Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кой windows предпочитате? Windows 7 или windows 10 и защо?

Между другото кой windows е по-добър за тази система?

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bryca03 написа:

Без име.png

Хайде стига вече .Има тема по този въпрос. Ползвайте си каквото искате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, street racer написа:

Легално закупения!

Не само по отношение на OS

Windows не е задължително да се купува, може да се ползва и без да се активира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Емил Костов написа:

Хайде стига вече .Има тема по този въпрос. Ползвайте си каквото искате.

Прав си, поразгледах, но пък никъде не видях една обща тема за сравнение между тези два windows-а. Има отделно. Няма ли да е по-хубаво и лесно ако е на 1? Пак казвам прав си, всеки има мнение. А и честно казано пуснах такава, специално да питам за моята система какво ще ми кажете. Знам, че покривам изискванията и за 2-те системи, но въпреки това искам да разбера допълнителна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Bryca03 написа:

Прав си, поразгледах, но пък никъде не видях една обща тема за сравнение между тези два windows-а. Има отделно. Няма ли да е по-хубаво и лесно ако е на 1? Пак казвам прав си, всеки има мнение. А и честно казано пуснах такава, специално да питам за моята система какво ще ми кажете. Знам, че покривам изискванията и за 2-те системи, но въпреки това искам да разбера допълнителна информация.

Няма какво да се сравнява. Ще се започнат просто едни уникални глупости и това е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 е странна птица. Един свръх активен производител на платени драйвъри започна изработката върху Windows 10 единствено, а по-късно внедри и за Windows 7, но лиценза премина на $40 за 1 година употреба и никой не може да го хакне, понеже той е по-хакер от всички останали. Някои програми изискват точно Windows 7! И двете системи може да те правят щастлив по свой начин. Пак двете може да те правят и нещастен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Бонбон с катран! написа:

Windows 7 е странна птица. Един свръх активен производител на платени драйвъри започна изработката върху Windows 10 единствено, а по-късно внедри и за Windows 7, но лиценза премина на $40 за 1 година употреба и никой не може да го хакне, понеже той е по-хакер от всички останали. Някои програми изискват точно Windows 7! И двете системи може да те правят щастлив по свой начин. Пак двете може да те правят и нещастен.

В момента, в който Майкрософт решат да спрат поддръжката за 7 ще спрат да бъдат компания. И те много добре го знаят. И затова въртят и сучат и говорят за някакви неопределени срокове за спиране на тази версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо защо Windows, второ много зависи как ще е конфигурирана и накрая за какво точно ще се ползва системата (тук трябва да се види дали всичката периферия има драйвери за избраната ОС, както и дали ползващите се програми работят коректно).

Иначе аз бих пробвал: W 8.1 x64 или Linux Mint Mate x64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Първо защо Windows, второ много зависи как ще е конфигурирана и накрая за какво точно ще се ползва системата (тук трябва да се види дали всичката периферия има драйвери за избраната ОС, както и дали ползващите се програми работят коректно).

Иначе аз бих пробвал: W 8.1 x64 или Linux Mint Mate x64

Ами това е подфорум за уиндоус, за всекидневна употреба ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bryca03 написа:

Ами това е подфорум за уиндоус, за всекидневна употреба ще е.

Всяка ОС (със или без GUI) е за всекидневна употреба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, street racer написа:

Всяка ОС (със или без GUI) е за всекидневна употреба

Е то това е ясно, но като цяло видео обработка, така по-лека и програмиране също по-леко. И чат пат някоя лека игричка това имам в предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега с каква ОС си? Кое в нея не ти допада?

Пари мислиш ли да инвесираш в тази система?

Визирам SSD - цялостно забързване на системата (120GB ~ 40 лв., 240GB ~ 60 лв. и т.н.).

Оперативна памет - 4GB не са малко, но зависи какво поддържа дъното, какви имаш налични и т.н.

Видео карта - казваш игри, а стова вградено видео ... тук трябва да се съобрази и какви захранване имаш.

Игри - относително има белот, пасианс.

Програмиране - също има notepad ++

Видео обработка - Move Maker ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 e най-добрия Windows и изглежда съвременно.

7 става но е твърде стара ос и даже нямаш приложение за времето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sky1 написа:

7 става но е твърде стара ос и даже нямаш приложение за времето. 

Ко каза?

Clip.jpg.a7483da694a82fa69b2c24bd015586ce.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nikssi написа:

Ко каза?

Clip.jpg.a7483da694a82fa69b2c24bd015586ce.jpg

Сега го виждам за първи път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sky1 написа:

Сега го виждам за първи път.

Ахам...аз пък от 2009 :D  в притурките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаех, че една ОС се подбира според приложението за времето!

А времето - то е относително - Айнщайн го е казал :)

Най-добрия Windows е този който не ти прави проблеми и работи за теб - за всеки това е различен Windows.

За мен най-добрия Windows е 98SE :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Нито една от двете,уин 8.1!

И какво 8.1?? И Wndows 50  да сложи все тая. Има проблем,. но не е от Windows!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, plamen_petrov_80 написа:

Сега с каква ОС си? Кое в нея не ти допада?

Пари мислиш ли да инвесираш в тази система?

Визирам SSD - цялостно забързване на системата (120GB ~ 40 лв., 240GB ~ 60 лв. и т.н.).

Оперативна памет - 4GB не са малко, но зависи какво поддържа дъното, какви имаш налични и т.н.

Видео карта - казваш игри, а стова вградено видео ... тук трябва да се съобрази и какви захранване имаш.

Игри - относително има белот, пасианс.

Програмиране - също има notepad ++

Видео обработка - Move Maker ... :)

Сега съм с windows 7. Попринцип имаме диск за windows 10 и за 7-мицата, но се чудя кое да ползвам. SSD имам на този компютър откакто го взех, вече колко месеца са не знам. Не знам колко рам поддържа дъното ми, защото до сега не съм го чувал това дъно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С windows 10 е възможно да имаш малко по-бавна работа на компютъра, но реално няма да получиш нищо повече на тази стара конфигурация. Имай в предвид, че системата се обновява доста често и през това време на обновяване, дори и със SSD е възможно да имаш по-сериозно забавяне на работата на системата, докато това приключи. Но си тествай най-добре и си прецени за себе си, може да си инсталираш няколко ОС и при стартиране да избереш коя да ползваш - просто трябва да разделиш диска на дялове и новата ОС да е в празен/отделен дял, където няма друга система. Най-добре да си изтеглиш последната версия от сайта на microsoft, там има и инструмент, с който можеш да си запишеш USB с последната версия и чрез него да инсталираш, диска го остави, особено ако е стара версията, после ще се обнови автоматично и ще чакаш дълго време за това, дори и при наличие на SSD, зависи все пак колко е стара твоята версия, а и от диск инсталацита е ужасно бавна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Bryca03 написа:

Без име.png

Windows 7 Pro SP1 x64 и БЕЗ Geforce Experience! Абсолютно ненужен е в тая конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В навечерието на убийството на Windows 7, възнамерявам точно да премина към Windows 7! След екзекуцията смятам да остана в покоите му, макар и без ъпдейти. :) Усещането е за щастливо детство и лек живот. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си предозирал с катранените бонбони. Иди си направи промивка, върни се с отворени очи и свалени капаци, виж какво има насреща, тогава се изказвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване