Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди два дена си поръчах части за нова машина. Четох в интернет, че статичното електричество е голяма заплаха за новите части. Попитах няколко човека, които се занимават с комп. от години, някои ми казаха да си закупя гривна която се свързва към комп., други ми казаха че от такава няма никакъв смисъл. 

Мнения и предложения? 

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 20 години баране с голи ръце и изкуствени дрехи не съм имал никакви проблеми от такъв тип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нещо вярно в това, че е по-скоро презастраховка от страна на производителите на хардуер. Иначе смятам все пак за добра практика да не нося изкуствени дрехи при такава работа, и преди да започна, да пипна нещо заземено, например радиатор, парно, мивка; ако работя по компютър, чието захранване е включено в контакта, смятам за достатъчно да пипна с ръка кутията - по нея всичко е свързано с нулата на захранването и отива в земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди имах едно марково дъно lenovo сокет 1155, което като пипнех кутията наелектризиран и ме "удари ток", компютъра забиваше и трябваше хардуерно рестартиране. Иначе съм сглобявал/разглобявал какви ли не машини - лаптопи, десктопи, дори и някой друг gsm и никога не съм имал проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е критерий, но съм чувал, че статично електричесво се получава преди всичко, ако си много рунтав. Острижи се нула номер, избръсни си гениталиите и космите под мишниците.

Така ще спестиш кинти от закупуване на гривни и ще се наслаждаваш на новата си конфигурация без притеснения, че може да те тресне тока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако толкова те притеснява това си вземи едни гумени хирургични ръкавици струват стотинки .Сглобяваш си конфигурацията и си свиркаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, skalata_73 написа:

Не е критерий, но съм чувал, че статично електричесво се получава преди всичко, ако си много рунтав. Острижи се нула номер, избръсни си гениталиите и космите под мишниците.

Така ще спестиш кинти от закупуване на гривни и ще се наслаждаваш на новата си конфигурация без притеснения, че може да те тресне тока.

И гол и бос да сглобява, нали? Даже може и да се обреже за по-сигурно!

преди 33 минути, Ивайло Димов написа:

Ако толкова те притеснява това си вземи едни гумени хирургични ръкавици струват стотинки .Сглобяваш си конфигурацията и си свиркаш. 

Тези гумени ръкавици няма ли да правят статично електричество? Принципно като се борави с електроника има специални антистатични ръкавици, също може да си закачиш някоя жичка за дрехите и другия и край да е заземен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сефте чувам гумата да е проводник на електричество :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос да е проводник, а да образува електричество, както като търкаш балон върху вълна примерно - балона не е ли гума и пак образува електричество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Raze написа:

И гол и бос да сглобява, нали?

Да. Обаче да е с гумени ботуши, стъпил в тава със сол!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, skalata_73 написа:

Аз понеже съм плешив,там дето има малко коса се стрижа нула номер.И пак бие статично електричество като слизам от колата примерно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ivan_pop написа:

Аз понеже съм плешив,там дето има малко коса се стрижа нула номер.И пак бие статично електричество като слизам от колата примерно!

Туй ша да е заради гениталиите! От там те бие тока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, skalata_73 написа:

Туй ша да е заради гениталиите! От там те бие тока.

И ако си обезкосмя цялото тяло и пак бие ток,тогава каква ще кажеш,че е причината?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ivan_pop написа:

И ако си обезкосмя цялото тяло и пак бие ток,тогава каква ще кажеш,че е причината?!

Малък ти е грамоотвода!?

Аз само предполагам, нищо лични към никого. Оправяйте са.

Живи и здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване