Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди време, съвсем случайно, ми диагностицираха едни двойни бъбреци. Подвеждащо е наименованието, защото изглежда като да са два чифта, от там и шегите на някои хора, че мога да изкарам кинти, ако стана донор. Но не е така. Вероятно от Чернобилските събития, или чисто вътреутробно, бъбреците ми не са се развили правилно. Единият е като крило на пеперуда, а другият с някаква ес-образна форма. Преди месец от образна диагностика изследване лекарката много обстойно ги прегледа на ехограф и нямаше проблем.

От петък обаче "пеперуденото крило" с една туптяща болка много неприятно се обажда. Ще отида на лекар разбира се, в понеделник или вторник, но до тогава ... не знам. Пия ношпа. Облекчава ме за около 2 часа и пак.

Много е неприятно, при придвижване, навеждане и най елементарно извъртане.

Ако някой има подобни "дефекти", нека да сподели, моля.

Мерси за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Maleficient написа:

Преди време, съвсем случайно, ми диагностицираха едни двойни бъбреци. Подвеждащо е наименованието, защото изглежда като да са два чифта, от там и шегите на някои хора, че мога да изкарам кинти, ако стана донор. Но не е така. Вероятно от Чернобилските събития, или чисто вътреутробно, бъбреците ми не са се развили правилно. Единият е като крило на пеперуда, а другият с някаква ес-образна форма. Преди месец от образна диагностика изследване лекарката много обстойно ги прегледа на ехограф и нямаше проблем.

От петък обаче "пеперуденото крило" с една туптяща болка много неприятно се обажда. Ще отида на лекар разбира се, в понеделник или вторник, но до тогава ... не знам. Пия ношпа. Облекчава ме за около 2 часа и пак.

Мерси за вниманието.

Знаеш ли какъв Чернобил и какви двойни бъбреци ще ти дам. Ми ще бия и този дето ти е казал тази дивотия. Ама как не ви омръзва вече. Ако имаш проблем отиди да ти направят изследвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Съжалявам да прочета за неприятностите, които имаш. Може да не сме в особено добри взаимоотношения, да сме имали конфликти и разминавания във вижданията и интересите, но това не означава, че бих се зарадвал за проблемите ти или не бих се отзовал поне с морална подкрепа. Все пак сме хора.

Вероятно от Чернобилските събития, или чисто вътреутробно, бъбреците ми не са се развили правилно.

Ако си набор 86, 87 или 88, е напълно възможно причината за тази деформация да е именно Чернобилската авария.

Мерси за вниманието.

Ходи на лекар възможно най-бързо и не чакай. Не прекалявай с лекарствата, защото не е хубаво. Това е най-добрият съвет, който може да ти се даде.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Здравей! Съжалявам да прочета за неприятностите, които имаш. Може да не сме в особено добри взаимоотношения, да сме имали конфликти и разминавания във вижданията и интересите, но това не означава, че бих се зарадвал за проблемите ти или не бих се отзовал поне с морална подкрепа. Все пак сме хора.

Ако си набор 86, 87 или 88, е напълно възможно причината за тази деформация да е именно Чернобилската авария.

Ходи на лекар възможно най-бързо и не чакай. Не прекалявай с лекарствата, защото не е хубаво. Това е най-добрият съвет, който може да ти се даде.

Успех!

Деяне, а аз съм с четворни така да знаеш. Пикая по 2 пъти за всяка двойка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Знаеш ли какъв Чернобил и какви двойни бъбреци ще ти дам. Ми ще бия и този дето ти е казал тази дивотия. Ама как не ви омръзва вече. Ако имаш проблем отиди да ти направят изследвания.

Доста ще трябва да понабиеш.

Ако прочетеш пак, ще видиш, че скоро са ми правили изследвания. И ще отида пак. Но почивните дни, някак ми свършва ношпато и леко ми е некомфортно...

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не е смешно.

Намери си с друго да се шегуваш

... (Следва епитет по твой избор)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Е, не съм те гледал и не те знам с какво си. :D

Нека не отлага лекаря. Във форума никой нищо не може да каже със сигурност, освен предположения и съвети. Да се надяваме все пак, че наистина нищо й няма и това са само безпочвени притеснения. Ако има хипохондрия, това е вече друг въпрос. Многобройните писаници в интернет на всякакви "специалисти" могат да психиасат до такава степен човек с такъв проблем, че наистина да се разболее. Психиката е сериозно нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Maleficient написа:

Доста ще трябва да понабиеш.

Ако прочетеш пак, ще видиш, че скоро са ми правили изследвания. И ще отида пак. Но почивните дни, някак ми свършва ношпато и леко ми е некомфортно...

Не е смешно.

Намери си с друго да се шегуваш

... (Следва епитет по твой избор)

Не виждам някъде да се шегувам или да се смея. Не знам кой и какво ти е диагностицирал и защо си повярвал. Отиваш на няколко изледвания при различни специалисти, защото днес се говори наизуст. И това че нещо те боли не значи, че са бъбреци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Maleficient написа:

Мерси за вниманието.

Само формата им ли е малко по-различна от стандартната? Ако иначе устройството им е нормално и функционират нормално, според мен, няма страшно. Може би болката се дължи на песъчинки. Ако нямаш температура, би трябвало да няма сериозно възпаление. Аз бих си сложила топличко, въпреки че докторите май не го препоръчват. Ако те боли отзад в кръста, може да не е бъбрека а гръбнак, тазо-бедрена става или друго. Също така бих пила горещ чай няколко чаши от някаква обезболяваща билка.

Мойте бъбреци не работят много добре, основните показатели в кръвната картина са ми винаги на горна граница и малко над, но аз не пия много вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грети, мерси ❤️

Не само формата, а точно, че самата им структура е по-усложнена, разбирай и функционирането им. Но уж след последния преглед, много обстоен, не се видяха нарушения, песъчинки, нещо в легенчета и т.н.

Нямам температура, но болката си се връща, след като мине действието на хапчетата.

Може и да е просто схващане. Пия чайове. Имам апетит, но всяко движение, което е за дясната страна, ми е болезнено. Дори преди малко, детето ме разсмя и му казах "тихо, че ме боли и като се смея" :)

Още малко и утре съм на доктор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.04.2019 г. в 4:38, Гретел написа:

.... Може би болката се дължи на песъчинки. 

Оказа се "камъче". Едни хапченца изглеждащи като рибено масло свършиха прекрасна работа :)

и пак съм си Пушка!

😎

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване