Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, тъй като не съм доволен от рутера си в момента обмислям подмяната му. Недоволството е в слаб обхват и от време на време сигнала спира. Моля за вашето мнение относно тези модели tp-link archer 1200, tp-link archer C6 и tp-link archer C60. Бюджета е до 100-на лева като съм отворен и за нови предложения. Апартамента е около 120кв.м тухла и рутера ще се ползва за 2 лаптопа, 3 смартфона, 1 wi-fi camera, 1 amazon echo, 2 универсално дистанционни Broadlinki, power line adapter D-link и няколко смарт ключа за осветление на Broadlink. В момента съм с TP-link WR940N. Мислите ли, че новият рутер ще подобри обхвата или е по-добре да остана със сегашния и да взема Extender? Това е разположението на апартамента.

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, WiFi обхвата се губи някъде към детската (и банята)? Не забравяй, че "връзката" м/у "рутера" и клиента е двупосочна - в този смисъл, дори клиента да "чува" рутера, ако обратното не става.....резултата пак ще е кофти.

Не си отбелязал, къде са двойката PLA. Защо не помислиш за едно АР някъде срещу вратата на детската? Идеята с тези екстендъри/репитери не е добра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Предполагам, WiFi обхвата се губи някъде към детската (и банята)? Не забравяй, че "връзката" м/у "рутера" и клиента е двупосочна - в този смисъл, дори клиента да "чува" рутера, ако обратното не става.....резултата пак ще е кофти.

Не си отбелязал, къде са двойката PLA. Защо не помислиш за едно АР някъде срещу вратата на детската? Идеята с тези екстендъри/репитери не е добра!

Обхвата е слаб в детската и в края на спалнята. PLA е в спалнята, защото подава сигнал на А1 ТВ приемник. Мислиш ли, че някой от посочените рутери или друг ще даде по-добър обхват на сигнала от сегашния ми? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, mutajlako написа:

Обхвата е слаб в детската и в края на спалнята. PLA е в спалнята, защото подава сигнал на А1 ТВ приемник. Мислиш ли, че някой от посочените рутери или друг ще даде по-добър обхват на сигнала от сегашния ми? :)

Дълбоко се съмнявам, че подмяна на рутера, ще помогне с нещо значително. Както казах, помисли за добавяне на второ АР (или ефтин рутер, със спряно DHCP - да не прави втори NAT), разположен някъдe около вратата на детската

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не си купиш усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, shaolin73 написа:

Защо не си купиш усилвател.

Какво е това нещо - би ли показал такъв "усилвател"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, shaolin73 написа:

Е, точно пък това "нещо", дето дори "чичо Гошо" не знае нищо за него......

Изобщо, устройствата на питащия, които ползват WiFi са доста и стабилното и сигурно решение, за съжаление не може да се вмести в 100 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза @street racer трябва ти стабилна WI-FI мрежа и бюджета ще е над 100лв.

Можеш да вземеш това или това мисля , че ще ти свърши работа за целия апартамент.

Аз лично бих си взел и това рутерче за да съм сигурен че няма да имам проблеми. ( Рутерат е лично мой избор, може да се комбинира и с друго устройство )

С тези "усилватели" са само излишни нерви и загуба на средства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 По принцип още малко увеличени на обхвата е нужно и затова исках да взема нов рутер, а не да навързвам допълнителни AP или екстендъри. По принцип трябва да взема нов рутер за един друг апартамент и идеята ми беше този да го сложа там, а за тук да си взема малко по-добър. Така, че ако имате някакви отзиви за някой от посочените или друг до 100 лв моля да споделите smile.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, mutajlako написа:
 По принцип още малко увеличени на обхвата е нужно и затова исках да взема нов рутер, а не да навързвам допълнителни AP или екстендъри. По принцип трябва да взема нов рутер за един друг апартамент и идеята ми беше този да го сложа там, а за тук да си взема малко по-добър. Така, че ако имате някакви отзиви за някой от посочените или друг до 100 лв моля да споделите smile.gif

А имате ли някаква възможност за преместване на сегашния ви рутер в коридора, по средата на двата края на апартамента, като за целта да му намерите най подходящото за НЕГО, а не за Вас място? Това е предложение, което до някъде би трябвало да Ви помогне с този рутер. Временно, разбира се за няколко дни, докато си направите пробите със всички устройства. Удължаването на UTP кабела е лесно с преходник (RJ45 - RJ45) струващ 2 лева и достатъчно дълъг кабел за "новото място"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

А имате ли някаква възможност за преместване на сегашния ви рутер в коридора, по средата на двата края на апартамента, като за целта да му намерите най подходящото за НЕГО, а не за Вас място? Това е предложение, което до някъде би трябвало да Ви помогне с този рутер.

Не, розетката за мрежата е точно където е рутера дори съм удължавал кабела леко, за да мога да го вдигна на една секция на високо. Мислил съм и вариант за коридора, но това означава да дупча стената или кабела да минава по вратата, което не ми допада :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да подсетя, че високочестотните излъчвания на рутерите са вредни особено за малките деца и е желателно да се поставят на възможно най-отдалечено място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, mutajlako написа:

Не, розетката за мрежата е точно където е рутера дори съм удължавал кабела леко, за да мога да го вдигна на една секция на високо. Мислил съм и вариант за коридора, но това означава да дупча стената или кабела да минава по вратата, което не ми допада :D

Колега, ти спомена нещо за PLA-та...... Не можеш ли да ползваш този който е в спалнята, освен за ТВ бокса и за още един рутер/АР?

току-що, Деянчо написа:

Да подсетя, че високочестотните излъчвания на рутерите са вредни особено за малките деца и е желателно да се поставят на възможно най-отдалечено място.

Ти отдавна не беше се "изказвал" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, mutajlako написа:

Вижте! Аз не го налагам като изпълнение, а само като идея, за да се убедите, че WI-FI връзката ви ще се подобри.

Успех от мен и приятна вечер на фамилията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Ти отдавна не беше се "изказвал" :)

Здравей, състезателю! Ето, че след няколкомесечна доброволна почивка от форума се завърнах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, mutajlako написа:

Archer C6
Мисля че за вашите нужди ще свърши работа. Не съм го ползвал, но досега не съм чул отицателни отзиви за това устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Колев60 написа:

Вижте! Аз не го налагам като изпълнение, а само като идея, за да се убедите, че WI-FI връзката ви ще се подобри.

Успех от мен и приятна вечер на фамилията!

Убеден съм, че връзката ще се подобри, защото рутера ще е в средата на апартамента, но просто естетически ще ме дразнят кабеляците :)

преди 3 минути, viktor_194 написа:
Archer C6
Мисля че за вашите нужди ще свърши работа. Не съм го ползвал, но досега не съм чул отицателни отзиви за това устройство.

Благодаря, колебанията ми са най-вече между него и C1200 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, mutajlako написа:

дори съм удължавал кабела леко

Това не искам да си го представям дори.

преди 4 часа, mutajlako написа:

Обхвата е слаб в детската и в края на спалнята

Слаб? Като скорост, как се изразява?

Според мен повикай стойностен ИТ спец за анализ и консултации. Да дойде у вас, да го информираш кое устройство какъв трафик осъществява средно и в пик (или да му дадеш карбланш сам да го направи), да прецени дали един, дали два AP и какви, какъв рутер и т.н. Така на изсуст по шаблон - не става. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Masakra написа:

Това не искам да си го представям дори.

Слаб? Като скорост, как се изразява?

Според мен повикай стойностен ИТ спец за анализ и консултации. Да дойде у вас, да го информираш кое устройство какъв трафик осъществява средно и в пик (или да му дадеш карбланш сам да го направи), да прецени дали един, дали два AP и какви, какъв рутер и т.н. Така на изсуст по шаблон - не става. 

Е, сега ....за един апартамент, чак пък толкова.... :)

Аз подозирам, че основния проблем е с тези смарт ключове, защото по мои наблюдения (вкл и в къщи), при нива на сигнала под -70 децибела, почват да правят каквото си искат :) - е, моите са някакви китайски, купувани на килограм от "Илиянци" де

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, street racer написа:

Е, сега ....за един апартамент, чак пък толкова.... :)

Аз подозирам, че основния проблем е с тези смарт ключове, защото по мои наблюдения (вкл и в къщи), при нива на сигнала под -70 децибела, почват да правят каквото си искат :) - е, моите са някакви китайски, купувани на килограм от "Илиянци" де

смарт ключовете са сравнително от скоро може би месец- два, а рутера от година. Ще помисля още малко и ще видя какво ще правя, но най-вероятно ще опитам с нов рутер и без това трябва да взема рутер за друг апартамент, по-добре да дам моя и да взема уж нещо малко по-добро. А с тези двулентови честоти как стоят нещата тъй като не съм запознат. Към отделни мрежи ли се вързваш за 2.4 и 5 мгхз или устройството автоматично си избира към коя да се свърже?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, mutajlako написа:

смарт ключовете са сравнително от скоро може би месец- два, а рутера от година. Ще помисля още малко и ще видя какво ще правя, но най-вероятно ще опитам с нов рутер и без това трябва да взема рутер за друг апартамент, по-добре да дам моя и да взема уж нещо малко по-добро. А с тези двулентови честоти как стоят нещата тъй като не съм запознат. Към отделни мрежи ли се вързваш за 2.4 и 5 мгхз или устройството автоматично си избира към коя да се свърже?

"Мрежата" (sub net) е една и съща - устройствата са в един сегмент! SSID са различни (или еднакви), но устройствата няма как автоматично да си избират - най - малкото - все още има работещи устройства, които нямат 5 GHz NIC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, street racer написа:

"Мрежата" (sub net) е една и съща - устройствата са в един сегмент! SSID са различни (или еднакви), но устройствата няма как автоматично да си избират - най - малкото - все още има работещи устройства, които нямат 5 GHz NIC

значи ще трябва ръчно да си избирам кое устройство към коя мрежа да се върже дали 2,4 или 5 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, mutajlako написа:

значи ще трябва ръчно да си избирам кое устройство към коя мрежа да се върже дали 2,4 или 5 ?

Да. Но имай в предвид, че на 5 GHz, "обхвата" е значително по малък, като разстояние - тук по скоро имаш много по високи макс скорости на трансфер, при пряка видимост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, street racer написа:

Да. Но имай в предвид, че на 5 GHz, "обхвата" е значително по малък, като разстояние - тук по скоро имаш много по високи макс скорости на трансфер, при пряка видимост

Благодаря. Тогава ще ми е трудно да преценя кои устройства да вържа на 5 ghz :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване