Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Гост

преди 1 минута, skalata_73 написа:

На пасувайте.

Гласувайте.

Тос *й вас чака.

opt1558863896j.jpg

винаги е било така
и българина не може да се осъзнай, че единствения начин за промяна е да спре да гласува
манипулациите на политиците ги знаем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

винаги е било така
и българина не може да се осъзнай, че единствения начин за промяна е да спре да гласува
манипулациите на политиците ги знаем

На тоя народ къвто и да му го наденеш все ша му е малко и ша пита за още.

Няма такава държава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо лъжете хората?! Истината е, че колкото по-малко хора гласуват, толкова повече се утвърждава статуквото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lsmurf написа:

За образователния ценз и това че живяхме половин век в диктатура на неграмотните съм напълно съгласен. С втората част от тезата му въобще не съм съгласен. Човек трябва да подкрепя само това което наистина харесва. Унинието е да се примириш и да подкрепиш това което мислиш за по малкото зло. Това за мен е примиренчество и не го възприемам. Явно за да се събудим трябва да преминем през чистилището така че оставям тези които искат да направят своите собствени грешки да ги направят за да могат да се осъзнаят аз моите вече съм ги направил и не желая да ги повтарям.

Говорили сме по този въпрос, но аз все пак оставам на мнението че именно това винаги избираме - по малкото зло.Няма друг вариант.

Когато ползваш мобилни услуги, у нас или в чужбина, ти може да не харесваш никого, но избираш най изгодния , нали ? с най ниска цена която те устройва и услуги които на теб ти трябват. Ти не трябва да си влюбен или длъжен за нещо. Просто избираш за да ползваш.

В случая избираме представители за нашето мнение в Европа. Аз не искам да "харесвам" в личен план някой , а да ИЗИСКВАМ. Това е ключовата дума. Както някои казаха вече, ние сме работодателите на тези хора.

Искаме работа от тях, а не колко ми допада като визия, реторика , дали вярвам че е супер честен и супер некорумпиран.

И другото също знаеш :)

За мен гласуването трябва да е задължително. Това не е репресивен инструмент, а начин демокрацията да работи. Няма вот - демокрацията куца. Факт.

То всъщност и сега е задължително.

Да си знаете де :)

Някои сайтове пуснаха състезания със зебри :)

https://clubz.bg/

Без изненади з асега, въпроса е ВМРО дали ще има депутат

И рали състезания :)

http://epicenter.bg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, ncl написа:

Защо лъжете хората?! Истината е, че колкото по-малко хора гласуват, толкова повече се утвърждава статуквото.

Така е.

Ако някой не знае - последната опция в бюлетината е "Не подкрепям никого".

Така гласът ви се отчита, което е много важно.

Вместо да си седите вкъщи, разходете се до вашата секция и зачеркнете последната опция в бюлетината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, ncl написа:

Не думай!!! Системата е измислена много преди нас!!! Само глупав человек може да си мисли, че чрез гласуване се променя нещо!!!

Цитат

Не е важно как са гласували, а кой брои гласовете.

Важно не как голосуют, а кто считает голоса.

Йосиф Висарионович Джугашвили — Сталин

преди 4 минути, Мойра написа:

Така е.

Ако някой не знае, последната опция в бюлетината е, че не нямате предпочитания към никоя партия или лице в бюлетината.

Вместо да си седите вкъщи, разходете се до вашата секция и зачеркнете последната опция в бюлетината.

Да, да!!! Водят те за гласувал и си разпределят едни партийни субсидии с твоето най-любезно съдействие!!! Там е заровено кучето!!! Изобщо не ги интересува как ще гласуваш, интересуват ги парите!!! Затова е и тази истерия срещу негласуващите люде!!! Аз доброволно субсидии на никого няма да дам!!! Имунитет също!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Не думай!!! Системата е измислена много преди нас!!! Само глупав человек може да си мисли, че чрез гласуване се променя нещо!!!

Да, да!!! Водят те за гласувал и си разпределят едни партийни субсидии с твоето най-любезно съдействие!!! Там е заровено кучето!!! Изобщо не ги интересува как ще гласуваш, интересуват ги парите!!! Затова е и тази истерия срещу негласуващите люде!!! Аз доброволно субсидии на никого няма да дам!!! Имунитет също!!!

Много точно казано.

След като екипът на Слави показаха как дъртите партийните номенклатури крадат парите и гласовете на балъците, които пускат бюлетина и си мислят, че уж "не подкрепят никого", какво да говорим... а Цацара продължава да се прави на ни чул, ни видял.

Всъщност за да е честно, прозрачно и демократично всичко, изборите задължително трябва да са платени.

Който иска да гласува, първо да минава през касата, да плаща 13 лева(партийна субсидия) и едва тогава да му дават бюлетина.

Тогава ще лъсне истината, дали още има останали балъци, които са съгласни да си извадят пари от джоба за да крепят някакви дърти смотани партийни номенклатури на власт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, gagodrago написа:

Много точно казано.

След като екипът на Слави показаха как дъртите партийните номенклатури крадат парите и гласовете на балъците, които пускат бюлетина и си мислят, че уж "не подкрепят никого", какво да говорим... а Цацара продължава да се прави на ни чул, ни видял.

Всъщност за да е честно, прозрачно и демократично всичко, изборите задължително трябва да са платени.

Който иска да гласува, първо да минава през касата, да плаща 13 лева(партийна субсидия) и едва тогава да му дават бюлетина.

Тогава ще лъсне истината, дали още има останали балъци, които са съгласни да си извадят пари от джоба за да крепят някакви дърти смотани партийни номенклатури на власт.

Парадоксът е, че всеки партиен рекламен спот завършва с "купуването и продаването на гласове е престъпление"!!! А кого са осъдили за това престъпление и са вкарали в затвора??? Няколко мангала, които се явяват като продавачи на гласове!!! Добре, ама на кого продават??? Купувачи няма НИТО ЕДИН ОСЪДЕН, въпреки че всички купуват!!! Значи имаме един свободен пазар, продавачи има, продажбите вървят на пълни обороти, но купувачи на гласове няма!!! Да ме извиняват всички, но това е извън всякаква логика, извън всякакви икономически и търговски закони!!! За конституцията да не говорим!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Говорили сме по този въпрос, но аз все пак оставам на мнението че именно това винаги избираме - по малкото зло.Няма друг вариант.

Когато ползваш мобилни услуги, у нас или в чужбина, ти може да не харесваш никого, но избираш най изгодния , нали ? с най ниска цена която те устройва и услуги които на теб ти трябват. Ти не трябва да си влюбен или длъжен за нещо. Просто избираш за да ползваш.

В случая избираме представители за нашето мнение в Европа. Аз не искам да "харесвам" в личен план някой , а да ИЗИСКВАМ. Това е ключовата дума. Както някои казаха вече, ние сме работодателите на тези хора.

Искаме работа от тях, а не колко ми допада като визия, реторика , дали вярвам че е супер честен и супер некорумпиран.

И другото също знаеш :)

За мен гласуването трябва да е задължително. Това не е репресивен инструмент, а начин демокрацията да работи. Няма вот - демокрацията куца. Факт.

То всъщност и сега е задължително.

Да си знаете де :)

Някои сайтове пуснаха състезания със зебри :)

https://clubz.bg/

Без изненади з асега, въпроса е ВМРО дали ще има депутат

И рали състезания :)

http://epicenter.bg/

Наистина сме споделяли и друг път и знаеш че сме на коренно противоположни мнения по този въпрос. Некоректно е да сравняваш мобилните оператори с народните избранници. При мобилните просто е дяволски трудно да си без мобилен телефон въпреки че аз лично изкарах 2 години и половина без такъв да видя дали ще устискам. След като сме карали толкова години само на стационарни телефони и не сме умрели си е възможно. Но въпросът беше че сравняваш купуване на дадена стока с гласуване на доверие за мен определено не е същото. Купуваш си хляб понеже си гладен а когато назначаваш някого както сам казваш или му гласуваш доверие или го пращаш този който му има доверие да го назначи за да може после като осере нещата да кажеш този го назначи еди кой си а не аз. Най малкото ще си чист пред съвеста си че не си допринесъл за назначаванто на некадърник. Затова и мисля че гласуването не бива да е задължително защото принудата на някой да извърши нещо против съвестта си е най лош вид насилие. И недей да ми го сравняваш само с принудата при данъците защото тогава са засегнати само финансовите интереси на индивида а тук е много по тежко става въпрос за морал. И въпреки цялото ми уважение към закона не бих отишъл да гласувам ако не ме подкарат под стража :) пък и тогава просто ще им тегля един огромен кръст на цялата бюлетина :)

преди 2 часа, Мойра написа:

Така е.

Ако някой не знае - последната опция в бюлетината е "Не подкрепям никого".

Ако не ти е ясно "Не покрепям никого " означава "Давам парите на данъкоплатците напразно" защото така бюлетината става валидна и субсидиите на партиите се увеличават - нищо друго не произтича от подобен вот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След всичко което изтърпя последните години, бай Ганьо пак си гласува за Бойко... меко казано шокиран съм и честно казано си заслужаваме всичко което ни се случва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, ncl написа:

я кажи, ако никой не гласува, как ще се легитимира кое да е правителство, народно събрание или коя да е политическа институция
мислиш ли, че в Европейския съюз, ще допуснат диктатура в Европа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Джугашвили написа:

Да, да!!! Водят те за гласувал и си разпределят едни партийни субсидии с твоето най-любезно съдействие!!! Там е заровено кучето!!! Изобщо не ги интересува как ще гласуваш, интересуват ги парите!!! Затова е и тази истерия срещу негласуващите люде!!!

И другото е, че властта става нелегитимна, заради малката или нищожна народна подкрепа. Съответно и решенията, които тя взема, тя не представлява тези, които не са гласували, и съответно те не са дали съгласието си за това, което ще се приема, понеже на никого не са делегирали властта си. Те и затова натискаха по едно време за задължително гласуване, за да вдигнат малко легитимността. А и сигурно ги е страх от народа.

Иначе евроизборите, ми напомни един приятел, са си делегиране на права на наддържавен орган, т.е. те са си удар по суверенитета на държавата сами по себе си. Даваме одобрението си на Европарламента един вид да ни управлява.

И въпреки всички ето държави като Унгария и Венецуела, където демокрацията е проработила напук на замисъла. Но трябва осъзнати хора, а не зомбита, гласуващи под строй. Като стана дума, Миро, ти гласува ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Lumberman написа:

И другото е, че властта става нелегитимна, заради малката или нищожна народна подкрепа. Съответно и решенията, които тя взема, тя не представлява тези, които не са гласували, и съответно те не са дали съгласието си за това, което ще се приема, понеже на никого не са делегирали властта си. Те и затова натискаха по едно време за задължително гласуване, за да вдигнат малко легитимността. А и сигурно ги е страх от народа.

Реално погледнато, картофът управлява 10 години с максимум 17% одобрение от българите и гласували за ГЕРБ!!! Максималният му резултат на избори е 34% -35%, при 50% избирателна активност, смятай ги!!! Само че защо платените социологически агенции не дават тази статистика, нямам идея!!! Или поне изпълняват поръчката за която са им платили!!! Пълнят главите на обикновените люде с какви ли не безсмислени статистики, но точно за тази, думичка не са обелили!!! А както виждаш,дори не се иска да си завършил каквото и да е образование, сходно със статистиката за да си сметнеш нещата чрез прости математически изчисления!!! Хората как не го виждат, не зная!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко процента трябва да не гласуват, за да стане властта нелегитимна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ncl написа:

Струва ми се, че не е регламентирано в конституцията!!! Но е факт, че след 2000-та година избирателната активност намалява!!! Да не говорим, че държи някакви нива, благодарение на емигриращите в чужбина българи!!! А ако се задълбочим малко повече, ще светнат и използуването на така наречените мъртви гласове от политическите субекти на точно тези хора!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ncl написа:

И само Бойко Борисов да гласува властта е легитимна и ГЕРБ печели със 100 процента. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем, че гласуват само 100 000. Ще признаят ли от Европа резултатите за нелегитимни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ncl написа:

Да кажем, че гласуват само 100 000. Ще признаят ли от Европа резултатите за нелегитимни?

Стига да спечели подходящата партия... ако герб спечелят с 100 000 гласа веднага се признава.. ако бесепарите спечелят изборите ще са нелигитимни и протестна мрежа излизат на улицата... :D знаете ги там.. младите и красивите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Bai Kolio написа:

Стига да спечели подходящата партия... ако герб спечелят с 100 000 гласа веднага се признава.. ако бесепарите спечелят изборите ще са нелигитимни и протестна мрежа излизат на улицата... :D знаете ги там.. младите и красивите 

Червените бабички по нищо не им отстъпват в активността така че и при първият случай ще гледаме шоу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Михаил Константинов: Официалните данни за избирателната активност у нас не са реалистични

Цитат

Според председателя на управителния съвет на „Информационно обслужване“ Михаил Константинов официалните данни за избирателната активност у нас не са реалистични.

В предаването „Обеден блок“ на програма „Хоризонт“ Константинов каза: „В България наличните избиратели са 5 милиона и 800 хиляди души да кажем, може и по-малко, а според данните на ЦИК в списъците има шест милиона и триста хиляди и нагоре… Тъй като гласовете от чужбина са много малко, а там има 1 млн. избиратели, е ясно, че това число е абсолютно изкривено“

„Така, че нека да не го използваме това, което е официалната данна, тя е фалшива данна, а да смятаме, че избирателната активност е някъде над 30, 35, може да отиде и 40 на сто, ако разделим накрая с истинската база. Избирателната активност трябва да се мери с абсолютни числа, а не с проценти. Сто или сто и петдесет по-малко души ще гласуват, а може и двеста хиляди по-малко от очакваното. Очертава се някъде да гласуват във всеки случай над два милиона души, което е в рамките, в които гласува България на европейски избори“.

Той припомни, че евроизбори у нас привличат около 2-2,5 млн. гласоподаватели и отново активността ще бъде в тези граници.

Крайният срок на ЦИК да обяви окончателни резултати от евровота след преброяване на всички гласове е сряда, но още към 20 часа днес социолозите ще обявят достоверни данни или най-малкото разпределението на мандатите, каза още Михаил Константинов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Мойра написа:

Според председателя на управителния съвет на „Информационно обслужване“ Михаил Константинов официалните данни за избирателната активност у нас не са реалистични.

Че кое в днешно време е реалистично - бих попитал аз?!

Въпроса бе - кои слуги на кой ще доминират в "Европа"?!

И ... все пак всичко се повтаря, дори за тези които мислят, че те печелят.

Печели само и единствено Европа, а не ние ....

Това е въпроса: Да сме зад Европа или пред Европа, независимо, че сме в Европа!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, lsmurf написа:

Червените бабички по нищо не им отстъпват в активността така че и при първият случай ще гледаме шоу.

Малко от малко не се ли осъзнавате че ставате смешни??? 30 години са минали от славните времена на България, но вие продължавате да бленувате "червени бабички"!!! Те измряха бре, комсомолец!!! Как беше, "кой не скача е мускал" , "кой не скача е червен"!!! Радвам се, че не съм от никоя от тези прослойки, радвам се, че ретроградните типове останахте само бившите партийни секретари и доносници - днес първи антикомунисти!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ncl написа:

Ами по закон не знам. Но чисто логически, при повече от половината негласували или две трети негласували, за каква легитимност може да се говори? Все едно имаме борд на директори и трябва да назначат нови работници, и се избират работници, само че само 1/3 от борда са ги избрали. Другите 2/3 не са участвали. Легитимни ли са тия хора пред целия борд тогава?

Бойко имаше 16% от гласовете на последните парламентарни избори и това с купените гласове и всичко. Подкрепата му е малка наистина. А медиите го раздуват като балон и го правят да изглежда важен. Тия 30 процента от 30 процента гласували всъщност са 9%, и то със всичките заплахи и гласуване под строй, купените гласове, фалшификации и прочие. Легитимна ли е властта му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...