Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си взема охлаждане за процесора, защото със стоковото държи високи температури (например в Ghost Recon Wildlands достига до 78 градуса), освен това искам да си направя компютъра по-тих. Кутия ми е Cooler Master K350, в момента с един Arctic F12 PWM PST и един Cooler Master който си дойде с кутията (и двата са 120мм). Смятам да си купя два Arctic F12 за да мога да сменя този, който дойде с кутията и да сложа още един на дъното на кутията да вкарват въздух, а този отзад да си изкарва. Тъй като гледам, че могат да се вържат направо към CPU Cooler-a съм се спрял на Arctic Freezer 12. Проблема е. че не ми харесва как изглежда. Другия който съм си харесал е Be Quiet Pure Rock Slim. Кутията ми поддържа до 148,5мм висок CPU Cooler. Кой от двата да взема и ако случайно не са хубави може ли да ми препоръчате някой хубав за до около 45-50лв? Дъното е Asrock Z68 Pro 3 и имам 4 плочки RAM - Kingston HyperX Blue.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

78 градуса е добра температура, този процесор спокойно издържа на температури от 90-95 градуса преди да тротълне. Видеокартата ти не е ли шумна при игра, сигурен ли си, че шума е от охлаждането на процесора? В BIOS настроил ли си вентилаторите на тих режим? Процесора клокнат ли е - с тва дъно спокойно можеш да пробваш да му вдигнеш малко шината или да задържиш турбо множителя постоянен на всички ядра, поне до към 4 GHz трябва да е стабилен без проблеми. Може да пробваш и delid на процесора - аз съм с xeon E3-1230 V2 - от подписа, еквивалент на I7 3770 и става много лесно с макетно ножче, след това MX-4 между кристала и капачката е достатъчно, за да смъкне температурите. Също пробвай и малко undervolt през BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че идва от охлаждането, защото видео картата (Asus GTX 1070 Dual OC) до 50 градуса не си включва вентилаторите, а на процесора охладителя си е доста шумен. В BIOS-a Target Fan Speed-a ми е на 1, Target CPU Temp съм сложил на 45. В Idle държи около 45 но вентилатора определено не работи на 1-вата си степен. Освен това аз леко прецаках положението при монтажа, защото се оказа че трябва да ъпдейтна BIOS-a понеже бях с i3-2100 и два пъти свалях охладителя и го слагах без да сменям термо паста. Реших, че направо ще си взема нов охладител. Първо за да е още по-хладно, второ да е по-приятно за гледане и трето за по-добър поток на въздуха в кутията. Не знаех, че може да се овърклоква този процесор. Нали няма К отзад. Иначе ако от Windows настойка му дам да е на Maximum Power си държи 3,8 на всички ядра постоянно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за windows, а BIOS, което няма нищо общо! Влез там и виж какви опции има, поиграй си с напрежението, като го смъкваш надолу - примерно през 0.50 V, задай множителите на максимума, който позволяват, въпреки че ако си сигурен, че при товар на всички ядра честотата е 3.8 е възможно и в BIOS да са променени и след това тествай за стабилност примерно с Prime95, ако изкарва 10-15 минути теста без проблеми смъквай още. Освен това с този процесор тази карта се спъва ужасно много, дори и на по-висока резолюция, едва ли успяваш да я натовариш на максимум, затова и температурите са и толкова ниски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че Windows и BIOS са различни неща. Идеята ми е, че като си boost-ва процесора съвсем спокойно на 3,8 няма смисъл да го ръчкам допълнително. Освен това аз за сега поне играя на 60Hz монитор и си пускам v-sync винаги. С какъвто и процесор да бях трудно ще натоваря тази карта на макс при 1080р 60fps. Решил съм - искам да си сменя охладителя. Този Elk Alpenfohn е мого интересен и май ще е по-тих от двата които съм си набелязал. Не виждам да има термо паста с него? Май трябва да се купува отделно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване