Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от години използвам само ССД дискове и съм си пенсионирал хардисковете. Всичко си върви перфектно, но започна да не ми достига мястото. Единия ми диск е  XPG SX95 - 120Гб, на който е инсталиран Windows 7 Ultimate х64., а на другия диск ADATA SU 650 - 512Гб, на който са ми документите и по важните неща. Реших да си закупя SSD 512GB A-Data XPG SX8200 Pro и да пенсионирам 120-ката. Дъното ми няма слот за NVME и си купих адаптер MAKKI-M2-PCIE-VE1, от PCI-E x4 към M.2 (NVMe). Първия проблем, който ми изскочи е че Windows-а, не го откриваше - реших го като си инсталирах ъпдейта "Windows6.1-KB2990941-v3-x64" и след рестарт ми се "появи".  Опитах се да му инсталирам Windows, но не го откриваше и затова с програмата AOMEI Partetition Assistant си копирах Windows-a от 120-ката на NVME-то с "Migrate OS to SSD". Получи се, промених настройките в биоса да буутвам от NVMe-то и вече имам Windows на него. Честито!!! :) и така, забелязах, че не се промени по никакъв начин работата на компютъра. Всички тестове на скоростите показваха наполовина от това пише на опаковката (3500мб/с четене и 3000мб/с запис). Очаквах отварянето на програмите и приложенията да е значително по бързо от традиционното ССД, но не - същата работа си е и НИЩО не се промени, даже и в зареждането на Windows 7. Въпросът ми е ЗАЩО? От Windows-a ли е, от компютъра ли, от адаптера ли е - не знам. В момента не мисля да си сменям целия компютър заради NVMe-то, по скоро си мисля да си купя адаптер NVMe-SATA и да си го ползвам като обикновено ССД и като склад. И другия ми въпрос е надеждни ли са тези супер нови и бързи NVMe-та и кое е за предпочитане при стари машини като моята. Благодаря

А ето го и компютъра ми: 

Image1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е нормално.

Няма как да усетиш осезаема разлика между въпросните носители при работа, освен ако не копираш постоянно големи файлове... на същия диск.

Останалото са маркетингови мантри и п**комери в бенчове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си прав, мисля да продам всичките дискове и да си купя 1TB Samsung 860 QVO за 270лв и да се приключва, стига някой да ми купи старите ССД-та

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, заемам се със сезонната разпродажба :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо скоростите са маркетингов трик и се водят като пикови т.е. реално недостежими.Реалната скорост която измерих на това SSD беше 3000 на 1300 

Второ Windows 7 разпознава NVMe SSD но работи на 80 % от възможностите си .За да използваш цялата скорост на този вид SSD е нужно да минеш към Windows 10 

Трето адаптерът малко отнема от скоростта,но е минимално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.04.2019 г. в 18:00, str_28 написа:

да си купя 1TB Samsung 860 QVO за 270лв

На два почти еднакви компютри имам Уиндоус 10 на ссд и Уиндоус 8.1 на ХДД. За срамотите, този с 8.1, с хибернация, се зарежда с две секунди по-бързо от от ССДто. Мисля, че няма смисъл от големи и скъпи ССДта, те трябва да съдържат само ОС и приложния софтуер, всичко останало е най-добре да си стои на ХДД. Това значи, че повече от 120 ГБ не е оправдано. Отделно рискът ССДто да се скапе и всичко на него да изчезне дефинитивно. В същност, предимствата на ССД в скорост са в действие само при зареждане (на ОС или програма), нещо, което и с ХДД е достатъчно бързо, от там нататък скоростта зависи само от други неща в компютъра( памет, процесор, шини и чипсет на дъното, оптимизиране на процесите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

В същност, предимствата на ССД в скорост са в действие само при зареждане (на ОС или програма), нещо, което и с ХДД е достатъчно бързо, от там нататък скоростта зависи само от други неща в компютъра( памет, процесор, шини и чипсет на дъното, оптимизиране на процесите).

В същност, това изобщо не е вярно!

Дните на HDD са преброени и това е така, защото SSD ги превъзхожда по редица чисто физични причини. Има много написано по темата и спора е обречен - HDD е поело пътя на оптичните дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да съм специалист в материята споделям личен опит.

Миналата година на старата бангия с процесор Е8400 дето я ръчка сина ми тръгна харда и му взех SSD.

Въпреки, че има sata2 компа направо литна. С win 10 е ако има значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване