Премини към съдържанието
TS-T

Свързване през vpn с всеки от компютрите в отдалечената мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам компютър с инсталиран Windows server 2012 r2 (трябват ми няколко връзки едновременно), който е в отдалечената мрежа. На него съм конфигурирал remote access и осъществявам vpn връзка с него през Windows Explorer. В тази мрежа имам още няколко компютъра, с които също искам да се свързвам при необходимост, но не знам как. На единия компютър има инсталирано Apache и web базиран софтуер, който се достъпва през браузър и трябва да направя връзка с него.

На този същия компютър с Apache бях инсталирал вградения в Уиндоус vpn сървър и тогава, като се свържа с него, достъпвах web софтуера през браузъра, но това не ми върши работа, защото не поддържа множество връзки в един и същ момент.

Бихте ли ми помогнали да се справя с това?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбра се , че имаш сървъри в някаква мрежа, че искаш да се свързваш с тях, но не уточни къде е тази мрежа и от къде и с какво устройство искаш да се свързваш?

В общият случай тази мрежа ще трябва да е зад рутер с VPN сървър и публичен адрес на него . По този начин може да бриджнеш или рутираш друга мрежа през ВПНа за достъп или пък директно да сетнеш VPN client на устройствата , които ще ядостъпват. Възможно е и едновременно и двете неща да се сетнат.

Обаче ако нямаш публиечн адрес при локцията на сървърите, ще трябва през някакъв друг публичен адрес да се минава / било домашен или друг / с подобна постановка, като рутера в сърърната локация ще го играе VPN client за бриджване или рутиране на мржата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мрежата е в един офис. Искам да се свързвам от къщи с мрежата в офиса. Аз се свързвам с отдалечената мрежа с компютър с Уиндоус и вградения в него клиент. Връзката я правя със сървъра, но как да достъпя някой друг компютър от отдалечената мрежа?

Имам публично IP. Пренасочил съм чрез рутера порт 1723 към физическия IP адрес на сървъра.

Отдалечената мрежа примерно е 192.168.0.1

Vpn примерно e 10.0.0.1

Свързвам се със сървъра като напиша в Windows Explorer 10.0.0.1, но другите компютри в отдалечената мрежа нямат виртуални IP-та, за да мога да се свържа и с тях.

преди 35 минути, JohnTRIVOLTA написа:

По този начин може да бриджнеш или рутираш друга мрежа през ВПНа за достъп или пък директно да сетнеш VPN client на устройствата , които ще ядостъпват.

Може ли да ми го обясниш това като на индианец?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми рутерът в тази офис мрежа със сървърите ще трябва да се сетне VPN клиента, който ползваш и през него ще се изрутира мрежа до домашната ти ! По-индианско не се сещам как да ти го обясня!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам VNC за отдалечена връзка с всеки компютър.

Как го плзвам:

1. Имам VPN за remote access до мрежата (OpenVPN)

2. В рутера съм казал на DHCP сървъра на всеки мак адрес от компютрите да раздава точно определен IP адрес, имам една таблица в която пише кое IP зад коя машина стои.

3. Всяка една машина има инсталирано VNC приложение

4. Отварям таблицата и се логвам там където ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се сещам за още едно решение - след като се логнеш на компютъра, на който можеш през VPN от Вас (така наречения сървър) - след това с remote desktop connection(RDC) можеш да достъпваш от сървъра компютрите от локалната му мрежа по име или по ип адрес - което знаеш. Могат да се пуснат няколко сесии от сървъра към различни машини. Изисква се за зададеш на машината клиент RDC от локалната мрежа само да се ползва и да укажеш с кой акаут от локалните или домейновите ще се логват ремоте. Изисква пусната firewall услуга при конфигурирането на RDC, след това може пак да го деактивираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отделеното време и помощта, която ми оказвате. Ще пробвам нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване