачи, кликни на Task > New task и в полето постави:
control /name Microsoft.ProgramsAndFeatures
и кликни ОК. Деисталирай GPU Tweak II и рестартирай компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, DarkEdge написа:

Стартирай диспечера на задачи, кликни на Task > New task и в полето постави:
control /name Microsoft.ProgramsAndFeatures
и кликни ОК. Деисталирай GPU Tweak II и рестартирай компютъра.

Не стана и това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с малко повече думи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, DarkEdge написа:

А с малко повече думи?

Също така не е нормално да ползва толкова малко рам памет? Изкарах видео картата, защото в нея си помислих че е проблема, пробвах Explorer.exe, обаче не ми показва десктопа все така черен екран....

https://dox.abv.bg/download?id=4f204b0ee4# - Линк за сваляне Направих клип....

Сложих флашката в която ползвам същия Windows, и сега му дадох Windows Repairs, и сега показва Attempting errors.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не е нормално да ползва малко RAM памет, при условие, че не ти е стартирало дори windows explorer обвивката (shell) или някакви други приложения? Колко е наличната RAM памет? Имаш ли направени точки на възстановяване на системата, пробвал ли си system restore? По-горе са ти дали и предложение за live OS през USB, която да заредиш и да си прехвърлиш необходимите файлове на друг дял или устройство, след което можеш да пробваш с нова инсталация. Windows 10 също има опция за фабрично възстановяване със запазване на файловете, в краен случай може да пробваш и това, вместо нова инсталация. Също ако заредиш live OS може да влезеш в папката на GPU TWEAK и да изтриеш всичко, за да не го зарежда при стартиране на системата, както и да видиш в task manager какви други неща има в процесите и ако има съмнителни да ги изтриеш и тях. В startup на task manager излиза ли нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е наред, дадох тази команда и всичко си беше наред на декстопа.

В един линк, ти показва какво е изтрито.

windows-8-pc-refresh-4.jpg

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тази ОС е напълно омацана и трябва да преинсталираш .Щом не иска да стартира и в Safe Mode  положението е лошо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не си преместиш местоположението на десктопа? И защо държиш файлове на него? Той по принцип е САМО за препратки!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Ивайло Димов написа:

Според мен тази ОС е напълно омацана и трябва да преинсталираш .Щом не иска да стартира и в Safe Mode  положението е лошо .

Всичко се оправи. :)

преди 11 минути, DarkEdge написа:

Що не си преместиш местоположението на десктопа? И защо държиш файлове на него? Той по принцип е САМО за препратки!!!

По принцип на харда така си ги бях направил, иначе на SSD, добре че нямах много неща на декстопа че лошо....

Леко се разминах.

Благодаря ви за помоща. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бравос :) аз нямаше да го издържа и досега да съм преинсталирал  : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво му има на десктопа - папка като папка, в която могат да се държат освен файлове и други папки с каквото си решиш. Въпроса е не къде ще ти е информацията, а дали ще имаш архив на важните неща, в случай на проблем да можеш да си ги възстановиш. И колкото повече архиви на различни носители, толкова по-сигурно е нещо да оцелее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата, да споделя едно интересно явление. Компютърът ми с Уиндоус 8.1 го включвам през два-три дни , да се актуализира и да му кача нови фактури и снимки, използвам го и като резервно хранилище. Имам си плочка в Старт менюто за актуализации. При всяко ново включване се оказва, че плочката я няма-трябва да отварям Контрол-панела и отново да я закачам. След два дни -същото. На края си направих пряк път , който вече втори път стои. Дали от Майкрософт се мъчат да ме отбият от търсене на актуализации, или нещо друго? В същност, в повечето случаи има само ново за Дефендера , за системата няма отдавна, защо изчезва пустата му плочка. А иначе 8.1 работи много стабилно, не греши, да му се не нарадваш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо трябва да е на плочка  като можеш да си създадеш задача, която да се изпълнява при вписване в системата?
Освен това изпълнението на тази проверка при стартиране на система ще води до забавяне на зареждането й.

на 11.04.2019 г. в 20:14, Raze написа:

Че какво му има на десктопа - папка като папка, в която могат да се държат освен файлове и други папки с каквото си решиш.

Само дето каталогът със съдържанието на десктопа се зарежда при всяко стартиране на системата/рестартиране на Windows Explorer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

А защо трябва

Защото всичко трябва да е под контрол-когато реша и кликна на плочката, тогава да търси актуализации. Никъде не съм писал за изпълнение на това при стартиране-орязал съм всичко , което се стартира с Уиндоуса. Толкова години плочката си стоеше-защо започна да изчезва от месец-два. Ето какво се стартира със системата:

445.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори останах с впечатление, че искаш да ти е на една ръка и да си го стартираш след зареждане на системата.
Пробва ли да минеш през системата за отстраняване на проблеми със Старт менюто?

преди 1 час, B3M2W0 написа:

Ето какво се стартира със системата:

Покажи ситуацията в Sysinternals autoruns...
И имам съмнение, че Ashampoo нещо е "почистил". И да не би услуга на Ashampoo да е активна и да прави автопочистване?
След като закачиш плочката към Старт менюто, пробвай да направиш резервно копие на Start menu layout с помощта на Sordium Backup Start Menu Layout

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейтите за Windows ги пускат около 10-то число всеки месец. През другото време има ъпдейти само за дефендъра. Нямам идея що ти махат плочката, може някоя програма да я чисти. Аз също съм слагал плочки но си седят както съм ги оставил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Петър С. написа:

Ъпдейтите за Windows ги пускат около 10-то число всеки месец.

Има един ден, наречен Patch Tuesday - вторият Вторник от всеки месец. Редовните обновления се пускат тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Ashampoo да е активна и да прави автопочистване

Нали виждаш, че нищо не е заредено/активно, освен това начинът на използване на този 8.1, както и на приложния софтуер, е един и същ доста време, а плочката взе да изчезва от месец-два. Това ауторун ще го опитам по-късно, както и резервното копие, но тези неща дали си струват за такава дребна работа. Благодаря за вниманието, аз не очаквам да получа обяснение на този случай, само споделям.

преди 4 часа, DarkEdge написа:

системата за отстраняване на проблеми със Старт менюто?

Дали може малко по-подробно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване