Премини към съдържанието
Daylight Dancer

Моля помагайте за ремонт на комп.ATX захранване

Препоръчан отговор

Целите са 98-9 % учебни, а не заради стойността на самото такова.

Изгорял бушон на входа

проверен ключов транзистор = ок

мощни ключови - единия ESR метърът влиза в self test режим,a на другия https://drive.google.com/file/d/0Bxome1ZSCRIaNEtaOUppYmsyaDhGMHVTMTlXeXZZQWVZNzVN/view?usp=sharing

Пистата е прекъсната между изводи на двата ключови транзистора -> https://drive.google.com/file/d/0Bxome1ZSCRIaSnZQMmdwVlY2WS1CSURQbTdqUm5CNG1Qc3Iw/view?usp=sharing

Допълнително : един леко подут кондензатор, който най-вероятно към момента не е от значение, но аз да си кажа ;

https://drive.google.com/file/d/0Bxome1ZSCRIaQzNLQ19ublFVXy01d1N3dVAxdm9XZ2ptSlow/view?usp=sharing

Благодаря и хейтърите моля да не пишат в темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да изгори предпазителя, значи един или двата ключови транзистора са пробили. С този боклук трудно можеш да измериш нещо, че и да му вярваш.

Сменяй транзисторите с нови (по възможност същите). Поправяш си прекъснатата пътечка с парче проводник

Сменяш всички електролитни кондензатори с нови(без да ги измерваш с гореспоменатия боклук).

Сменяш изгорелия предпазител на входа и се надяваш да заработи. Всичко това като части е не повече от 4-5лв.

Захранването като цяло не е качествено и си е доста слабичко. Поправи си го да имаш изправил на 5 и 12V за слаби мощности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съм накрая на седмицата и съм изморен та да запитам преди сам да съм потърсил - заместител на 2sc2625. Пуснах си 5 бройки от Али но докато дойдат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Daylight Dancer написа:

Малко съм накрая на седмицата и съм изморен та да запитам преди сам да съм потърсил - заместител на 2sc2625. Пуснах си 5 бройки от Али но докато дойдат...

Ти техник ли си или се правиш на такъв? В Пловдив има колкото щеш транзистори и то по 2.50, той ще ги поръчвал от Али! Май не ти са ясни нещата.

Ето ти линк за Пловдив:  https://vikiwat.com/tranzistor-2sc2625-npn-400v-10a-80w-to-247-3p.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави. Много неща не са ти ясни. Чети книжки.

Над 90% от взривените захранвания са заради калпав Standby и избил заради това основен регулатор. Заради какво си махнал трафчето му и то работи ли? Нямаш ли мутицет за да мериш транзистори и напрежения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Колев60 написа:

Ти техник ли си или се правиш на такъв? В Пловдив има колкото щеш

То в днешно време едни майстори има на хартия само гледа да ти вземе парите и чао . По - добре сам си го направи за да си спокоен  , че няма пак да се развали . Сега майсторите правят така , че пак да се върнеш при тях така при колите и компютрите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, adersa написа:

То в днешно време едни майстори има на хартия само гледа да ти вземе парите и чао . По - добре сам си го направи за да си спокоен  , че няма пак да се развали . Сега майсторите правят така , че пак да се върнеш при тях така при колите и компютрите .

Ще го видим какво ще направи. И най долу в поста си написал:  "Благодаря и хейтърите моля да не пишат в темата", а забравил да сложи себе си в списъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, adersa написа:

Сега майсторите правят така

Не позна. Евентуално се възстановява до направеното от производителя, и то ако има части и смисъл. Рекламация е повторен ремонт за моя сметка. Евентуално се плащат само частите. Искаш да купуваш евтино - получаваш съответен неремонтопригоден боклук с планирано остаряване. 

А на теб ти липсват много неща (от теория до практика) за да го ремонтираш. Дори и с учебна цел си требе акъл. Козата си сака пръч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

явно нормалните хора намаляват. лошо. единствено първият отговор бе полезен. другите както казах в съдържанието на темата не съм ви искал мнението. знаете къде да си го сложите.

единствените техници в България читави сте вие двамцата и това е и като умрете, което за единия май не е много далеч цялата техника в България ще трябва да се изхвърли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Елимекс също ги има http://elimex.bg/product/134246/2sc2625-to-3p.html

В почти всички градове имат магазини. Имат и кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване