Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Компютърът ми е прекалено шумен и затова влязох в BIOS-a. Там видях, че Target CPU Fan Speed-a беше 9 (при мен е на степени от 1 до 9), което намалих на 1. Target CPU Temperature си го оставих на 45 градуса и отгоре съм оставил автоматично да си регулира оборотите. Имам още 2 вентилатора в кутията. Единият е Arctic F12 PWM PST 1350RPM. На него също му зададох Target Fan Speed 1 (то беше на 2). Вторият вентилатор е на Cooler Master, той си дойде с кутията и е свързан към една сърма кабели, които идват от копчетата за старт и рестарт, USB предни входове и Audio жакове. Него не знам къде и изобщо не съм го барал. Компютъра при стартиране си е доста тих, но когато го натоваря отново става доста шумен, което е нормално. Проблемът е, че след като да кажем свърши натоварването и си върне 45 градуса на CPU вентилаторите продължават да работят почти на максимум. Наблюдавам например, че при стартиране и докато не се натовари Arctic-a работи на около 1100RPM, при вдигане на температурите стига до 1460RPM и после когато пак паднат температурите седи на 1370-80. Намаля се след време и пада още, но минават 20-30 минути (а може и повече) докато компютъра върне тишината, а градусите са такива каквито са и пи пускане. CPU 43-45, GPU 40, SSD и HDD около 30, Motherboard 33. Искам да знам има ли начин как да го направя по-бързо да сваля оборотите? Цялостна конфигурация:
Intel Core i5-3570 със стоков охладител

Asrock Z68 Pro3

Asus GTX 1070 Dual OC

Кутия и захранване: Cooler Master K350 (със захранване което дойде с нея 600W Cooler Master)

1TB Western Digital Purple + 128GB Kingston SSD

Обмислям да си взема Arctic Freezer 12 и още 2 вентилатора като този на Arctic който имам. На кутията има място за преден(който сега имам но искам да сменя с Arctic) и долу до захранването. Тези двата ще вкарват въздух, а този отзад, който сега си имам ще изкарва както е и в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По дефолд вентилаторите следват температурата на дъното. Смени да следват температурата на процесора и ще станат по чувствителни и контролирани. Температурата на дъното не се променят много и за това е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, nikolela написа:

По дефолд вентилаторите следват температурата на дъното. Смени да следват температурата на процесора и ще станат по чувствителни и контролирани. Температурата на дъното не се променят много и за това е проблема.

От къде да го направя това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Krum Zolkin написа:

От къде да го направя това?

От биос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване