Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде време да сменя стария комютър.Моля за съвети и препоръки.Процесора да е Ryzen... Държа много на хубаво дъно, карта GEFORCE SSD задължително .Ще се ползва за игри и като цяло идеята ми е да не се сменя нищо освен видеото близките 4 5 години.Бюджета е до 4000 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор и друга периферия - мишка, клавиатура, трябва ли да се включват? Ако да какъв да е размера на монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш процесора да е Ryzen и картата nvidia ,  а си споделил снимка с i9-9900k и Radeon VII ?  Монитора за който спомена ще го купуваш или го имаш вече ?

едит: Ако държиш на АМД процесор , задължително е да изчкаш още 2 месеца докато излезнат новите zen 2 , за да получиш най-доброто за парите си.  Ако не ти се чака и интел също е опция за теб , варианти също можем да ти предложим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчаха ми това, а монитора ще го купувам

Мисля да сменя само видео картата със Vega 64 8G ...ако има нещо което да сменя или добавя кажете, но за момента е това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Glarusaaa написа:

Vega 64 8G

За какво по-точно ще ползва компютъра ?  Аз мисля ,че 9900К на тази цена/перформънс просто не си заслужава . Бих се спрял на 8700К ,намира се по-евтино в други сайтове и GTX/RTX видео карта като оптимален вариант.  С този охладител предполагам си наясно ,че ще се ползва на сток честоти процесора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да смениш видео картата с по-висок клас охлаждане или паметта с по-висока честота. Но и така офертата е ОК. Или просто да вложиш разлика в парите за друг монитор .  Този който смяташ да ползваш за тази конфигурация не ми харесва.

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Glarusaaa написа:

Само за игри

Последно - Ryzen или Intel ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игри е много разтеглово понятие - а ние мисли не четем. Има голям шанс да вземеш неща който не ти трябват и да ръснеш едни пари на вятъра

Щом имаш 4K - аз бих взел система за около 2K сега, а след 2-3 години направо нов (разбира се някой компоненти вече ще ги имаш налияни - кутия, захранване, дискове и монитор) за оставащите пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете карти са 1500 коя е по - добра RTX ili RADEONA ?

Дъното и Процесора окончателно смятам да са i9 и Gb z390 gaming X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аsrock extreme4 е по-добро дъно от избраното от теб. Не разбирам също защо се спираш на i9 процесор? Има доста клипове за сравнение между двата процесора при гейминг. Ето един. За 300лв разлика в цената не получаваш почти нищо. Тези пари ги инвестирай в монитор. Ако ще даваш 4к за конфигурация , 1080p резолюция е безсмислена. По-добре се замисли за 2К.  Относно видео картите всичко зависи от това какви точно игри играеш , на какви настройки и при каква резолюция. Като цяло nvidia  е по-икономична , по-хладна и малко по-бърза (надявам се първоначалните проблеми с дефектните партиди да са отстранени). АМД обаче има 16ГБ врам памет (евентуален плюс за в бъдеще , както и при високи резолюции и максимални настройки) , за сметка на това е по-гореща и консумира повече. Ето примерен клип за сравнение. , ето още един тук .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам ,че RTX 2080 са по около 1500 ако се спра на този модел кой производител да гледам ? Доста са видовете а цените са +- 100

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Glarusaaa написа:

И двете карти са 1500 коя е по - добра RTX ili RADEONA ?

Дъното и Процесора окончателно смятам да са i9 и Gb z390 gaming X

При наличието на прекрасни 1080ti втора ръка за между 700 и 800лв. с остатъчна гаранция, покупката на нова 2080 си е прахосване на пари.  Това си е мое мнение и го основавам на това, че видеокартите са най-често сменяния компонент в една хай конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване