Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Имам HP Pavilion G6-1332EG,но харддиска му е за смяна.Въпроса ми е този модел може ли и поддържа ли ssd ,и до колко рам е възможно да се сложи (в момента е с 4гб рам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD няма проблеми да се сложи, търси SATA, ако дадеш бюджет и предпочитан размер ще ти намеря и подходящи. Относно RAM, би трябвало също да няма проблем да се добави, но не намирам информация, дай снимка примерно от CPU-Z, таб SPD, да се види каква ти е сегашната памет точно. Отварял ли си го за всеки случай да видиш има ли свободен слот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи слота за харддиск е само един.Ще видя за рам паметта и ще ти пиша на лично. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от sofianec
      Здравейте,
        На един приятел му подариха сървър hp proliant ml350 g5 с един xeon e5 5405 (4-ядрен на 2.00ghz), 2gb ram ddr2 ECC. Помолиха ме да го пригодя са домашно ползване т.е. за десктоп. Ще се ползва за youtube, някой леки игри (war thunder, евентуално gta4), работа и тн.. Та, имам няколко въпроса:
      1. Тази рам ще свърши ли работа:   http://olx.bg/ad/sarvarna-pamet-4x-1gb-ddr2-667mhz-ecc-upotrebyavana-ID5rfK8.html#6e15f9cdb1
      2. Смятам да добавя видео карта (gt 640), но на дънната платка има само pci-e x8 слотове, ще ми свърши ли работа този преходник: http://rmania.net/aksesoari-pci-e-8x-to-pci-e-16x-cable-adapter-1500.html
      и ако да, ще има ли забавяния, които да обезсмислят видео картата?
      3. Сървъра няма вградена звукова карта и ще трябва да добавя. Има 3 pci-x (не експрес) порта. На единия има RAID контролер за хард дисковете, два са свободни. Четох по форуми, че може да се сложи pci карта в pci-x слот, но това щяло сериозно да забави останалите карти по pci-x шината т.е. RAID-контролера, което не искам. Моля ако някой може да ми намери pci-x звукова карта. Другия вариант е pci-e аудио карта, но са скъпички. В краен случай - usb аудио карта ама не е за предпочитане изобщо.
      4. Още един въпрос: Ще имам ли звук през hdmi-я на видео картата?
      Ако искате кажете да пращам снимки
                                                                                                                Благодаря предварително!
    • от oic
      Здравейте колеги
      Предстои ми закупуването на хардиск за един старт лаптоп ASUS M51vr-ap138.
      Tъй, като стария 320 GB (Seagate ST9320320AS (5SX24V4E))  е недостатъчен, като капацитет.
      (Има доста RAW, снимки). Стария вероятно ще го направя преносим.
      Искам  да взема 1 TB, в краен случай 750 GB. Както и буфера да е поне 16 MB.
      Предпочитам да е от марките Seagate (като фен на марката) или WD. Предполагам няма да има проблем лаптопа да го "разпознае", предвид , че стария диск е SATA II,
      и стария чипсет (ако трябва ще о погледна точно кой е).
      За сега съм се спрял на хард диск за лаптоп WD Black WD7500BPKX 750GB, 7200 об/мин, 16 MB, SATA 3 
      Единствено ме спира по малкият размер, и намаляването на живота на батерията, предвид, че e 7200 rpm.
      Бюджета е ограничен до 130 лв (+ 10 лв за доставка). Нямам предпочитания от кой магазин ще се пазарува, стига да е BG.
      П.П. първата тема, която пускам в новия форум и малко трудно се ориентирам.
    • от buffono
      CPU-DualCore AMD Athlon 7550, 2500 MHz 
      MB-Asus M2N78-LA (Violet)  (3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN, IEEE-1394)
      nVIDIA GeForce 9100, AMD K10
      RAM-DIMM1: Kingston HP5189-2180-ELC 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz) x 4 броя общо 8 гб рам имам но ОС-то ми е 32б но това е др. тема :Д
      VIDEOCARD-NVIDIA GeForce GT 630  (2048 MB)
      HDD-WDC WD10 EADS-65L5B1 SCSI Disk Device  (931 GB) Това ми е текущата конфигурация,но искам да я подновя с тази кажете си професионалното мнение дали е добра за игри.Основно играя игри,даже само това правя на компютъра :д Ако смятате,че някоя част не си заслужава и е по добре да се подмени с друга макар и по скъпа кажете си мнение.MB-ASROCK Z87 PRO3-200лв
      CPU-i5 3470/3.2Ghz 350лв
      RAM-4GB 1600Mhz A-DATA PRO-77лв
      HDD- 500Gb S6 SATA 6GB/7200-100лв
      Това са малко по малко от 730лв до 900 можем да варираме и все пак не се водете по това.
      Това е ъпгреида които мисля да направя.Споделете си мнението.Благодаря ви предварително.
    • от Venci Velikov
      Здравейте искам да попитам дали мога да си сложа Nvidia Geforce 7300 GT и има ли смисъл ,ще подобри ли производителноста на компютъра (тоест вграденото ми видео (в подписа) и това да работят заедно ) .Nvidia-та е по-слаба ще пречи ли на производителноста.Имам опция dual graphics (пише го на дъното  ) : D .Ако е възможно и ще подобри производителноста и ще вдигне FPS-то ,има ли някакъв специален начин по който се прави или само се ръга видеото свързваш монитора към него и инсталваш драйвърите? Благодаря ви предварително .
    • от jdpalacha
      Здрвайте. Искам да споделя за един странен проблем, който имам с машината си от край време. Откакто си смених кутията, уж с по-нова и по-добра, започнаха странни забивания, които дори и след две преинсталации с различни OS не се отрстраниха. Това естествено ме наведе на мисълта, че освен хардъерен проблем, няма какво да е друго. Обаче просто не мога да си обясня кое би могло да е причинината за ставащото. А ето го и самия проблем - Както си цъкам из нета, слушам музика, тегля или играя, без никаква причина в един момент, без значение колко време е била пусната машината или какво точно съм правил, компа просто си забива - мишката спира на екрана и пълен блок, докато не рестартна от копчето. И това го прави без абсолютно никакви видими причини, може да стои с часове пуснат без проблеми, а може и след 10 мин. от пускането да го направи това... Ето и повече подробности относно хардуерните промени преди това - Смених си кутията с по-скъпа и визуално издокарана (пълен боклук в последствие се оказа поради ред причини), взех си още 1 ТВ хард и добавих 4 GB рам (2х2+1х4 в момента). Не за пръв път разглабям и сглабям РС и всичко е свързано и направено както си му е реда. Понеже нямам много своб. време, заради работата ми, не ползвам по много часове машината, но проблема си е съвсем нов и очебиен и откровено се притеснявам за конфигурацията, заради многото рестарти. Тъй като глупавата кутия е голяма, но тясна и едва съм натикал трите харда вътре, защото няма място за SATA кабелите (не мога да я затворя нормално (има място само за харда ма не и за кабелите да го вържа -.-), та, намерих едни кабели с по къси "глави" и силно смачкани съм я затворил. Помислих си, че това може би е проблема, че губя данни заради лошо нагънатите кабели, но от няколко дена следя с HD Tune Pro смарт диагностиката за загуна на данни при трансфера или каквото да било, но няма нищо подобно поне черно на бяло. Друго, което си помислих е, че захранването може да се тормози с тези 3 харда и като цяло тежката конфигурация, но май и от това не е, защото смъкнах стария ATA хард и оставих само двата SATA - забиванията си останаха (а сега имам пак да вържа една камара кабели и да местя данни на него >.>). Машината работеше страхотно за възрастта си до преди тези ъпгрейти и съм озадачен от ставащото. Рамта са се еднакви като едната е двуслойна, а другите са двойка, и не вярвам там да има проблем. Следя температурите на видеото и процесора, старая се да не трупа нинакъв прах, при свалянето на АТА харда на ново му наредих кабелите за да съм сигурен, че са си добре сложени, но в крайна сметка проблема си остана...  Ако някой има идеи, ще се радвам да ги прочета, ако ли не, благодаря за отделеното внинание, а аз ще стискам зъби да не го изхвърля през прозореца и да събирам за PS4 - да спя на улицата заради него ;х... :
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване