Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Нов съм във форума и не съм много сигурен дали трябва да питам за съвет тука, извинявам се предварително.

Уча ИТ и съм трети курс, искам да попитам какви насоки можете да ми дадете, с какво да се хвана да уча (самостоятелно). Отворен съм за много неща, постоянно търся информация и разглеждам дадени теми. Искам да попитам за база данни, добре ли съм се насочил, има ли търсене? Също така харесвам и системен администратор, имам няколко виртуални машини и постоянно ги ръчкам. Просто питам за насоки от хора, които вече са минали през това, пък ако не ми харесва винаги мога да пробвам друго. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, pesho124125125 написа:

купи си земя и почвай да садиш дървета

и ходи да търсиш злато

след 5-10 години изкуствения интелект ще   ръчка сам по компютрите

като дойдат извънземните им го дай като дар и те ще ти дадат знания без да учиш 

така е ставало в миналото 

Заедно с дърветата и 20-30 кокошки ще взема да снасят яйца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Java Java Java Java (колкото и да я мразя в момента се търси доста и е добре платена).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За начало трябва да решиш, точно с какво ти се занимава - Developer, DBA, Sys Admin, DevOps, etc. След като решиш с какво ти се занимава, ще трябва да избереш и технологиите, с които ще работиш. Според мен, малко си закъснял. Трябвало е до сега да започнеш някъде като стажант, но и сега не е късно. Много ИТ компании в София имат стажантски програми, взимат куцо, кьораво и сакато напоследък, че е много зле положението с кадърните кадри. В момента на ИТ пазара се търси булвално от пиле мляко и има голям глад за читави хора.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Samverlink написа:

За начало трябва да решиш, точно с какво ти се занимава - Developer, DBA, Sys Admin, DevOps, etc. След като решиш с какво ти се занимава, ще трябва да избереш и технологиите, с които ще работиш. Според мен, малко си закъснял. Трябвало е до сега да започнеш някъде като стажант, но и сега не е късно. Много ИТ компании в София имат стажантски програми, взимат куцо, кьораво и сакато напоследък, че е много зле положението с кадърните кадри. В момента на ИТ пазара се търси булвално от пиле мляко и има голям глад за читави хора.... 

Имам предишен опит като фронт-енд и честно казано не съм особено впечатлен. Хареса ми, но не виждам голям прогрес в това. Бек-енд вече е друга история. Иначе в момента наблягам на SQL. Гледам, че се търси и може да влезе в употреба и за други позиции. За Java не се бях замислял...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване